Dzisiejszego dnia wracając z pracy zauważyłem zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dunikowsskiego. Historia tego skrzyżowania jest taka iż od wielu wielu lat pierwszęństwo mieli kierowcy jadąc ulicą Mickiewicza, od strony Kunickiego, w stronę Os. Kruczkowskiego i odwrotnie. W między czasie przy ulicy Dunikowskiego od około dwóch lat trwa budowa "Osiedla brzozy". Problem w tym iż ul. Dunikowskiego od skrzyżowania z ul. Mickiewicza, w stronę Wyścigowej jest nie utwardzona. Tak więc w tym miesiącu deweloper, który buduje to osiedle położył asfalt na długościu około 200 metrów tak aby mieszkańcy tego osiedla mieli dobry dojazd do bloków. Potężne było moje zdziwienie gdy dzisiaj zobaczyłem iż drogowcy zmienili organizację ruchu na tym skrzyżowaniu na taką iż obecnie drogą z pierwszeństwem jest teraz ul. Dunikowskiego, która zaraz za skrzyżowaniem z ul. Mickiewicza jest drogą nie utwardzoną, a ul. Mickiewicza jest ulicą podporządkowaną. Moim zdaniem i zapewne wiele osób się ze mna zgodzi stara organizacja ruchu była o wiele lepsza, ponieważ z ul. Mickiewicza w ul. Dunikowskiego i odwrotnie jeździ bardzo wiele samochodów w ciągu dnia, a w nowo zrobiony kawałek asfaltu wjeżdżają dosłownie tylko mieszkańcy "Osiedla brzozy" i niektórzy mieszkańcy domków jednorodzinnych. Wykonana zmiana organizacji ruchu doprowadzi do nie potrzebnego przykorkowania ul. Mickiewicza oraz na pewno do wielu kolizji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz