Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Stadion jednak przy Krochmalnej? Lublin weźmie kredyt

Utworzony przez Marcel, 21 lipca 2010 r. o 08:09 Powrót do artykułu
Pytanie po co i dla kogo budować ten stadion?? Dla piłkarzyków motoru którzy do tej pory nie potrafią grać w piłkę lepiej niz drużyna podwórkowa?? Dla stadionowych bandziorów krtórzy po pierwszym meczu zdewastują stadion i okolicę?? Dla kogo ma być ten obiekt?!! Czy nie lepiej zainwestować te pieniądze w obiekt dla np. SPR-u (dziewczyny są po raz chyba 7 mistrzyniami Polski) czy siatkarzy Avii?? Albo po prostu wybudowac parę ogólnodostępnych boisk gdzie dzeciarnia mogła by pokopać piłkę?? W tych dziedzinach sportu mamy przynajmniej czym się pochwalić, a dodatkowo na meczach siatki czy ręcznej nie ma chołoty która wszysko niszczy i zależy jej tylko na mordobiciu. Dlatego naprawdę dziwi mnie, że miasto chce wywalić furę kasy na stadion piłkarski gdy w Lublinie nie ma prawdziwcej drużyny pikarskiej, a kazdy mecz piłkarski w Lublinie to potencjalne zagrożenie dla zycia i zdrowia, oraz mienia mieszkanców miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Krochmalnej powinien powstać terminal dla PKS busów i obsługi pasażerów PKP , parkingi dla korzystajacych i kolei nowoczesny węzeł komunikacyjny i mieszkania, a nie kolejny niepotrzebny stadion.Przez Lublin nie mozna przejechać, a topi sie pieniadze w niepotrzebne nikomu budowle. Jeszcze jak rozpoczna budowe lotniska, to koniec katastrofy finansowej bliski.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
QrVa, po co taki mały stadion??? Nie lepiej od rzu zrobić stadion z prawdziwego zarzenia na 75000 kibiców??? :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł fajny i miejsce też. Tylko po co nam tak naprawdę ten stadion ?? Dla kogo ?? Lublinianki ?? Górnika Łęczna ?? W tym mieście nie ma piłki, owszem może stadion to ożywi a napewno zagospodaruje ten teren, który pod to wg. mnie pasuje idealnie. Ale wydaje mi się iż obecnie jest znacznie więcej pilniejszych i ważniejsych inwestycji w tym mieście niżeli stadion...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo zaprzyjaźnione firmy muszą zarobić a tereny przy Al. Zygmuntowskich chętnie "kupią" devenloper'zy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PO CO TE WYWODY.IDĄ WYBORY I TO WSZYSTKO. A JAK KTOŚ CHCE POGRAĆ W PIŁKĘ TO MOŻE TO ZROBIĆ NA LUBELSKICH ORLIKACH.W KOŃCU TYLE ICH OBIECANO PRZY POPRZEDNICH WYBORACH PARLAMENTARNYCH.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kredyt??? ... no to ładnie znaczy długo bedziemy spłacać długi po rzadach PO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Białymstoku za jedyny milion złotych więcej, powstanie obiekt większy o 7 tys. Przyzwoite minimum to 20 tys miejsc. A nie 15,5 tys Dla kogo ten stadion. Choćby dla obu klubów które grają na ruinach, i dla wszystkich mieszkańców Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Swojak ,jak masz pisac takie bzdury zeby nakrecac licznik postów swojej bezmyslnej aktywnosci to moja rada jest taka ,zebys sobie dał spokój.najlepiej niech kazdy dba o swoje dlugi i je spłaca nalezycie i nie prowadzi glupiej agitacji politycznej przy okazji waznej miejskiej inwestycji.a tak przy okazji to widzac swoją rodzinna lubelszczyzne po dluzszej nieobecnosci (pobyt za granicą) to widzę ze juz nieduzo jej brakuje do sąsiedniej Ukrainy jesli chodzi o infrastrukture drogowa.porównujac chociazby do inwestycji ,ktore maja miejsce na zachodzie Polski ,to mam wrazenie ,ze tu pracuja nieudolni urzednicy ,ktorzy nie potrafia skutecznie zabiegac o fundusze unijne na naprawe drog i nowych inwestycji drogowych.takze mam wrazenie ,ze lubelszczyzna to nie Polska b,c czy nawet d ale Polska prawie "Z".pozdrowienia dla urzednikow ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stadion na kredyt dla podrzędnych kopaczy piłki, a raczej dla kiboli gdzie płacąc za bilet, płacą za legalną bójkę. I za to wszystko zapłacą mieszkańcy Lublina!!, obwodnice zacznijcie budować, remontować ulice, budować lotnisko, a nie boisko na dla garstki kiboli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Murphy napisał:
Dla kogo ten stadion. Choćby dla obu klubów które grają na ruinach, i dla wszystkich mieszkańców Lublina.
Kolego dla jakich klubów??!! Lubliniankę i Motor nazywasz klubami?? Toć one totalnie na to nie zasługują patrząc na poziom (sic !! jaki poziom???) jaki prezentują !!! Mamy mistrzynie Polski w ręczną. Mamy dobra drużynę w siatę (Avia Świdnik) i to im powinnismy budować obiekty sportowe, aby mogli sie nadal rozwijac, a nie jakimś pożal sie Boże piłkazom którzy w zyciu nawet nie nauczyli się dobrze kopać piłki, za to częśc z nich zwiedziła za darmo Wrocław, a konkretnie tamtejszy budynek prokuratury . Pozatym ilu mieszkanców Lublina przyjdzie na mecz Motoru ?? Znajdz mi na tyle odważnych którzy nie boja sie zostawić swojego auta pod staduionem i pójść na mecz żeby nie oberwać w głowę. Nie wspominajac już o tym, że nikt rozsądnie myślący nie zabierze na takie "widowisko" swojego dziecka. Po co więc wywalać miliony zł na stadion piłkarski, skoro lepiej te pieniadze przeznaczyć na inne dyscypliny sportu w których po pierwsze mamy jako region sukcesy, a po drugie nie ma w nich takiego zezwierzęcenia jak wśród boiskowych kiboli!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...ja się nie znam na piłce nożnej-ale tydzień temu szedłem ulicą Rusałka i widziałem tam jakiś stary chyba nieużywany stadion-więc po co budować następny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcel napisał:
Kolego dla jakich klubów??!! Lubliniankę i Motor nazywasz klubami?? Toć one totalnie na to nie zasługują patrząc na poziom (sic !! jaki poziom???) jaki prezentują !!! Mamy mistrzynie Polski w ręczną. Mamy dobra drużynę w siatę (Avia Świdnik) i to im powinnismy budować obiekty sportowe, aby mogli sie nadal rozwijac, a nie jakimś pożal sie Boże piłkazom którzy w zyciu nawet nie nauczyli się dobrze kopać piłki, za to częśc z nich zwiedziła za darmo Wrocław, a konkretnie tamtejszy budynek prokuratury .[/quote] Owszem póki istnieją są to kluby sportowe. Owszem mamy piłkarki ręczne wielokrotne mistrzynie Polski, z których gry i z tego że zespół właśnie z Lublina seryjnie zdobywa te trofea, jestem dumny, ale piłkarki mają halę Globus - proponujesz budowę kolejnej takiej hali? Wolne żarty. Avia Świdnik, jak nazwa wskazuje jest klubem ze Świdnika a nie z Lublina, i jeśli chce wsparcia powinna rozmawiać z działaczami samorządowymi ze Świdnika, lubelski ratusz nie ma tutaj nic do gadania. Ewentualnie Urząd Marszałkowski. Ja mieszkam nie w Świdniku ale w Lublinie. Co do korupcji to bardzo dobrze że się ją zwalcza.
Pozatym ilu mieszkanców Lublina przyjdzie na mecz Motoru ?? Znajdz mi na tyle odważnych którzy nie boja sie zostawić swojego auta pod staduionem i pójść na mecz żeby nie oberwać w głowę. Nie wspominajac już o tym, że nikt rozsądnie myślący nie zabierze na takie "widowisko" swojego dziecka.
Im bardziej bezpieczny stadion, z bramkami, kartami kibica wydzielonymi sektorami rodzinnymi, im bardziej nowoczesny, a więc z oddzielnymi krzesełkami zadaszony, z normalnymi toaletami, i punktami gastronomicznymi, tym więcej kibiców na taki stadion przyjdzie, bo właśnie taki stadion będzie zapewniał bezpieczeństwo pozostawionego na parkingu samochodu, a także bezpieczeństwo osobiste. [quote]Po co więc wywalać miliony zł na stadion piłkarski, skoro lepiej te pieniadze przeznaczyć na inne dyscypliny sportu w których po pierwsze mamy jako region sukcesy, a po drugie nie ma w nich takiego zezwierzęcenia jak wśród boiskowych kiboli!!
Z bandytami na nowoczesnym stadionie walczy się o wiele łatwiej i szybciej. Poza tym stadion, ma służyć nie tylko piłkarzom, jest czy będzie to stadion miejski, z którego owszem piłkarze będą korzystać najczęściej, ale nie tylko oni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze nie jeden który teraz mówi że stadion jest nie potrzebny będzie się bawił i pił na jakimś koncercie na tym stadionie i mam nadzieje że jak teraz krzyczycie że nie potrzebny to wasza noga na żadnej imprezie nie stanie!!!Pokażcie mi jakieś duże miasto bez dużego sportu i nie nazywajcie SPR-u dużym sportem bo to jest jednaa wielka kicha,czemu nie moga zrobić SPR-u meskiego hmmm chyba wiem za trudne to jest!Lublinianie sie podniecaja kobietkami pokzcie druge miasto gdzie sie podniecaja tak zenskim sportem???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Machnacki napisał:
... będzie się bawił i pił na jakimś koncercie na tym stadionie ...
To w końcu to ma być stadion sportowy, czy miejsce do organizowania koncertów i popijaw?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do władz Lublina: dla kogo budujecie ten stadion? Dla garstki kibiców? Nawet jeśli jakaś drużyna będzie kiedyś grać w ekstraklasie to te 15 tys. przychodzące na mecze w dalszym ciągu będą garstką. Chcecie zbudować obiekt, którego utrzymanie będzie kosztować, oczywiście pójdzie to z naszych podatków. Czy nie lepiej byłoby wydać tę kasę na aquapark? Jego utrzymanie też by kosztowało, ale korzystałoby dużo więcej ludzi. Zastanówcie się, w mieście nie ma podstawowej infrastruktury rekreacyjnej dla mieszkańców. Jest jeden publiczny (i tak ciągle zajęty przez jakieś "gwiazdy" pływania)basen i jedno lodowisko. Oprócz tego kilka ścieżek rowerowych - nie połączonych w jeden system i baseny nad Zalewem na lato. Jak na miasto 350 tys. to po prostu żenada. A wy w tych warunkach chcecie budować stadion. To się naprawdę nie trzyma kupy. Spójrzcie na Wrocław-mieszka tam moja rodzina więc jestem zorientowany: w każdej dzielnych jest centrum sportowe z kortami, siłownią, salą gimnastyczną. Korzystanie jest tanie i dlatego dużo ludzi tam bywa. Aquapark też mają-dlatego, że miasto go zbudowało. Nikt tam nie myślał o stadionie dopóki nie dostali grupy na Euro.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Więcej bójek pod sklepem widziałem niż na stadionach - achodzę od pięciu lat na wszystkie mecze Motoru , Lublinianki, i inne drużyny często z żoną i dzieckiem. Głos zabierają osoby które w życiu na stadionie nie były. Nowoczesny stadion to przede wszystkim bezpieczeństwo - widziałem mecze w Łęcznej czy Kielcach. Widzę że niektórym wystarczyłby nowoczesny monopolowy i masarnia z pasztetową. Będzie stadion to będą kibice i będzie3 piłka na poziomie wystarczy spojrzeć na porównywalne miasta jak Białystok mczy Kielce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
R(k)S napisał:
Więcej bójek pod sklepem widziałem niż na stadionach - achodzę od pięciu lat na wszystkie mecze Motoru , Lublinianki, i inne drużyny często z żoną i dzieckiem. Głos zabierają osoby które w życiu na stadionie nie były. Nowoczesny stadion to przede wszystkim bezpieczeństwo - widziałem mecze w Łęcznej czy Kielcach. Widzę że niektórym wystarczyłby nowoczesny monopolowy i masarnia z pasztetową. Będzie stadion to będą kibice i będzie3 piłka na poziomie wystarczy spojrzeć na porównywalne miasta jak Białystok mczy Kielce.
Przykłady Białegostoku czy Kielc akurat nie są trafione, jako że tamtejsze kluby najpierw osiągnęły wysoki poziom a dopiero później stadiony wybudowało im miasto, lub wybuduje im miasto, w dodatku jak już pisałem w Białymstoku stadion droższy jedynie o milion złotych, będzie o 7 tys miejsc większy niż ten planowany w Lublinie. Ale należy też wierzyć że zajdzie reakcja odwrotna i że nowoczesny bezpieczny obiekt raz przyciągnie kibiców, a dwa pozwoli wygonić ze stadionu bandytów kibicami się jedynie mieniącymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co kolejny stadion? nie lepiej te istniejące a raczej rozpadające się wyremontować???? co za 'kretyn' wymyśla takie inwestycje??!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Po co kolejny stadion? nie lepiej te istniejące a raczej rozpadające się wyremontować???? co za 'kretyn' wymyśla takie inwestycje??!!
Po to że stadiony przy AL. Zygmuntowskich, i ten przy Leszczyńskiego to trupy, w złych lokalizacjach. Ten przy Zygmuntowskich może służyć żużlowcom, ale jako obiekt piłkarski nie nadaje się do niczego już w chwili obecnej. Stadion przy Leszczyńskiego podobnie, wciśnięty w osiedle na skarpie. Praktycznie bez możliwości parkingowych, w dodatku do niedawna z niejasną strukturą właścicielską, i jeszcze z gminą żydowską - bo był tam przecież żydowski cmentarz - na karku. O ile stadion przy Zygmuntowskich można wykorzystać i pewnie żużlowcom będzie służyć to ten na Lubliniance może mieć co najwyżej rekreacyjny charakter, i to po zainwestowaniu w niego. Teren stadionu zamienić więc lepiej w działkę budowlaną, na przykład z przeznaczeniem na mieszkania i usługi. Zostawić jedynie pobliską halę sportową. Inwestowanie jakichkolwiek pieniędzy w stadiony przy Zygmuntowskich - tam dodatkowo były problemy z przebudową, bo stadion nie mógł zasłaniać widoku na Stare Miasto. Więc po jaką cholerę robić tam coś jeszcze, przystosować do żużla, i wystarczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...