Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Właściciel zdjęć? Niby jakim prawem jest to właściciel zdjęć. Zdjęcia wykonane zostały przez obywateli innego Państwa, zapewne osoby już nieżyjące i w roku 1939 więc zamiast "właściciel zdjęć" trafniejszym określeniem byłoby chyba ich nabywca. Zgodnie z prawem osoba ta nie ma żadnych praw autorskich do posługiwania się zwrotem "właściciel"
Zaloguj się, aby oddać głos
0
większość mieszkańców Lublina nie ma zielonego pojęcia o tym, jak 80 lat temu wyglądało centrum, ile uliczek i budynków bezpowrotnie zniknęło. Ilu mieszkańców narodowości żydowskiej żyło w koszmarnych warunkach i zginęło w Bełżcu, Treblince, na Majdanku.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Oglądanie takich wyselekcjonowanych zdjęć w żaden sposób nie oddaje grozy tamtego okresu. Wypoczywający na trawie naziści, romantycznie... Tymczasem po zmniejszeniu getta, w kamienicy ul. Lubartowska 50 mieszkało 400 Żydów. Brak balustrad na balkonach i schodach to skutek przymusu oddawania Niemcom metalowych sprzętów. A 1942 rok to był najgorszy rok w historii Lublina - "akcja wysiedleńcza" zakończona śmiercią dziesiątek tysięcy Żydów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wokół zamku obecnie jest lepiej ale cala reszta lubartowskiej i okolic łącznie z tym bazarkiem nie zmieniło się wcale. Można film z czasów wojny spokojnie kręcić.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Do człowieka z 14:10. Może Pan Pani rzucić jakieś szczegółowe światło na brak poręczy i balustrad z metalu? Czy szły do huty na przetop czy używali ich do budowy czegoś? Pozdrawiam.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kolekcja super, szkoda, że wiele mylnych opisów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bo dzisiejsi "mieszkańcy Lublina" to napływowa wiocha i jej progenitura. Rdzenni mieszkańcy i ich potomstwo wiedzą.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Właściciel zdjęć? Niby jakim prawem jest to właściciel zdjęć. Zdjęcia wykonane zostały przez obywateli innego Państwa, zapewne osoby już nieżyjące i w roku 1939 więc zamiast "właściciel zdjęć" trafniejszym określeniem byłoby chyba ich nabywca. Zgodnie z prawem osoba ta nie ma żadnych praw autorskich do posługiwania się zwrotem "właściciel" To kto zrobił zdjęcia nie ma znaczenia dla prawa własności do egzemplarzy zdjęć. Jak ktoś znalazł te fotografie po niemcach i je sobie zawłaszczył (jako rzecz niczyją) uzyskał prawo własności. Pomijam już jakieś szczególne skutki działań wojennych na prawa rzeczowe do ruchomości. A mieszanie praw autorskich z prawem własności do egzemplarzy zdjęć to kompletna ignorancja. Polecam się douczyć a nie pisać takie farmazony.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
naziści? a, goście z nazilandu?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W związku z obchodzonym dziś Dniem Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości może by tak wspomnieć masakrach w Palestynie...?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mnie to nie przeszkadza bo tych niedogolonych nie znoszę
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: