Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

\"Szatańskie” tygodniki nie dla uczniów biskupiaka w Lublinie

Utworzony przez czytelnik, 18 października 2011 r. o 06:29 Powrót do artykułu
kwik napisał:
Ja mam w takim razie dwa pytania: - petycję podpisało 5 do 10 uczniów. Ilu uczniów liczy sobie Biskupiak? - Czy zrezygnują w takim razie również z prenumeraty tego nowego prawicowego tygodnika (tytuł bodajże "Wręcz przeciwnie")? Na okładce pierwszego numeru Tusk i Kaczyński nawzajem udzielali sobie komunii.
-petycja nie okrążyła całej szkoły, a jedynie jedną z klas. Inaczej z pewnością podpisów byłoby więcej; -ten tygodnik nie zagościł jeszcze do naszej szkoły, więc z pewnością z niego nie zrezygnujemy. Gazety są raczej dobierane pod względem w nich zawartych treści, a nie okładki pierwszego numeru. Pozdrawiam, uczennica Biskupiaka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anka napisał:
Dzieciaki z katolickiej szkoły będą miały katolickie wykształcenie. Później tylko KUL albo szkoła Rydzyka. A potem zasiłek albo zmywak. Na więcej stać cie nie będzie. Niech się dzieci uczą religii a nie przydatnego zawodu i płaca na tacę!
Błagam... Do tej szkoły chodzą nie tylko dzieciaki, ale też młodzież, która naprawdę jest w stanie samodzielnie myśleć. Dostrzegamy, że świat nie jest idealny. Widzimy pościg za pieniędzmi, pracą. Gdyby jednak w naszej szkole zamknięto nas, jak w pułapce, wpajano jakieś nieżyciowe poglądy, przecież nikt by nie chodził do niej z własnej woli! Nikt nikogo nie trzyma, ani też nie zmusza to wyznawania czegokolwiek. Osobiście reakcja Księdza Dyrektora daje mi poczucie bezpieczeństwa i tego, że moje przekonania są respektowane. Poza tym, kto komu każe czytać konkretne gazety w bibliotece? Niech sobie będzie Niedziela- może znajdzie się ciekawy artykuł, który zainteresuje ucznia; niech sobie leży Newsweek. Tylko dlaczego ma on nas razić od razu, od wejścia? Co to za okładka? Wypowiedź redaktora jest zdecydowanie najśmieszniejszym elementem artykułu. Już uczniowie gimnazjum piszą na wyższym poziomie, używając chociaż racjonalnych argumentów, a nie takich na zasadzie "powiem coś o równości, to nikt się nie przyczepi"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anka napisał:
Dzieciaki z katolickiej szkoły będą miały katolickie wykształcenie. Później tylko KUL albo szkoła Rydzyka. A potem zasiłek albo zmywak. Na więcej stać cie nie będzie. Niech się dzieci uczą religii a nie przydatnego zawodu i płaca na tacę!
O, przepraszam najmocniej. Nie pozwolę na takie krytykowanie. Jeśli ktoś nigdy nie słyszał/czytał/whatever o JAKIEJKOLWIEK szkole katolickiej niech się nie wypowiada. To szkoła zarówno z tradycją jak i poziomem, który pozwala dostać się bez większego problemu na najlepsze uczelnie, nie tylko w Polsce. Nie chodzi się z różańcami i w habitach podczas lekcji, spokojna głowa. Nacisk stawiany jest na poziom zdobywanego wykształcenia. Gdyby nie to Biskupiak nie byłby jednym z liderów dotyczących zdawalności matur na dobrym poziomie. Czego nie można powiedzieć o 3/4 ZWYKŁYCH ogólniaków. A to, że zakazano tymczasowo prenumeraty - wszyscy wiedzą, że ten, kto będzie chciał kupi sobie tę gazetę i tak. I co z tego? Chodzi o pokazanie, że szkoła liczy się z 'misją zawartą w statucie' jak powiedział x.Strug. Symbol. Jeśli ktoś jest katolikiem z krwi i kości jestem pewna, że odczuł dość boleśnie sposób jakim ugodzono w naszą religię. Jeśli nie poczuł - może warto zastanowić się nad tym jak głęboka jest wiara owego człowieka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie czarujmy się. Utrata prenumeratora to strata kasy! Ale dlaczego to boli Dziennik Wschodni? Nijak tego nie rozumiem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moje dziecko chodzi do Biskupiaka. Szkoła oprócz bardzo wysokiego poziomu nauczania zwraca szczególną uwagę na wychowanie.To chyba jedna z niewielu szkół , w której obowiązują jakieś zasady i przestrzegana jest dyscyplina. Brawo- tak trzymać. Pozdrawiam dyrekcję, kadrę i uczniów .Gratuluję dyrekcji odwagi w podejmowaniu słusznych decyzji, uczniom- tego,że uczą się w elitarnej szkole.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem uczennicą biskupiaka i to nie jest prawdą, że szkoła kładzie szczególny nacisk na wychowanie. Przykro mi, ale tak nie jest. Wśród moich znajomych ze szkoły jest mnóstwo homoseksualistów, niewierzących, narkomanów, palaczy, alkoholików i szkoła daje na to ciche przyzwolenie i wszystko jest w porządku. Poza tym chciałabym złamać stereotyp o wysokim poziomie nauczania, bo jest on żałośnie niski i wcale nie jest to spowodowane inteligencją, a raczej jej brakiem u uczniów a słabymi nauczycielami. A co do rzekomego protestu, to pierwsze słyszę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do przedmówcy- piszesz o niskim poziomie, to ciekawe jak to się ma do zdawalności matur (100%), podczas gdy w większości szkół średnich tegoroczna matura okazała się porażką. Skoro uważasz, że w szkole dzieje się źle, to ją zmień i nie głoś takowych opinii , bo są nieprawdziwe i śmieszne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aga napisał:
[...] Wśród moich znajomych ze szkoły jest mnóstwo homoseksualistów, niewierzących, narkomanów, palaczy, alkoholików i [...]
..i cyklistów !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marudzenie. Katolicka szkoła - to i katolickie w niej wychowanie. Kto chce ten idzie, kto nie - to nie. Widziały gały co brały. A poziom szkoły? Punkt widzenia, zleży od punktu siedzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nikt im nie zabrania kupić po lekcjach, jeśli im zależy żeby czytać podobno naukowe artykuły to droga wolna. jednak w szkole nie powinny się one znaleźć i brawo za reakcję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aga napisał:
Jestem uczennicą biskupiaka i to nie jest prawdą, że szkoła kładzie szczególny nacisk na wychowanie. Przykro mi, ale tak nie jest. Wśród moich znajomych ze szkoły jest mnóstwo homoseksualistów, niewierzących, narkomanów, palaczy, alkoholików i szkoła daje na to ciche przyzwolenie i wszystko jest w porządku. Poza tym chciałabym złamać stereotyp o wysokim poziomie nauczania, bo jest on żałośnie niski i wcale nie jest to spowodowane inteligencją, a raczej jej brakiem u uczniów a słabymi nauczycielami. A co do rzekomego protestu, to pierwsze słyszę.
Yhy wcale... A przypadki wywalenia ludzi za narkotyki,kradzież czy nawet bójki to takie tam szczegóły. Przyzwolenia na takie zachowanie może udzieli ok. 3 nauczycieli a jakby przyłapała cie reszta no poprawne z zachowania to najlepsze wyjście. "mnóstwo homoseksualistów" oświeć mnie czy mnóstwo to już widoczna ilość, bo jednego można przegapić ale mnóstwa, nie sądzę ? Niski poziom nauczania? Owszem młotem do głowy wiedzy się nie wbije. Ja wiem jedno, przedmiotów kierunkowych uczą mnie lepiej niż w innych szkołach (mam małe porównanie wśród znajomych), ucząc całościowo ,a nie starą zasadą ZZZ (Zakuć,Zdać,Zapomnieć). Jak wszędzie są nauczyciele lepsi i gorsi, ale problem w nauce nie leży w nauczycielu,który nie jest w stanie czegoś nauczyć ,a w uczniu który nie chce się uczyć. Możecie mówić ze jestem indoktrynowany, jednak ja mogę zareagować tylko uśmieszkiem politowania. Ta szkoła ma katolicki wymiar i taką ją wypełni świadomości wybrałem. Mam dość postawy ludzkiej skierowanej na anty. "bo katolicy to złe bezmózgi" to żaden argument. Zacznijcie tolerować ludzi niezależnie od tego kim są i w co wierzą. Nie istnieje jedyna słuszna droga życiowa. Mam znajomych ateistów i naprawdę mnie nie obchodzi to, ze mają inny światopogląd niż ja. Skończcie ze sztucznym podziałem ludzi wg wiary czy przekonań politycznych. I człowiek podający się za wierzącego możne być zwykłym sku***lem i dla mnie on niczym nie różni się od osoby niewierzącej zachowującej się w ten sam sposób. Podział ludzi powinien być na ludzie praworządnych i niepraworządnych. Całkowicie popieram inicjatywę usunięcia z biblioteki tych magazynów. Dlaczego? W akt protestu przeciw zjawisku piętnowania Chrześcijan. Dlaczego palenie koranu nie jest tolerowane (mało powiedziane) i nikt się temu nie dziwi, to jak ja jako katolik mogę zezwolić na profanację społeczną znaków mojej wiary? Powiem więcej jeśli Chrześcijaństwo ma być piętnowane tylko i wyłącznie z tego powodu, ze jest ogólnie dostępną wiarą, to tak jestem za świadomym chrztem w wieku dojrzałym. Niech katolicy przestaną być zrównywani z bezmyślnym motłochem. Nie chcesz wierzyć - nie wierz, chcesz - to poznaj swoją wiarę aby świadczyć o niej dobrze. Chrześcijaństwo jest czynem nie słowem. Czynem dobroci, tolerancji,bezwarunkowej pomocy. Bezmózgi uczeń indoktrynowanej szkoły PS.Tak ago prowokacja ci się udała.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktosiek musisz być bardzo "dojrzałym" uczniem szkoły w której dopuszczono się indoktrynacji...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo dla Biskupiaka! Chociaż Wy nie boicie się bronić prawdziwych wartości:) Szacunek...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj cały ten biskpiak to jakaś porażka... WYOBRAŹCIE SOBIE, ŻE UCZNIOWIE MUSZĄ OBOWIĄZKOWO CHODZIĆ NA MSZĘ ŚW W KAPLICY SZKOLNEJ W PIĄTEK O 8:00. Jeśli Cię nie będzie, to możesz spodziewać się telefonu do rodzica. Pozdro na wszystkich kujonów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...