Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A Grób Nieznanego Żołnierza to gdzie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I miejsce – bardzo dobry projekt. SCHODY PROWADZĄ DO UPRAGNIONEJ FONTANNY - prosze się przyjrzeć! Jestem za i popieram w całości poprzednika. Projekt jest modernistyczny, ciekawy urbanistycznie, nie jest nudny i tendencyjny. Wreszcie będzie się coś działo w przestrzeni. Posłuchajcie znawców i ludzi otwartych na nowe. Popieram. Studiowałem historię sztuki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marcin napisał:
Trochę to niewydarzone.... Brakuje mi tu fontanny miejsca dość charakterystycznego dla Lublina, bo chyba jedyna w mieście. Schody powinny do niej prowadzić, bo powinny prowadzić do czegoś, a tak schodzi się po nich do nikąd, gdyby tam był jakiś element charakterystyczny (fontanna, gra świateł, nawet jakikolwiek klombik,czy element charakterystyczny dla Lublina), lepiej by to wyglądało i miało jakiś cel, a nie tylko przejście o zróżnicowanym poziomie... Chyba analizy potrzeb użytkowników zostały zaniechane i to porządnie. Nowoczesny ale trochę wybrakowany projekt, a ten szpaler drzewek wzdłuż poczty, będzie zapewne wyglądał, jak te na deptaku na krakowskim... Place reprezentatywne większości miast zamieniają się w patelnie, bez cienia i bez zieleni. Mało zieleni, jak dla mnie, poza tym woda przyciąga ludzi z miast.
z tego co widze, woda sie tam znajduje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
piotr napisał:
A Grób Nieznanego Żołnierza to gdzie?
W Warszawie. zapomniałeś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tą malutką sikawkę nazywacie FONTANNĄ ?? No bez jaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŁaŁ napisał:
A co z pomnikiem PIŁSUDSKIEGO??? !!!!!
"Na swoim miejscu został pomnik Unii Lubelskiej, monument z Józefem Piłsudskim i „baobab”" nie ograniczajcie sie tylko do ogladania obrazkow niczym malpy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie Józek?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
troche modernizmu a przecietny lublinianin juz jest przeciw calemu projektowi.pozniej sie dziwicie oraz marudzicie, iz mieszkacie na zadupiu. zaobserwujcie sobie chociazby place panstw zachodnich. inwestycja mi sie osobiscie podoba, wreszcie wyroznialibysmy sie czyms nieprzecietnym. jestem rowniez za tym aby fanatykow zieleni oraz moherowe berety wyslac do parku saskiego znajdujacego sie raptem pare krokow dalej, tam przynajmniej panuje cisza i spokoj, bez problemu mozna zebrac mysli.
A co w tej koncepcji jest nieprzeciętnego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mhm napisał:
"Na swoim miejscu został pomnik Unii Lubelskiej, monument z Józefem Piłsudskim i „baobab”" nie ograniczajcie sie tylko do ogladania obrazkow niczym malpy.
Kiedy po południu czytałem artykuł nie było o tym wzmianki:/ Pisano jdynie o tym, iż na swoim miejscu pozostanie pomnik Unii Lubelskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niezbyt rozumiem. Z tekstu wynika, że wyłoniono zwycięzcę, który dostanie 50tys.zł., ale i tak do realizacji może nie dojść, bo konserwator ... może się sprzeciwić. Dlaczego wybrano pracę, która nie spełnia warunków konkursu? Projekt jest betonowy. Małe Centrum Lublina będzie teraz składać się z kamienic, placu wyłożonego czymś tam i minimalnej ilości zieleni. Za taki wybór, to ci którzy zagłosowali na "tak" powinni tę nagrodę wypłacić z własnej kieszeni. Najwidoczniej nie było pracy na pierwsze miejsce. Nie to, że w L. nic nie ma, nic nie powstaje, to jeszcze realizowane będą koncepcje nic nie wnoszące, a właściwie szpecące to miejsce. Teraz jest chociaż zielono.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie czy nie macie zaufania do ludzi którzy oceniają. Ja mam i wierzę ,ze wybrali najlepszy projekt i chwała im bo pl.Litewski czas aby został zmieniony . Mnie i moim najbliższym propozycja zmian podoba się . Gratuluje odwagi architektowi i widać myśl w wizji - Panie prezydencie bdb. Jestem budowlańcem z zawodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A już myślałem ,że w ludziach to tylko krytyka i narzekania. panie Lolo ja też jestem za zmianami wyglądu pl.Litewskiego. Park mamy obok. Mnie projekt podoba się - gratuluję krakusom .Pozdr... Kraków. Piękne miasto i super ludzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest chore, projekt zrobiono tylko po to by powstały nowe obiekty usługowe/handlowe w centrum miasta. tak samo jak z projektem zagospodarowania terenów pomiędzy ul. Świętoduką a Lubartowską! Najlepiej jakby na placu wycieli wszystkie drzewa i postawili market, tak by było najlepiej. Oferuje się na m wielki betonowy plac ze sklepami pod ziemią! Nie wiem czy projektanci byli na placu w lecie, kiedy wielu lublinian spędza wolny czas odpoczywając w centrum miasta w otoczeniu zieleni na Placu Litewskim. Dla mnie ten projekt jest całkowitym wypaczeniem tego miejsca, nijak oddającym charakter tej części miasta i nie pasującym do jej zabytkowego otoczenia. Podobny projekt wykonano w Białymstoku w centrum miasta przy ul. Lipowej. Wycięto wszystkie drzewa z parku i zrobiono wielki granitowy plac bez zieleni, na którym w upalne dni można się świetnie smażyć.... Członkom jury gratuluje wyboru! wykazali się niebywałą fachowością i doświadczeniem. Jeżeli dojdzie do realizacji tego projektu, to myślę ze lublinianie długo i miło bedą was wspominać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest chore, projekt zrobiono tylko po to by powstały nowe obiekty usługowe/handlowe w centrum miasta. tak samo jak z projektem zagospodarowania terenów pomiędzy ul. Świętoduką a Lubartowską! Najlepiej jakby na placu wycieli wszystkie drzewa i postawili market, tak by było najlepiej. Oferuje się na m wielki betonowy plac ze sklepami pod ziemią! Nie wiem czy projektanci byli na placu w lecie, kiedy wielu lublinian spędza wolny czas odpoczywając w centrum miasta w otoczeniu zieleni na Placu Litewskim. Dla mnie ten projekt jest całkowitym wypaczeniem tego miejsca, nijak oddającym charakter tej części miasta i nie pasującym do jej zabytkowego otoczenia. Podobny projekt wykonano w Białymstoku w centrum miasta przy ul. Lipowej. Wycięto wszystkie drzewa z parku i zrobiono wielki granitowy plac bez zieleni, na którym w upalne dni można się świetnie smażyć.... Członkom jury gratuluje wyboru! wykazali się niebywałą fachowością i doświadczeniem. Jeżeli dojdzie do realizacji tego projektu, to myślę ze lublinianie długo i miło bedą was wspominać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widac ze chyba łopata operujesz bo o estetyce i kompozycji nie masz zielonego pojecia zacznij poglebiac wiedze na temat zagospodarowania placow miejskich , a wlasciwie to zobacz sobie jakie cuda sa na zachodzie!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jako że urzędnik z lubelskiego magistratu jest geniuszem w pozyskiwaniu środków unijnych, to pewnym jest tylko jedno!! - po teatrze w budowie wchodzimy w erę placu w przebudowie. Być może wnuki nasze efekty oglądać!?!? W tym czasie, na pewno niejeden pruszkowski zdąży jeszcze w tym miejscu lodowisko zafundować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze jeżeli kogoś nie znasz to go nie oceniaj, bo nie wiesz kto czym operuje i jakie ma doświadczenie, kłapac dziobem przez neta kazdy potrafi, obrazić również, ale napisać coś samodzielnie z sensem to juz niekoniecznie.... więc z łaski swojej zastanów się może kiedy do kogo i co piszesz... taka dobra rada... wtedy ludzie bedą Cię cenić za twe posty, a nie jak teraz patrzeć z pobłażliwością i politowaniem a najlepiej jakbyś wyraził jakąś własną i KONSTRUKTYWNĄ (trudne słowo, ale może sobie poradzisz) ocenę tego projektu. POWODZENIA!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to chyba jakas kpina!!!!! ostatnia zemsta fica??!!! co to jest? wyciac wszystkie drzewa i zabetonowac caly plac? to ma byc parking czy co????? chyba pora juz pogonic tych wszystkich pseudofachowcow architektow bo jedyne co nam funduja to jakies kolejne koszmary- vide projekt teatru w budowie. moze wzorem ustalenia malowania autobusow miejskich najwyzszy czas pytac mieszkancow co im sie podoba!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie należę do ludzi bojących się zmian i popieram wszelkie innowacje służące poprawie jakości życia, czy krajobrazu jak w tym przypadku, ale czy ten projekt, który zupełnie pozbawia Plac Litewski swoistej intymności,przytulnego romantyzmu i harmonii z otoczeniem, służy tej poprawie... Jak dla mnie, nie. Nie dość, że Lublin nie stać na tak zbędne i kosztowne inwestycje to szkoda by było żeby jeszcze okazywały się tak nie trafne. rdzeń starego miasta powinie zostać stary. Zdecydowanie bardziej na miesjscu były by małe i stosunkowo mniej kosztowne poprawki. "Litwa" powinna pozbyć się tej szpetnej skazy jaka jest toaleta publiczna ( każde miasto powinno i nawet musi mieć toaletę publiczna, ale czy nie lepiej by było, gdyby nie było to zlokalizowane bezpośrednio w sercu tego miasta i nie wyglądało jak "latryna"). Fontanna, przy której miło by było się spotkać z dziewczyną i oddać wspólnym inspiracjom oraz inne małe zmiany architektoniczne, po których dziadkowie od lat spędzający wolny czas na Placu, bez problemu odnaleźli by swój ulubiony stolik do gry w szachy, czy karcianą partyjkę... zdecydowanie bardziej tak to widziałem... Ale to tylko mój prywatny punkt widzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No nawet nawet ,ten projekt nie robi aż tak wielkiego wrażenia ale już lepsze to niż nic!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...