Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Sąd oceni, czy radny jest osobą publiczną

Utworzony 19 października 2015 r. o 09:00 Powrót do artykułu
"Ideał" sięgnął bruku, bo poza zacytowanym w materiale art. 115 Kodeksu karnego są jeszcze wyroki WSA oraz NSA jednoznacznie wskazujące czy radny samorządowy jest osobą publiczną. Aby patrzeć, a sekretarz wspólnie z prezydentem naszego miasta zwolnią radnych z bezwzględnego obowiązku składania oświadczeń majątkowych, który dotyczy osób i funkcjonariuszy publicznych, a nie "zwykłych" obywateli. Znamiennym w tej sprawie jest, że Urząd Miasta Lublin opłaca z naszych pieniędzy 22 prawników, którzy dopuszczają do takiej kompromitacji, kompromitacji rozłożonej w czasie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gdyby sie okazalo jednak ze radny nie jest osoba publiczna to publikowanie wizerunku radnego bez jego zgody byloby niemozliwe.podobnie jak filmowanie posiedzen rady miasta.za te zdjecia to panie radne jeszcze moga zażądać odszkodowań od gazety.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w innych miastach w komisjach normalnie siedzą radni i nikt z tego powodu nie idzie do sądu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fundacja nie spocznie póki w ratuszu nie rozsiądzie się jakiś PiSior. Wojenka z Żukiem trwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież Żuk przekupuje radnych i innych działaczy politycznych powolując ich do tej komisji. Dostają ponad 1000 zł diety za nic nie robienie. I glosują tak jak chce Żuk. To korupcja polityczna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież Żuk przekupuje radnych i innych działaczy politycznych powolując ich do tej komisji. Dostają ponad 1000 zł diety za nic nie robienie. I glosują tak jak chce Żuk. To korupcja polityczna.
Nie jestem zwolennikiem PO czy jakichkolwiek partii politycznych. Ale uważam, że i w PO , PiS , Zjednoczonej Lewicy , PSL , czy innych pomniejszych partii są ludzie wartościowi !!! Takiego prezydenta miasta jak Pan Żuk , nie będziecie mieli przez kolejne 70 lat, bo taka jest statystyka i ludzie obdarzeni przez Stwórcę darem samodzielnego myślenia powinni to docenić, bo do prostego ludu ( jego jest potworna większość) nie mam pretensji !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem zwolennikiem PO czy jakichkolwiek partii politycznych. Ale uważam, że i w PO , PiS , Zjednoczonej Lewicy , PSL , czy innych pomniejszych partii są ludzie wartościowi !!! Takiego prezydenta miasta jak Pan Żuk , nie będziecie mieli przez kolejne 70 lat, bo taka jest statystyka i ludzie obdarzeni przez Stwórcę darem samodzielnego myślenia powinni to docenić, bo do prostego ludu ( jego jest potworna większość) nie mam pretensji !!!
crx, w jednej liczbie masz racje. Przez 70 lat Lublinianie będą splacać długi jakie zaciągnął Żuk. To jest kreatywna księgowość, czyli zadłużanie po to aby fajnie wyglądalo ale juz z czego to utrzymac to nie POmyślał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież Żuk przekupuje radnych i innych działaczy politycznych powolując ich do tej komisji. Dostają ponad 1000 zł diety za nic nie robienie. I glosują tak jak chce Żuk. To korupcja polityczna.
  co za głupoty, popatrz sobie jak dla przykładu głosuje Suchanowska - od samego początku konsekwentnie przeciwko Żukowi nie każdy się sprzeda za marny 1000 zł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx, w jednej liczbie masz racje. Przez 70 lat Lublinianie będą splacać długi jakie zaciągnął Żuk. To jest kreatywna księgowość, czyli zadłużanie po to aby fajnie wyglądalo ale juz z czego to utrzymac to nie POmyślał
  zieeew, prezes nadal każe straszyć lublinian zadłużeniem? czy to wszystko co ma do zaproponowania mieszkańcom tego miasta?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak tylko przypominam, że w Lublinie od pewnego czasu spada bezrobocie, powstają fabryki i biurowce generujące kolejne miejsca pracy. Ktoś kto twierdzi że jeden basen i jeden stadion sprawią, że miasto zbankrutuje jest ZWYKŁY M PROPAGANDZISTĄ. Miasto ma stabilną sytuację finansową, od dawna spłaca kredyty i robi to na bieżąco. Wszystkie kredyty są ujęte w prognozie finansowej miasta Lublin a czas na ich spłatę będzie po 2020 roku, jak kranik z Brukseli zostanie zakręcony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak tylko przypominam, że w Lublinie od pewnego czasu spada bezrobocie, powstają fabryki i biurowce generujące kolejne miejsca pracy. Ktoś kto twierdzi że jeden basen i jeden stadion sprawią, że miasto zbankrutuje jest ZWYKŁY M PROPAGANDZISTĄ. Miasto ma stabilną sytuację finansową, od dawna spłaca kredyty i robi to na bieżąco. Wszystkie kredyty są ujęte w prognozie finansowej miasta Lublin a czas na ich spłatę będzie po 2020 roku, jak kranik z Brukseli zostanie zakręcony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sztab prawników w UM za co bierze kasę ? wystarczy zapoznać się z orzeczeniami NSA , który mówi , iż " orzecznictwie sądów administracyjnych wskazuje się, że zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej osobą pełniącą funkcję publiczną lub mającą związek z pełnieniem takiej funkcji będzie „każdy, kto pełni funkcję w organach władzy publicznej lub też w strukturach jakichkolwiek osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, jeśli funkcja ta ma związek z dysponowaniem majątkiem państwowym lub samorządowym albo zarządzaniem sprawami związanymi z wykonywaniem swych zadań przez władze publiczne, a także inne podmioty, które tę władzę realizują lub gospodarują mieniem komunalnym, lub majątkiem Skarbu Państwa" proste jak budowa cepa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx, w jednej liczbie masz racje. Przez 70 lat Lublinianie będą splacać długi jakie zaciągnął Żuk. To jest kreatywna księgowość, czyli zadłużanie po to aby fajnie wyglądalo ale juz z czego to utrzymac to nie POmyślał
Też tak myślałem jakieś 20 lat temu , gdy byłem nieopierzonym rewolucjonistą pragnącym naprawiać świat (Boże, jaki byłem naiwny !!!). Ale system działa tak ,że kolejne jego poziomy funkcjonowania rozumiemy w miarę upływającego czasu !!! Liczę na to , że nasza wspaniała młodzież , ta , która nie wyjechała kierując się egoizmem , a została , by budować lepszy kraj dla siebie, Europy czy też świata udowodni ,że klęska sposobu myślenia większości mojego pokolenia będzie inspiracją ich budowania lepszego świata potomków bo przodkowie , czyli ja ,byliśmy aż nadto prymitywni !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też tak myślałem jakieś 20 lat temu , gdy byłem nieopierzonym rewolucjonistą pragnącym naprawiać świat (Boże, jaki byłem naiwny !!!). Ale system działa tak ,że kolejne jego poziomy funkcjonowania rozumiemy w miarę upływającego czasu !!! Liczę na to , że nasza wspaniała młodzież , ta , która nie wyjechała kierując się egoizmem , a została , by budować lepszy kraj dla siebie, Europy czy też świata udowodni ,że klęska sposobu myślenia większości mojego pokolenia będzie inspiracją ich budowania lepszego świata potomków bo przodkowie , czyli ja ,byliśmy aż nadto prymitywni !
Musisz przyspieszyć, bo Twój obecny poziom jest już paradygmatem, który został zmieniony w swoich dotychczasowych dogmatach.   Gdybyś nie wiedział, to parlament Wielkiej Brytanii uchwalił ustawowy obowiązek zrównoważonego budżetu, co oznacza, że rząd i samorządy nie będą mogły wydać więcej niż otrzymają z przychodów, a do tego wskazanie na obowiązek generowania nadwyżki przychodów nad wydatkami.   Tak się składa, że żyją w naszym mieście ludzie, którzy pisali i mówili o tym, co dopiero tera dostrzegli w Anglii...  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Musisz przyspieszyć, bo Twój obecny poziom jest już paradygmatem, który został zmieniony w swoich dotychczasowych dogmatach.   Gdybyś nie wiedział, to parlament Wielkiej Brytanii uchwalił ustawowy obowiązek zrównoważonego budżetu, co oznacza, że rząd i samorządy nie będą mogły wydać więcej niż otrzymają z przychodów, a do tego wskazanie na obowiązek generowania nadwyżki przychodów nad wydatkami.   Tak się składa, że żyją w naszym mieście ludzie, którzy pisali i mówili o tym, co dopiero tera dostrzegli w Anglii...
Całkowicie się z Tobą zgadzam !!!Paradygmat tylko wówczas ma rację bytu , gdy nie dysponujemy doświadczeniem "dni kolejnych",  bo w przeciwnym razie staje się on tylko historią !    Słyszałem , że nie tylko Zjednoczone Królestwo, ale i Republika Francji czy Federacja Niemiecka pracują nad takimi rozwiązaniami. Szkoda tylko ,że Rzeczpospolita nie dochowała się ludzi światłych , stojących u jej steru , którzy rozumieją współczesny świat i procesy w nim zachodzące !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"– Uważamy, że fundacja nie ma racji – odpowiada Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta. – Podtrzymujemy swoje stanowisko. Sąd rozstrzygnie kto ma rację." Panie sekretarzu Wojewódzki, wie Pan co to honor? Jak moje miasto przegra z jakąś fundacją to liczę, że Pan sam odejdzie z naszego urzędu. To samo tyczy się Pani Doroty Bartoszczyk, która podpisała tę kompromitującą decyzję. Ciekawe, kto dał takim osobom pracę w lubelskim ratuszu, niemożliwe aby zrobił to ktoś mądry.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" .... członkowie dostają ok. 1300 zł miesięcznie."   Niezła fucha z kasy podatników. Coś tam pogadają sobie na "komisji" przy "wodzie mineralnej" i najniższa krajowa netto wpada co miesiąc do kieszeni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...