Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
nawet jak będą tam pływały kupy to mamy z Kaliny, Bronowic tudzież innych Tatarów wsadzą w tę zupę swoje pociechy , żeby móc spokojnie wsączyć piwko na trawie i zajarać szluga
Zaloguj się, aby oddać głos
0
nawet jak będą tam pływały kupy to mamy z Kaliny, Bronowic tudzież innych Tatarów wsadzą w tę zupę swoje pociechy , żeby móc spokojnie wsączyć piwko na trawie i zajarać szluga  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a na stronie psse lublin nic nie piszą że znaleziono sinice, tylko nie odpowiada im kolorystyka wody, jakby Prezydent Żuk poszedł po rozum do głowy to by już dawno zlecił czyszczenie zalewu z torfu. Ale jak wszystkim wiadomo, lepiej zamknąć bezpłatne kompieliska i wysyłac ludzi na Wrotków aby wpływała kasa do Ratusza.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zawsze był syf, a w tym roku ewidentny z racji niegospodarności prezesa mosiru(albo w sumie gospodarności i dbania o własny folwark) Woda z zalewu została opuszczona o ok. 1m. miało to trwać ok 2-3 tyg... a trwa ile ? prawie 2miesiąc.... Po upuszczeniu wody, ryby padają, zdychają wielkie okazy ( nie od dziś wiadomo że w zalewie pływa sporo dużych ryb, szkoda że teraz brzuchem do góry) przez to że na stołku siedzi nie właściwa osoba... Ryby padają, przez upały woda ma taki a nie inny kolor... I dziwić się że zabronili kąpieli... Może wreszcie w tym kraju ktoś ruszy swoje 4 litery i zrobi coś dla kogoś, a nie dla siebie... Na zalewie to teraz da się pływać, ale tylko rowerkami wodnymi i kajakami (wypożyczonymi od MOSIRu) z racji niskiego stanu wody pływanie czymś większym grozi wpakowaniem się na mielizne, pół biedy jak na "piach" ale miejscami jest dno kamieniste...  Osobny temat, że tama która nie tak dawno była remontowana przecieka...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Trzeba zbadać jeszcze Bystrzycę powyżej zalewu np. na mostku od ul. Marzanny kiedyś płyneła czyta teraz męciocha z płynacą rzęsą wodną jak by ktoś skierował koryto przes stawy rybne w prawiednikach lub wyżej lub ewentualnie upuszczał brudną wodę ze stawów do bystrzycy, a sobie dopuszczał czystą z bystrzycy wygląd wody jest podobny do tej jak w bystrzycy poniżej zalewu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
a ja znam gościa co zgarnął 200 tys za zakładanie pływających wysepek które miały oczyścić zalew z sinic a jak okazało się to niewypałem to je pozbierał i to nie wszystkie za kolejne 50 tys i się smieje przekręt za przekrętem w tym naszym mieście
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Problem zalewu polega na tym, że zalew został zbudowany na terenach rolniczych, które kiedys były intensywnie nawożone. Z dna ciągle wydobywaja się zwiazku azotu i fosforu czyli pierwiastki biogenne, które stanowia nawóz dla glonów. Natomiast sinice mają jeszcze lepsze warunki. Sinice to bakterie, które azot mogą pozyskiwać z powietrza i ich jedynym pierwiastkiem limitującym jest fosfor, którego mają w zalewie pod dostatkiem. Innym problemem jest bystrzyca, która przepływa przez tereny rolnicze zbierajac biogeny z pól i dostarczając je do zalewu. Tu niestety potrzebna jest porządna rekultywacja a i ona niestetyw tym przypadku może nie byc w pełni skuteczna. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ten wybitny umysł który podjął decyzję o spuszczeniu wody w Zalewie na całe upalne i suche lato należałoby nagrodzić specjalnie Panie Prezydencie ŻUK!!! Jeszcze w lipcu poziom wody w Bystrzycy był na tyle wysoki, że można było uzupełnić ubytek wody w Zalewie. Aktualnie w rzece tez ledwie ciecze!!! Pozdrowienia dla naszych wybitnych włodarzy Zalewu  i nie tylko!!!  
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: