Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Szpital Kolejowy w Lublinie: Wypłaty z opóźnieniem

Utworzony przez polak, 16 kwietnia 2012 o 19:28 Powrót do artykułu
Nadwykonania,brak płynności to jedna strona kłopotów. Dlaczego w d.. dostaje personel sredni medyczny żyjący z pensji od do wypłaty. Nie mam żalu do lekarzy,że dostają wypłaty na czas,nie mam pretensji do administracji i dyrekcji,że mają na czas. Bo się należy. Mam jedną pretensję związaną z moralnościa i zwykłą przyzwoitością. Może wypadało by wypłacić pobory pracownikom którzy żyją od do wypłaty,bo na dobrą sprawę dyrektorzy i lekarze nie muszą żyć od wypłaty do wypłaty chyba,że muszą zmienić samochód.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To jest skandal żeby nie było pieniędzy na pensję !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mam nadzieję, że Państwowa Inspekcja Pracy w Lublinie czyta gazety i profilaktycznie skontroluje tą placówkę.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mam nadzieję, że PIP w Lublinie czyta również prasę i odpowiednio i szybko zareaguje. W razie opóźnienia wypłaty wynagrodzenia pracownikom przysługuje roszczenie o wypłatę odsetek ustawowych. Jeżeli zachodzi prawdopodobieństwo, że środki trafią na konto pracownika dopiero w ciągu następnych dni, przelew wynagrodzenia można powiększyć o wysokość odsetek ustawowych za x dni. Kiedy wynagrodzenie pracownika wpływa na konto po terminie oznaczonym jako dzień wypłaty wynagrodzenia w zakładzie, pracownik może wystąpić do pracodawcy z roszczeniem o wypłatę odsetek za okres opóźnienia. W takim wypadku pracownik może dochodzić poza kwotą wynagrodzenia również odsetki za opóźnienie. Ponadto jeśli w związku z niewypłaceniem wynagrodzenia pracownik poniósł szkodę może również dochodzić odszkodowania na zasadach określonych w art. 471 kodeksu cywilnego, bowiem w sprawach nieuregulowanych przepisami prawa pracy do stosunku pracy stosuje się odpowiednio te przepisy kodeksu cywilnego, które nie pozostają w sprzeczności z zasadami prawa pracy. W przypadku odszkodowania należy jednak pamiętać, iż pracownik będzie musiał wykazać nie tylko niewykonanie, nienależyte wykonanie umowy o pracę, co w tym wypadku sprowadzać się będzie do wykazania, iż nie otrzymał w terminie wynagrodzenia, ale także szkodę oraz związek przyczynowy pomiędzy szkodą a niewykonaniem, nienależytym wykonaniem umowy. Nie wystarczą tu same twierdzenia, że szkoda powstała, ale konieczne jest udowodnienie faktu powstania szkody oraz jej wysokości. Nieterminowe regulowanie wynagrodzeń stanowi również wykroczenie przeciwko prawom pracownika i zagrożone jest karą grzywny od 1000 zł do 30 000 zł. Karą grzywny, ograniczenia wolności, pozbawienia wolności do lat 3 zagrożone jest również niewykonanie obowiązku wypłaty wynagrodzenia lub innego świadczenia ze stosunku pracy jeśli obowiązek ten wynika z orzeczenia sądu. W związku z tym w przypadku zwłoki w wypłacie wynagrodzeń, czy też w sytuacji gdy pracodawca uchyla się od wypłaty zasądzonego świadczenia można również zawiadomić właściwe organy ścigania
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Andrzej Jarzębowski pokazał klasę w szpitalu w BIŁGORAJU, teraz pora na Kolejowy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie przetrzymuje pieniedzy na wynagrodzenia? A co z pensja lekarzy rezydentow i stazystow? Sa placone przez Ministerstwo Zdrowia regularnie z 3 miesiecznym wyprzedzeniem i lamaniem prawa jest ich wykorzystywanie na inne cele! A w Szpitalu Kolejowym sa dysponowane wg uznania...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przeciesz ten szpitalik to prywatny folwark tych fachowców z PSLu, jak i przez kogo jest zarządzany to najlepiej widać nacodzień. Jeżeli dyrektorka została wsadzona na siłę bo chcieli jej podziękować to pnai Borowiec robi co chce.Wystarczy aby odpowiednie służby Państwowe się przyjżały termomodernizacji oraz remontom które są przeprowadzane w budynku szpitala to na wywiezienie zatrzymanych CBA musiałoby wynająć autobus , aby zabrać wszystkich ztrzymanych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: