Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Strefa Płatnego Parkowania szykuje się do powiększenia. Miejsca będą wydzielone liniami

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 czerwca 2016 r. o 21:26 Powrót do artykułu
10 m za przejściem możnabyłoby parkować na drodze jednokierunkowej. Ponieważ tu mamy do czynienia z dwukierunkową, to 10 m "przed przejściem" trzeba liczyć i jednym kierunku jazdy i w drugim. Summa summarum, 10 m w jedną i drugą stronę od przejścia. Jest to logiczne, bo chodzi o zapewnienie kierowcom odpowiedniej widoczności, umożliwiającej zauważenie pieszych zbliżających się do przejścia lub wkraczających na jezdnię, nie przesłoniętych zaparkowanymi samochodami. Ciężkie prawo, ale prawo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo się cieszę, że bilety drożeją. Bo niektórzy nie rozumieją że centrum nie jest z gumy i nie pomieści wszystkich samochodów naraz. A skoro prośby i groźby nie pomagają to trzeba szukać innych sposobów na wymuszenie większej rotacji aut i/lub mniejszej ilości samochodów wjeżdżających do centrum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo się cieszę, że bilety drożeją. Bo niektórzy nie rozumieją że centrum nie jest z gumy i nie pomieści wszystkich samochodów naraz. A skoro prośby i groźby nie pomagają to trzeba szukać innych sposobów na wymuszenie większej rotacji aut i/lub mniejszej ilości samochodów wjeżdżających do centrum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
skoro dotychczasowe ceny biletów nie robią żadnego wrażenia na kierowcach to chyba oczywiste, że musiały pójść w górę???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielki szacun dla Żuka za poszerzenie strefy i podniesienie cen biletów. Mocno niepopularna decyzja ale jedyna słuszna. Piszę to z ciężkim bólem serca - jestem kierowcą, zdarza mi się przyjechać swoimi 4 kółkami do centrum i też dostanę po kieszeni ale tak trzeba i już. Uważam też, że jeśli to nie pomoże należy podejmować kolejne kroki w celu odkorkowania Śródmieścia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziekujemy za dodatkowy roczny koszt w wysokości 2400 zł rozcznie ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro 1600 to tak dużo proponuję przesiąść się do MPK - bilety nie są drogie i z pewnością wyjdzie dużo taniej niż podróże samochodem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kierowcaLU napisał:
LKR napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie potrafię powiedzieć co to za samochód ten niebieski SUV, ale obawiam się, że jego DMC może nieco przekraczać 2,5 tony.
Jeśli nie potrafisz powiedzieć, nie zabieraj głosu i pomyśl, dlaczego takie auta są Ci nieznane...
To może mnie łaskawie oświecisz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nr rejestracji powaliło ich? ja mam 3 samochody i nigdy nie pamiętam numeru . poza tym nie jeżdżę do strefy parkowania jak firmie zależy na kliencie przenosi się tam gdzie bez problemu można zaparkować
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRzesiadać się do autobusów i nie płakać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli kierowcy parkowali w miejscach, gdzie zakazywało tego prawo, to nie oznacza, że miejsc parkingowych teraz ubędzie. Niektórych po prostu nigdy nie było, a ludzie zostawiali tam auta nielegalnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jeżeli kierowcy parkowali w miejscach, gdzie zakazywało tego prawo, to nie oznacza, że miejsc parkingowych teraz ubędzie. Niektórych po prostu nigdy nie było, a ludzie zostawiali tam auta nielegalnie.
W punkt. Nic nie ubędzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cywilizacja wkracza do Lublina, popieram rozbudowę strefy chcecie parkować jak popadnie to wracajcie na wieś albo wyprowadźcie się jeszcze dalej na wschód
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LKR napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Miejsca będą wydzielone liniami" Aua,jak sobie poradzą kierowcy z Kraśnika albo Świdnika? Oni nie umieją parkować między liniami co widać np.pod centrami handlowymi...
Ciekawostka. Zgodnie z wciąż obowiązującymi przepisami w miejscu wyznaczonym znakiem drogowym z umiesczoną pod nim tabliczką wskazującą sposób ustawienia pojazdu dopuszcza się postój pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony. Nie potrafię powiedzieć co to za samochód ten niebieski SUV, ale obawiam się, że jego DMC może nieco przekraczać 2,5 tony. W krd przy znakach zakazu jest mowa o zakazie wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad ...t, a nie dopuszczajnej mc panie mundry. Doczytaj, a potem mędrkuj!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubliniak napisał:
LKR napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W krd przy znakach zakazu jest mowa o zakazie wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad ...t, a nie dopuszczajnej mc panie mundry. Doczytaj, a potem mędrkuj!
Ha ha ha!. Nie, no nie mogę. Muszę skomentować te rewelacje. 1. Napisałem o znakach informacyjnych (np. D-18 duża biała litera P na niebiskim tle jak na zdjęciu), a nie zakazu! 2. Odsyłam do  Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych ( Dz.U. 2002 nr 170 poz. 1393)  § 52 ust. 2, cytuję: "Umieszczona pod znakiem D-18 tabliczka T-30  wskazuje sposób ustawienia pojazdu względem krawę dzi jezdni oznaczonej na tabliczce barwą szarą oraz ż e miejsce jest przeznaczone dla pojazdów samochodowych  o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej  2,5 t." Odsyłam również do  Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym ( Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602) art 47 ust. 2. 3. Przypuszczam, że niebieski samochód widoczny na zdjęciu to Twój P orsche Cayenne, notabene jedyny ustawiony zgodnie z tabliczką i optymalnie pod wzgledem wykorzystania miejsca, którego DMC niestety lekko przekracza 2,5t. 4. Dobra rada. Gdyby kiedyś policjant lub strażnik chciał wystawić Ci mandat za postój tym samochodem w takim miejscu nie odmawiaj przyjęcia mandatu, bo przed sądem skompromitujesz się podobnie jak na tym forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coraz cieplej, ale Cayenne to byłoby lekko za duże auto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...