Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ktoś tu nie zauważa, że lasy w Polsce co do zasady mają przeznaczenie gospodarcze (poza różnego rodzaju tereami chronionymi). Zatem Lasy Państwowe prowadzą gospodarkę leśną-wycinają, sadzą, opiekują się lasami które "uprawiają" i należy stwierdzić że co do zasady wywiązują sie dość dobrze ze swej roli. Do gospodarowania konieczna jest ifrastruktura. Między słowami leśniczego już słychać, że ten las wchodzi w okres rębny (osiąga wiek i rozmiary pozwalające na wycinkę gospodarczą). Już taki lasu los że służy do pozyskiwania drewna. Las rośnie, wycina się go, sadzi nowy i tak w kółko-to normalne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś tu nie zauważa, że lasy w Polsce co do zasady mają przeznaczenie gospodarcze (poza różnego rodzaju tereami chronionymi). Zatem Lasy Państwowe prowadzą gospodarkę leśną-wycinają, sadzą, opiekują się lasami które "uprawiają" i należy stwierdzić że co do zasady wywiązują sie dość dobrze ze swej roli. Do gospodarowania konieczna jest ifrastruktura. Między słowami leśniczego już słychać, że ten las wchodzi w okres rębny (osiąga wiek i rozmiary pozwalające na wycinkę gospodarczą). Już taki lasu los że służy do pozyskiwania drewna. Las rośnie, wycina się go, sadzi nowy i tak w kółko-to normalne!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oprócz masowej wycinki lasów ( leśnicy robią z nich parki), także chcą spowodować eksterminację niektórych zwirząt łownych, przeciwko czemu (!) protestują myśliwi. Narzuca sie kołom zwiększenie o 20% pozyskania jeleniowatych i dzików, nie licząc się ze zdaniem myśliwych. Pan minister wydał rozpozrządzenie dotyczące odstrzału loch dzików: w okregu Biała Podlaska- cały rok  a w pozostałych częściach kraju od 15maja do 15 lutecho można strzelać lochy ( młode dziki rodzą się w marcu). Jest to nie humanitarne (mam nadzieję, że myśliwi nie będą tego robić). Dlaczego zieloni zawsze tak mocno krzyczący w tym przypadku siedzą cicho.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W/w las nalezy do drzewostanow nasiennych wiec glowną funkcją jest pozyskiwanie nazion do reprodukcji drzew i krzewow. Droga pozarowa jak najbardziej jest wskazana-jednak nie powinna ingerowac w tereny rezerwatu Stasin- jak rowniez-powinna byc oddzielona od niego strefą buforową-okolo 100 metrow od tablicy informujacej o rezerwacie mozna spotkac rodzime gatunki storczykow w tym podkolan bialy-oraz wiele innych rzadkich gatunkow-dlatego tez powinni wydzielic strefe buforowa pomiedzy rezerwatem a reszta drzewostanu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co zrobili w lubelskim ogrodzie botanicznym... Też przecieli go drogą !!! Sprawa dla prokuratury !!! Wszystko można przeczytać w prezentacji: http://issuu.com/landschaftlublin/docs/prezentacja3  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tego lasu nie bedzie za kilkanascie lat zobaczycie , jestem mieszkancem jego sasiedztwa przez ok 15 lat ten las został w ponad połowie wyciety ten  teren jest atrakcyjna czescia i łakomym kaskiem i chodzi tu zapewne tylko o grunt, byc moze powstanie z czasem tam osiedle tak jak np warszawskie miedzylesie , nikt sie nie odwarzy na raz tego wyciac ale zrobia to po kawałku tak jak całą polska gospodarke i przemysł podzielic na czesci i po kolei likwidowac , taka droga pozarowa??? tam sie nie ma co palic juz a poza tym do gaszenia lasów sa helikoptery jeszcze nie widziałem takiej drogi w zadnym lesie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tego lasu nie bedzie za kilkanascie lat zobaczycie , jestem mieszkancem jego sasiedztwa przez ok 15 lat ten las został w ponad połowie wyciety ten  teren jest atrakcyjna czescia i łakomym kaskiem i chodzi tu zapewne tylko o grunt, byc moze powstanie z czasem tam osiedle tak jak np warszawskie miedzylesie , nikt sie nie odwarzy na raz tego wyciac ale zrobia to po kawałku tak jak całą polska gospodarke i przemysł podzielic na czesci i po kolei likwidowac , taka droga pozarowa??? tam sie nie ma co palic juz a poza tym do gaszenia lasów sa helikoptery jeszcze nie widziałem takiej drogi w zadnym lesie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chca polaczyc osiedla porebe z wrotkowem .niszczyc domy ptakow, zabijac przyrode dla kasy, pamietam jak tu kiedys pieknie bylo. mozna bylo wypoczac. a dzis facet z podkaszarka w starym gaju tworzyl pusty plac. slychac wycinke drzew,plakac sie chce co zrobili.jak zniszczyli,tego sie juz nie da uratowac,ten las umiera
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli to jest droga przeciwpożarowa to ja mam pytanie ile pożarów było w Starym Lesie w ciągu ostatnich 200 lat oprócz tego, że żadnego. Tylkom kasa, kasa i kasa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
stary gej przecięty leśną ekspresówką. dobre...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj, tj. 6 stycznia 2016 roku byłem w Starym Gaju i dosłownie przeraziłem się tym co zobaczyłem. To już nie naturalny las, a park podmiejski z szerokimi drogami. W zeszłym roku, pierwszy raz od 50-ciu lat byłem tam tylko raz, na wiosnę, przez prowadzoną tam, wieloletnią, odstręczającą i wyniszczającą naturalny las wycinkę i zakrojone na szeroką skalę roboty drogowe, a przecież moja rodzina co roku, szczególnie latem odwiedzała ten las co weekend (albo i częściej) dla prostego kontaktu z naturą i "naładowania akumulatorów" i na pewno nie po to, aby zostawić tam śmieci i butelki po piwie, jak czynią to niektórzy lublinianie, co wstyd przyznać! Jak będę chciał odwiedzić park, to sobie pojadę do Sasa, panowie decydenci! Natychmiast po powrocie do domu obejrzałem aktualne zdjęcia satelitarne (mapa Google) tego obszaru i aż włosy stanęły mi dęba na głowie! Przy budowanej drodze zaczęto wyrąbywać równe działki, WEWNĄTRZ LASU! Pewnie "leśnicy" będą się tłumaczyć, że to pod nowe nasadzenia, ale coś mi się widzi, że to tylko tymczasowa zasłona dymna. Przykro mi, że jeszcze na moich oczach niknie jeden z ostatnich zakątków naturalnej przyrody w obrębie naszego miasta. Młodzież, która wcześniej w tym wątku pisała coś o ekologach itp. niech sobie dobrze przetrze oczy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te szerokie drogi, które w lesie zrobiono to bardzo dobry pomysł. Las zrobił się w tych miejscach widny, przez co słońce dociera i sprawia, że spacerowanie czy uprawianie sportów jest bardzo przyjemne. Bardzo lubię z kijami pochodzić po tych właśnie alejach, a po śladach widzę, że oprócz moich są liczne ślady rowerzystów, narciarzy biegowych i biegaczy oczywiście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...