Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Tarasy Zamkowe: Paragraf na galerię

Utworzony przez mik, 11 grudnia 2012 r. o 07:22 Powrót do artykułu
na 100% ten prywatny prawnik to prawnik podnajęty przez Echo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie ale wy macie problem!!! MASAKRA, co nowa inwestycja to narzekacie że beznadzieja, doszukujecie sie kruczków prawnych aby powstrzymać budowy itp... A jak ktoś przyjedzie i mówi że tu sie nic nie dzieje to mówicie "Jak ma sie coś dziać jak nie ma żadnych inwestycji, młodzi nie mają pracy i wyjeżdzają". Więc zdecydujcie sie co tak naprawdę chcecie!!! Narzekacie tylko siedząc na ciepłych posadkach. Pracujecie - to się zwolnijcie młodzi ludzie zajmą wasze miejsce nie trzeba będzie takich galerii tworzyć bo mało kto bedzie chciał tam pracować bo przecież zajmie wasze miejsce gdzieś w biurze, urzędzie czy prywatnej firmie na dobrym stanowisku. A puki co to sie ugryźcie sie w język bo nawet takie tarasy dadzą prace nam młodym ludziom - którzy i tak są juz zdesperowani szukającjakiej kolwiek pracy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie ale wy macie problem!!! MASAKRA, co nowa inwestycja to narzekacie że beznadzieja, doszukujecie sie kruczków prawnych aby powstrzymać budowy itp... A jak ktoś przyjedzie i mówi że tu sie nic nie dzieje to mówicie "Jak ma sie coś dziać jak nie ma żadnych inwestycji, młodzi nie mają pracy i wyjeżdżają". Więc zdecydujcie sie co tak naprawdę chcecie!!! Narzekacie tylko siedząc na ciepłych posadkach. Pracujecie - to się zwolnijcie młodzi ludzie zajmą wasze miejsce nie trzeba będzie takich galerii tworzyć bo mało kto będzie chciał tam pracować bo przecież zajmie wasze miejsce gdzieś w biurze, urzędzie czy prywatnej firmie na dobrym stanowisku. A puki co to sie ugryźcie sie w język bo nawet takie tarasy dadzą prace nam młodym ludziom - którzy i tak są już zdesperowani szukając jakiejkolwiek pracy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mik napisał:
na 100% ten prywatny prawnik to prawnik podnajęty przez Echo
Jakie Echo? TELE ECHO?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelak napisał:
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
Mądrze mówisz ale mało do kogo to dociera. Tarasy plus jeszcze jedna inwestycja tego typu i mało kto w Europie doścignie Lublin pod względem metrów kwadratowych powierzchni handlowej na głowę mieszkańca (nawet jak doliczy się do tego ludnośc okolicznych gmin i powiatów). Tylko z prawdziwym rozwojem miasta ma to mało wspólnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strofę Czechowicza „Lublin nad łąką przysiadł. Sam był - i cisza." doskonale ilustruje litografia A. Fitta sielankowej łąki na tle panoramy zachwycającego miasta. I na tej łące architekci, którzy nie znają Czechowicza i Fitta, i nie czują niezwykłości tego miejsca, tej panoramy starego dużego miasta wyrastającej nad dużą łąką zaprojektowali galerię która tę panoramę kształtującą się przez 700 lat w znacznym stopniu zniszczy. Kolejny najazd barbarzyńskich inwestorów i ich usłużnych architektów, z porażającymi , hańbiącymi argumentami, przekonali lubelskich architektów i włodarzy miasta, że można przed zamkowym wzgórzem wybudować brutalną 30 metrowej wysokości bryłę, przykrytą zielonym dachem, czyli można zbudować sztuczne wzgórze przesłaniające wzgórze zamkowe z kaplicą i donżonem. Uprzedzam zarzut: jakie 30 m, tylko 10 m ponad Al. Unii Lubelskiej będzie wystawała ściana galerii. Tak, to prawda, ale aleja powstała na nasypie, który obniżył wzgórze zamkowe o jakiś dobrych 7 m. I tyle, głosu wołającego na puszczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelak napisał:
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
Kolejna "mądra" wypowiedz z serii, niech ktos cos zrobi (byle oczywiscie nie ja), niech powstaja fabryki, przemysl IT, wielkie koncerny niech otwieraja swe filie w Lublinie, ale czy ty baranie jeden z drugim myslisz ze nikt by nie wolal tego? Tylko zrozumcie ze tutaj juz nie bedzie wielkiego przemyslu, co najwyzej moze nam sie trafic jakis ochlap w postaci malej fabryczki. Na nic wielkiego lobby zachodnie i centralne nie pozwoli, ba, tutaj nawet pies z kulawa noga nie chce inwestowac (vide szumna strefa wolna od podatku, suma sumarum spowodowala przeprowadzki z lubelskich bursaków, na felin, i o, cala nasza strefa). Nawet pomimo lotniska, kolei, czy drog ekspresowych (o ile wszystko bedzie juz dzialac) Lublin dalej bedzie w tym miejscu w ktorym jest, na szarym koncu. Dlatego skoro jest popyt na galerie niech buduja, przynajmniej kolejne firmy budowlane beda mialy zajecie przez rok czy dwa, studenci czy inne osoby rowniez w tych galeriach znajda prace, ale w Lublinie wszystko zle. Pewnie gdyby powstala fabryka narzekalibyscie ze za te pieniadze ktore tam proponuja to nie bede pracowac! (z wlasnego zrodla wiem iz w takich galeriach zarobki sa ciut wyzsze niz na podstawowych stanowiskach w fabrykach -jakze lubianych przez was). Jak chociazby Świdnicki PZL, owszem przyjecia do pracy sa, ale praca na III zmiany, wynagrodzenia 1300 na reke.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelak napisał:
Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje. [/quote] [quote name='Lubelak' timestamp='1355214091' post='707773'] Nie mogę już patrzeć na ten Lublin. Co chwilę powstaje jakaś nowa galeria, nowy sklep, nowe centrum handlowe. I po co to komu, jak w każdej galerii te same marki. W innych miastach stawiają na ściąganie inwestorów przemysłowych. Potrzeba nam nowych fabryk, wtedy miasto będzie sie rozwijało. Lublin powinien brać przykład z Mielca. tam to się dzieje.
Że niby co się dzieje w Mielcu Ty jełopie? -wystarczy popatrzeć co się tam dzieje patrząc na podobne forum w Nowinach -i już wszystko jasne! Przestań mącić d*ebilu i jak Ci nie pasuje Lublin, to się do Mielca przeprowadź! Mam kuzynkę w Mielcu i tak się składam,że wiem co się tam dzieje! -i nie cwaniakuj! Bo nawet jakby była praca i fabryki, to znowuż narzekałbyś, że coś Ci nie pasuje! Takich jak Ty to moja teściowa określa mianem:" W pjizde żal -i z pjizdy żal !" Najlepiej to się do mamusi pjizdy schowaj -tam będziesz miał cieplutko i naturalne zapachy! Przestańcie narzekać na Lublin! -cieszcie się, że macie galerie- a w nich pracę "w białych rękawiczkach" zamiast brudzić się w fabrykach na taśmach produkcyjnych! Fabryki by Wam smrodziły dymami na całe miasto (tak jak Puławy czy Bełchatów) -to znowuż narzekalibyście, że żyjecie w smrodzie i w dymie -a płace że za małe, itp.,itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pitu, pitu... przemysłu! - wołaja, po co nam "galerie" - i racja. Ale - JAKI i CZYJ to przemysł? Na to pytanie niech odpowie Fiat - 1500 pracowników z dnia na dzień na bruk w Polsce. Z kooperantami będzie sporo więcej... Do tego "interesu" rząd jeszcze chce dopłacić 300 mln na zapomogi, odszkodowania itp - a to Fiat powinien zapłacić! Bo nie wywiązał się z podjetych zoobowiazań co do utrzymania produkcji! A w Turynie rozwijają produkcję - tylko patrzeć, kiedy wywiozą maszyny. Kooperanci oczywiście nic nie dostaną... Takiego "przemysłu" chcecie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żyby wydawać pieniądze w tych wszystkich galeriach to najpierw trzeba je gdzieś zarobić... szkoda tylko że nie ma gdzie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkie te wypowiedzi broniące Zamku pachną mi jednym IP... Nie dostrzegasz (-acie) jednego problemu - tu chodzi o błędy w procedurze, a być może - nawet o złamanie prawa. Uważam, że nie ma nic złego w budowaniu galerii (choć akurat tej nie jestem zwolennikiem z powodu zbyt dużej ingerencji w obszar, utracenie jednej z najpiekniejszych panoram w Lublinie i "dziwnie" szybkie uzyskanie pozwolenia na budowę), ale niech powstają one w oparciu o legalne pozwolenia na budowę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...