Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
panstwo zlodziei i nierobow..
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Polecam przeczytać art.68 Konstytucji RP "Art. 68. [*]Każdy ma prawo do ochrony zdrowia. [*]Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa. [*]Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku. [*]Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla zdrowia skutkom degradacji środowiska. [*]Władze publiczne popierają rozwój kultury fizycznej, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
hfjs napisał:
Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.
A co można przeczytać w ustawie? Zapewne to, że trzeba się zgłosić do instytucji, która będzie opłacać składki (dla pracujących - pracodawca, dla niepracujących odpowiednie instytucje); jeśli ktoś się nie zgłosi, to nie spełnia warunków i dobrowolnie (co nie oznacza, że świadomie) nie korzysta z przysługujących mu praw.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W Polsce trzeba się bardzo starać lub być zupełnym ignorantem by nie mieć ubezpieczenia.Wystarczy się zarejestrować w UP , w ostateczności można wykupić ubezpieczenie okresowe w NFZ .koszt takiego miesięcznego ubezpieczenia to niespełna 100 zł.Ważne jest bodajże miesiąc czasu albo nawet dłużej. Ale przede wszystkim trzeba się odrobinę postarać a nie wyciągać lapy i czekać na gotowe.A potem lament,że drogo,że nie ma z czego płacić.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
olo napisał:
...w ostateczności można wykupić ubezpieczenie okresowe w NFZ .koszt takiego miesięcznego ubezpieczenia to niespełna 100 zł.
Chyba więcej niż 100 zł. Poza tym, jeśli przed zawarciem takiej umowy nie było się ubezpieczonym, to jednorazowo trzeba dodatkowo zapłacić (opłata dodatkowa). Na stronie http://www.nfz.gov.p...nr=1&artnr=1443 można poczytać: Składka na ubezpieczenie zdrowotne za miesiące: styczeń, luty, marzec 2013 r. wynosi miesięcznie nie mniej, niż 348,98 zł Opłata dodatkowa Narodowy Fundusz Zdrowia uzależnia objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym osoby, które nie były ubezpieczone: [*]w okresie od 3 miesięcy do roku od wniesienia opłaty dodatkowej w wysokości 775, 50 zł [*]w okresie powyżej 1 roku do 2 lat w wysokości 1 938, 75 zł [*]w okresie powyżej 2 lat do 5 lat w wysokości 3 877, 50 zł [*]w okresie powyżej 5 lat do 10 lat w wysokości 5 816, 25 zł [*]w okresie powyżej 10 lat w wysokości 7 755, 00 zł
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Konstytucja powinna jeszcze rozdzielać osoby normalne i "bezmózgowców" . I widząc, że pacjent ma "mały mózg"- szpital (lekarz prowadzący) powinien już na początku hospitalizacji występować w imieniu "bezmózgowca" do pośredniaka lub MOPS-u o szybkie ubezpieczenie- wtedy nie byłoby strat .
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: