Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Kupuję auto, lodówkę czy telewizor to w cenie jest opłata recyklingowa. Dlaczego producenci zniczy i sztucznych wieńców nie mają takiego obwiązku?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Temu księdzu to nic się nie podoba wiecznie marudzi i narzeka Parafia od zawsze zatrudniała kościelnego ale teraz."gosposia" księdza próbuje sprostać zadaniom widzocznie zaniemogła i w tym problem. Jak nie ma zdrówka to niech znowu powróci stanowisko koscielnego.Oprócz problemu ze śmieciami ksiądz wymyślił powołując się nie słusznie na radę iż wczasie ślubu nie wolno przed kościołem sypać ryżem i strzelać serpentynami chyba że wniesie się dodatkową opłatę za zaśmiecanie terenu przed kosciołem.Kpina jak żyję nie słyszałem nic głupszego co nie chce i tu posprzątać  WP."gosposi"a żądzić by się chciało?Nie trzeba tak wysoko głowy nosić tylko patrzec pod nogi i pozbierac co nieco po ślubie. Ten ksiądz zachowuje się jak na swoim folwarku i uważa, że ma przed sobą ciemnotę ze wsi która spuści głowę i wysłuch co ON ma do powiedzenia. Przydałoby mu się dużo,dużo pokory bo parafanie maja juz tego dosyć i czekam tylko kto pierwszy odważy się powiedzieć mu to wprost. Z tego co wiem wszyscy czekają aż nareszcie odejdzie i przyjdzie na to miejsce ktoś kto ceni zdanie innych i potrafi dogadać się i zarządzać należycie parafią a nie tylko stawiać warunki,zbierać kasę nierozliczając się należycie z niej i wykrzykiwać w czasie ogłoszeń.Niema przed sobą stada baranów. A tak wogóle Parafianie czas na ZMIANĘ podejścia do WP księdza.
to jak jesteś taka odważna to może Ty pódziesz i powiesz mu to prosto w oczy to co tu napisałaś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co się wszyscy czepili księdza.Ksiądz dba o środowisko stare znicze można wyczyścić i na drugi rok kupić tylko wkład i po kłopocie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam wrażenie, że problem powstał w momencie, kiedy porządkować groby zaczęli przyjezdni, tuż przed świętami. Nie są oni na bieżąco w sprawach parafii i gminy, dlatego nie wiedzą, że obecnie na terenie gminy toczy się przetarg, któy wyłoni firmę zajmującą się wywozem odpadów (poprzednia nie byłą w stanie wywiązać się z obowiązków po wejściu zmian przepisów wywozu odpadów). Z tego powodu wywóz śmieci odbywa się tylko raz w miesiącu i zajmują się tym chętni parafianie. Logiczną rzeczą jest, że przed 1 i 2 listopada odpadów przybywa, dlatego aby uniknąć sytuacji przepełnienia śmietników i uroczego syfu, który obok śmietników pojawiłby się na pewno (i został prawdopodobnie skomentowany przez przyjezdnych jako efekt niedbalstwa proboszcza oczywiśćie, bo przecież nie ludzi, którzy woleli walnąć pusty znić na trawę a nie zabrać do woreczka i wyrzucić do swojego śmietnika), ksiądz chciał jakoś tego uniknąć i uczulić na to ludzi. Każdy, kto jest na bieżąco ze sprawami gminy i wie co się dzieje w JABŁONNIE (tak tak, nie Jabłonnej) jest zorientowany w sytuacji. To jedno. Natomiast jako parafianka chętnie poznałabym tego wspaniale poinformowanego człowieka, który uważa, że ksiądz oczekuje jakichkolwiek opłat za miejsce w ławce. Uważam, że teksty tego typu, jak również inteligentne komentarze, czego to ten ksiądz nie chce i że powinno się go zmienić są co najmniej nie na miejscu, jeśli są wygłaszane z pozycji osoby, która księdza i parafię zna z tego, co powiedział Wiesiek Maryśce. Zapraszam do rozmowy, do współdziałania, do zaangażowania się jakkolwiek w życie parafii, jeśli wg nas coś jest nie tak. Do oceniania-potem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też nie przepadam za Naszym proboszczem ale w tym wypadku popieram go i będę go bronił. Decyzja o zabieraniu śmieć do domu i to tylko wypalonych zniczy zapadła na zebraniu rady parafialnej czyli przedstawicieli parafian. Głównym argumentem aby śmieci były zabierane był koszt ich wywozu. Teraz jest problem żeby zebrać pieniądze raz do roku za energie elektryczną(w tym ogrzewanie) ludzie marudzą bo jest zbiórka 20zł od rodziny. Nikt nikogo nie zmusza, jak ktoś nie ma to nie płaci. Teraz pytanie czy cmentarz, kościół(budynek), plebania należą do księdza czy parafian? Ksiądz za rok dwa albo 5lat odejdzie, a my nasza rodzina tu zostanie i to MY powinniśmy zadbać o to co NASZE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cała sprawa wygląda zupełnie inaczej niż jest to tutaj przedstawione ...
Dokładnie, jakaś nieprawdopodobna historia powstała, z prawdą nie ma to wiele wspólnego. No i styl artykułu, brak jakiegokolwiek podpisu autora....Troszkę to żenujące.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czarnemu brakuje na karty i panienki ale buc
do czego odnosi się ten komentarz? do sytuacji "opisanej" przez "dziennikarza"? bo chyba nie za bardzo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK smieci sprzatal samorzad to bylo dobrze jak musi plebanek to be;  BEDE SMIECI ZABIERAL JAK POCHOWEK BEDZIE BEZPLATNY!!!! a tak osobiscie wywale na glownej alejce; co to jest????  jest rozdzial panstwa od kosciola, gdzie nauki janka II? za chrzest, komunie , bierzmowanie, pochowek itd placiic!!!!!! to niech sobie zaplaci za smieci
Tylko, że on nie płaci SOBIE za śmieci...płaci za śmieci, które zostawiamy MY.....i które notabene bez takiego postępowania o jakie prosi ksiądz z braku miejsca pewnie walałyby po głównej alejce  i wtedy napiszesz ze tyle płacisz za pochówek a tu nawet śmieci ten proboszcz nie umie ogarnąc?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  Też? Otórz nie jak widać tylko z Tobą.Ku ścisłości ubezpieczenie nie jest usługą, abonamenty są płatne z dołu.Pre paidy to inna sprawa jak komuś pasuje to może płacić z góry.Natomiast merytorycznie za zagospodarowanie odpadów wg.ustawy odpowiada gmina.To ona ustala sposób segregacji,odbioru,opłat itp.Osoba dysponująca nieruchomością musi zadbać o złożenie deklaracji bądź podpisanie odpowiedniej umowy z firmą odbierającą śmieci.Opisany w artykule przypadek pokazuje,że proboszcz  ze zwykłych ludzi robi odbiorców odpadów z nieruchomości,do której to on ma pełnię praw.Ma też pewne obowiązki ale postanowił się wysłużyć ludźmi,którzy nie będą się przeciwstawiać tak ważnej personie.  
Tak, gmina, w której firma wywozowa odstąpiła od wykonywania obowiązków. Trwa przetarg, śmieci są wywożone rzadziej do jego rozstrzygnięcia. Stąd problem. Nie jest to wymysł księdza. Jak słusznie stwierdził są to wewnętrzne sprawy parafii..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do "stefana": w głowie ci się pomieszało: "komuna" to "komuna" tamto... ile będziesz obwiniał komunę za patologię tzw obecnej "demokracji...? Ta pani na zdjęciu jest za młoda żeby pamiętać komune. Zgadzam się że dziś społeczeństwo jest roszczeniowe ale to są najczęściej młodzi więc wychowali się w czasach już kapitalistycznych... ale płacą to i wymagają tak jak napisałem ale twoja zakuta ...głowa nie przyjmuje informacji: opłaty cmentarne są bardzo wysokie... to dlaczego mają płacić dodatkowo za wywóz śmieci...? Co ksiądz robi sprząta... dba o groby... a nic nie robi wszystko to robią parafianie więc niech chociaż podpisze umowę z gminą tak jak każda rodzina...
Ludzie, umowa z gminą jest, tylko w tym momencie toczy się przetarg, bo firma co wcześniej wywozila wystawila gmine. Mieskzancy nie odczuja tej sytuacji, bo produkuja tyle samo smieci, a przy cmentarzu teraz jest najwiecej smieci i brak firmy regularnie dzialajacej przy takim ruchu na cmentarzu skutkuje calkowitym zasyfieniem nie tylko smietnika ale i parkingu i samego cmentarza...stad prosba o zabranie smieci...ogarnijcie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto było dodać do artykułu, że ten ksiądz i jego gosposia, może powiedzieć żyją jak mąż z żoną. 
tak, to rzeczywiście wiele wnosi w rozwiązanie problemu wywozu śmieci z cmentarza...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W oczy kole jak jest odmieniana nazwa gminy Jabłonna... W Jabłonnie* nie w Jabłonnej. Ksiądz tak zarządził, bo nie ma już miejsca na znicze i wianki w kontenerze, a wywóz śmieci niedawno był. Nie mam zamiaru go bronić. W jego sprawie jest, aby zajął się tymi śmieciami. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Temu księdzu to nic się nie podoba wiecznie marudzi i narzeka Parafia od zawsze zatrudniała kościelnego ale teraz."gosposia" księdza próbuje sprostać zadaniom widzocznie zaniemogła i w tym problem. Jak nie ma zdrówka to niech znowu powróci stanowisko koscielnego.Oprócz problemu ze śmieciami ksiądz wymyślił powołując się nie słusznie na radę iż wczasie ślubu nie wolno przed kościołem sypać ryżem i strzelać serpentynami chyba że wniesie się dodatkową opłatę za zaśmiecanie terenu przed kosciołem.Kpina jak żyję nie słyszałem nic głupszego co nie chce i tu posprzątać  WP."gosposi"a żądzić by się chciało?Nie trzeba tak wysoko głowy nosić tylko patrzec pod nogi i pozbierac co nieco po ślubie. Ten ksiądz zachowuje się jak na swoim folwarku i uważa, że ma przed sobą ciemnotę ze wsi która spuści głowę i wysłuch co ON ma do powiedzenia. Przydałoby mu się dużo,dużo pokory bo parafanie maja juz tego dosyć i czekam tylko kto pierwszy odważy się powiedzieć mu to wprost. Z tego co wiem wszyscy czekają aż nareszcie odejdzie i przyjdzie na to miejsce ktoś kto ceni zdanie innych i potrafi dogadać się i zarządzać należycie parafią a nie tylko stawiać warunki,zbierać kasę nierozliczając się należycie z niej i wykrzykiwać w czasie ogłoszeń.Niema przed sobą stada baranów. A tak wogóle Parafianie czas na ZMIANĘ podejścia do WP księdza.
hmm...w imieniu "wszystkich" to troszkę ryzykownie Pani Zbulwersowana jest się wypowiadać, bo ja np. jako parafianka i osoby z mojej rodziny nie należymy do tych "wszystkich", którzy tak według Pani czekają na odejście księdza. Śmiałabym nawet twierdzić, że może być takich osób więcej, patrząc po komentarzach. Poza wykrzykiwaniem w czasie ogłoszeń, które sobie Pani wyimaginowała, ksiądz odwala też kawał dobrej roboty, a mógłby spokojnie znaleźć usprawiedliwienie- chociażby swój kiepski stan zdrowotny- aby nie robić nic. I ze swojej strony mogę powiedzieć, że ksiądz w wielu sprawach dotyczących mojej rodziny wykazał się niezwykłym taktem i delikatnością w sprawach finansowych i zaręczam, że nie ma zapędów księgowo-komornickich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmm...w imieniu "wszystkich" to troszkę ryzykownie Pani Zbulwersowana jest się wypowiadać, bo ja np. jako parafianka i osoby z mojej rodziny nie należymy do tych "wszystkich", którzy tak według Pani czekają na odejście księdza. Śmiałabym nawet twierdzić, że może być takich osób więcej, patrząc po komentarzach. Poza wykrzykiwaniem w czasie ogłoszeń, które sobie Pani wyimaginowała, ksiądz odwala też kawał dobrej roboty, a mógłby spokojnie znaleźć usprawiedliwienie- chociażby swój kiepski stan zdrowotny- aby nie robić nic. I ze swojej strony mogę powiedzieć, że ksiądz w wielu sprawach dotyczących mojej rodziny wykazał się niezwykłym taktem i delikatnością w sprawach finansowych i zaręczam, że nie ma zapędów księgowo-komornickich.
a cóż to za solidarność z księdzem aż dziwne, cokolwiek podejrzane i wyimaginowane!a jeżeli ma " kiepski" stan zdrowia to może emeryturka się kłania?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam wrażenie, że problem powstał w momencie, kiedy porządkować groby zaczęli przyjezdni, tuż przed świętami. Nie są oni na bieżąco w sprawach parafii i gminy, dlatego nie wiedzą, że obecnie na terenie gminy toczy się przetarg, któy wyłoni firmę zajmującą się wywozem odpadów (poprzednia nie byłą w stanie wywiązać się z obowiązków po wejściu zmian przepisów wywozu odpadów). Z tego powodu wywóz śmieci odbywa się tylko raz w miesiącu i zajmują się tym chętni parafianie. Logiczną rzeczą jest, że przed 1 i 2 listopada odpadów przybywa, dlatego aby uniknąć sytuacji przepełnienia śmietników i uroczego syfu, który obok śmietników pojawiłby się na pewno (i został prawdopodobnie skomentowany przez przyjezdnych jako efekt niedbalstwa proboszcza oczywiśćie, bo przecież nie ludzi, którzy woleli walnąć pusty znić na trawę a nie zabrać do woreczka i wyrzucić do swojego śmietnika), ksiądz chciał jakoś tego uniknąć i uczulić na to ludzi. Każdy, kto jest na bieżąco ze sprawami gminy i wie co się dzieje w JABŁONNIE (tak tak, nie Jabłonnej) jest zorientowany w sytuacji. To jedno. Natomiast jako parafianka chętnie poznałabym tego wspaniale poinformowanego człowieka, który uważa, że ksiądz oczekuje jakichkolwiek opłat za miejsce w ławce. Uważam, że teksty tego typu, jak również inteligentne komentarze, czego to ten ksiądz nie chce i że powinno się go zmienić są co najmniej nie na miejscu, jeśli są wygłaszane z pozycji osoby, która księdza i parafię zna z tego, co powiedział Wiesiek Maryśce. Zapraszam do rozmowy, do współdziałania, do zaangażowania się jakkolwiek w życie parafii, jeśli wg nas coś jest nie tak. Do oceniania-potem.
Chyba jedyny rzeczowy, rozsądny i uczciwy wobec rzeczywistości komentarz. Aż dziwny w morzu bezinteresownego chamstwa i nieskrywanej nienawiści - promowanych, jak na ironię, przez ludzi uważających się za kulturalnych i wykształconych, ba, nawet wierzących. Widzisz, Panie, i nie grzmisz!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a cóż to za solidarność z księdzem aż dziwne, cokolwiek podejrzane i wyimaginowane!a jeżeli ma " kiepski" stan zdrowia to może emeryturka się kłania?
no tak, zastanawiająca solidarność. bo przecież zgnójmy go i wywalmy i w ogóle jaki on beznadziejny, solidaryzujmy się w chamstwie i nienawiści. na temat emeryturek radziłabym porozmawiać z kimś, kto o tym decyduje, myśle, że nie jest to żadne z nas ani też sam ksiądz. a solidarność wynika z prostej logiki. znam tego człowieka i jestem mu na prawdę wdzięczna za pomoc. i wiem, że przejaskrawiono i przekłamano sytuację, która notabene powtarza się też w innych parafiach i na tle sytuacji z tymi śmiesznymi śmieciami w Jabłonnie jest zupełnie zrozumiała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIECH GO OD NAS ZABIORA ABY MALO MU KASY CIAGLE JAK NIE NOWA KOSTKA TO NA REMONT DACHU ALBO ZA OGRZEWANIE KTO TO WIDZIAL TAKIE RZECZY KSIADZ POWINNIEN PRZYCIAGAC LUDZI A NIE ICH ODPYCHAC TAK SAMO JEST TUTAJ Z MLODZIEZA NIKT NIE CHODZI DO KOSCIOLA BO ZARAZ WYTYKA I O SLUBY TEZ CHODZI ABY O KASE CHODZI JAK BY BYL DLA LUDI TO ZROBIL BY RAZ W ROKU SLUBY DARMOWE A NIE KRZYCZY 1000ZL ZA SLUB TO JEST KSIADZ TO ZYD I JESZCZE TA NASZA POMOCNICA KSIEDZA WSTYD JAKI ON PRZYKLAD DAJE MLODYM IM WALI KAZANIA A SAM BABE NA PLEBANI TRZYMA. SPRZEDAL BY SAMOCHOD I BY BYLO NA SMIECI ALE CO U NAS W PARAFI JEJST TAK ZEBYSMY NIE MIELI ALE KSIEDZU MA NIE ZABRAKNAC!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIECH GO OD NAS ZABIORA ABY MALO MU KASY CIAGLE JAK NIE NOWA KOSTKA TO NA REMONT DACHU ALBO ZA OGRZEWANIE KTO TO WIDZIAL TAKIE RZECZY KSIADZ POWINNIEN PRZYCIAGAC LUDZI A NIE ICH ODPYCHAC TAK SAMO JEST TUTAJ Z MLODZIEZA NIKT NIE CHODZI DO KOSCIOLA BO ZARAZ WYTYKA I O SLUBY TEZ CHODZI ABY O KASE CHODZI JAK BY BYL DLA LUDI TO ZROBIL BY RAZ W ROKU SLUBY DARMOWE A NIE KRZYCZY 1000ZL ZA SLUB TO JEST KSIADZ TO ZYD I JESZCZE TA NASZA POMOCNICA KSIEDZA WSTYD JAKI ON PRZYKLAD DAJE MLODYM IM WALI KAZANIA A SAM BABE NA PLEBANI TRZYMA. SPRZEDAL BY SAMOCHOD I BY BYLO NA SMIECI ALE CO U NAS W PARAFI JEJST TAK ZEBYSMY NIE MIELI ALE KSIEDZU MA NIE ZABRAKNAC!!!!!
Ale bełkot!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta pani od opłaty za ławkę, kłamie. Nigdy nie było takiej zbiórki. Kłamie również ten komenujący mówiący o zbiórce na remont dachu. Nie było takiej zbiórki. Jedyna zbiórka to na położenie kostki na cmentażu, ale i tu mija się z prawdą, bo to nie chodzi o wymianę kostki a po prostu o wybudowanie alei pośrodku cmentarza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak to nie było opłaty za ławki???? Była była w 2006 roku i nawet za maleńkie dziecko trzeba było płacić, bo nie ważne ile miało, ważne, ze liczyło się jako sztuka!!! A co do komornictwa radnych, to jeśli człowiek mówi, że nie ma w danym momencie to jest traktowany przez radnego - poborcę jak przestępca! Wiele można by powiedzieć na temat naszej Parafii, ale takich sytuacji i przykładów zapewne są miliony. niestety faktem jest, ze w naszej parafii rozwija się "turystyka" kościelna, ludzie jeżdżą na msze po innych Kościołach chcąc zachować swoja anonimowość i po prostu pomodlić się, a nie być wytykanym z ambony! Jeśli podejście księdza do dzieci i młodzieży się nie zmieni to na Mszach pozostanie nas mała garstka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...