Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Od kiedy to targ miejski nie jest normalnym kawałkiem miasta? Myślę, że byłoby bardzo dobrze gdyby w czasie wakacji pani Kipta zajrzała do jakiegoś solidnego opracowania poświęconego historii urbanistyki! Polecam "Miasto w dziejach Europy" Leonarda Benevolo. A także prace naszych autorów; Pazyry, Dumały, Zaremskiej, Zagrodzkiego, Kiryka itd. A nie duby smalone pleść o konieczności scalania Podzamcza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kazdy mogl przyjsc i zabrac glos, kto nie przyszedl i nie wyrazil swoich opinii ten tchorz Z ukrycia kazdy madry i odwazny wstyd trole internetowe,nie nadajcie sie do spoleczenstwa demokratycznego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~KKK~ napisał:
kazdy mogl przyjsc i zabrac glos, kto nie przyszedl i nie wyrazil swoich opinii ten tchorz Z ukrycia kazdy madry i odwazny wstyd trole internetowe,nie nadajcie sie do spoleczenstwa demokratycznego
GŁUPIŚ CZŁOWIECZKU!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może Podzamcze się zmieni ale za jakieś 40-50 lat znając to miasto i tępo inwestycji to to jest realny termin
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KAMIENICE? Przypominam polskiej części mieszkańców Lublina, że przed wojną ta część miasta należała do Żydów. W Lublinie dawniej istniał przepis zakazujący Żydom zamieszkiwania w granicach (murach) miasta. Dlatego ich dzielnice obejmowały min. Podzamcze, okolice Podwala itd. Przepis ten został zmieniony dopiero w połowie XIX wieku, czyli w okresie zaborów. W ciągu niespełna stu lat, tj. do wybuchu ostatniej wojny Stare Miasto w 95% należało już do Żydów. Po wojnie Państwo Polskie w latach 60-tych wypłaciło wysokie odszkodowania za majątek żydowski. Tak się stało min. z budynkiem d.Akademii Medycznej przy ul. Lubartowskiej- ponad 170 tys. dolarów. W latach 90-tych po "nocnej zmianie", kiedy przy łaskach był nieżyjący dziś B. Geremek ( urodzony jako Benjamin Lewertow- Żyd) rząd "polski" wprowadził przepisy o PONOWNYM zwrocie żydowskiego mienia. Oddajemy to za co już raz zapłaciliśmy. Geszeft cymes. Na podstawie tego co napisałem przedwojenne hasło " Wasze ulice nasze kamienice" nabiera realnego wydźwięku. Pozdrawiam. ps. To co napisałem nie jest "antysemityzmem" tylko historią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TO SĄ OCZYWIŚCIE WYBORCZE OBIETNICE, NADCHODZI JESIEŃ.TO MIEJSCE NIGDY NIE ZMIENI SWOJEGO WIZERUNKU.nIE WIDZIAŁEM W ŻADNYM MIEŚĆIE ŻEBY PLAC WOKÓŁ STAREGO MIASTA BYŁ TAKI ZANIEDBANY.Z JEDNEJ STRONY BRUD A Z DRUGIEJ PLAC ZAMKOWY ZAMIENIONY W PARKING.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...