Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Targ i dworzec busów zostaną na 10 lat? 1300 podpisów \"za\"

Utworzony przez lublinianin, 26 czerwca 2012 r. o 19:15 Powrót do artykułu
m napisał:
głosowanie w imię interesów prywatnych a nie interesów miasta powinno być karane dożywotnim zakazem uczestnictwa w zyciu politycznym
podoba mi sie ten pomysl, juz sobie wyobrazam jak takie tuzy naszego lokalnego zycia politycznego ida w odstawke... podgorski, gabka, tulajew i jezior... bye bye panowie. Zwlaszcza ten ostatni, zatrudniony w tejze fundacji... gdzie jest ta slawna dla pisu transparentnosc zycia publicznego? czy nikt nie widzi tu konfliktu interesow, by nie powiedziec grupy nacisku lub innego lobby? ocene pozostawiam czytelnikom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uczciwie pracujących ludzi? Policz mi Polaków, którzy handlują na podzamczu... zaznaczam, że targ warzywny ma w tym miejscu zostać, chcemy tylko wywalić handlarzy ruskimi majtkami i chińskimi ubraniami...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
generation_next napisał:
No, gdybył bym Prezydentem Lublina i zastanawiał się nad decyzją: co z tą "stajnią Augiasza" na Podzamczu zrobić, to powiem tylko jedno-zdecydowanie przekonałaś mnie: tam muszą wejść buldożery, zrównać wszystko i zaorać oprócz kilku zabytkowych kamienic i cerkwi.
Ty również mnie przekonałeś a te 1300 osób które tam pracują trzeba utylizować bo durnym studenciakom ze wsi nie podoba się najstarsza dzielnica Lublina. Brawo za pomysłową koncepcję Mam nadzieję że za 50 lat te same buldożery zrównają z ziemią galerie w której będziesz niewolnikiem i pozbawią cię środków do życia!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ta super pomysł! Na gejowskim portalu będą decydować gimbusy co zrobić z setkami uczciwie pracujących ludzi, Weź ty najlepiej załóż stronkę pod tytułem "jestem pier***nięty" i zbieraj sobie podpisy
Gościu to jest koniec tematu, decyzja została podjęta. Zrozumiałeś?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ty również mnie przekonałeś a te 1300 osób które tam pracują trzeba utylizować bo durnym studenciakom ze wsi nie podoba się najstarsza dzielnica Lublina. Brawo za pomysłową koncepcję Mam nadzieję że za 50 lat te same buldożery zrównają z ziemią galerie w której będziesz niewolnikiem i pozbawią cię środków do życia!
Owa dzienica maista, najstarsza to jest wzgorze czwartek, a nie to co teraz zajmuje dworzec pks. Dawniej te terny to nieistniejaca dzielnica zydowska, zniszczona przez niemcow w 1942 r. po wojnie nnie bylo koncepcji jak to wszystko am wygladac, obecny plac zamkowy a dawniej plac zebran ludowych zostal w obecnej postaci zaprojektowny i zbudowany tuz po wojnie. jesli chcesz by najwazniejsze miejsce w chwili obecnej straszylo przyjezdzajcych to gratuluje. dla mnie to miejsce powinno by zrewitalizowane, powinno miec nowe funkcje a nie trzymanie bud handlarzy w samym centrum miasta. tak kupcy w 2000 r wrzeszczeli na budowe reala, tak protestowali. dostali wowczas dzialke do zagospodarowania. jakos do tej pory nie widac by cokolwiek na niej zrobili. zamiast zebrac sie i zrobic cos wspolnie oprocz tego krzyku to nic nie potraficie. co do handlarzy chinszczyzna i papierosami, skoro oni tak wam niszcza handel, dlaczego nie wyrugujecie ich z bazaru? a sory wiem... boicie sie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ty również mnie przekonałeś a te 1300 osób które tam pracują trzeba utylizować bo durnym studenciakom ze wsi nie podoba się najstarsza dzielnica Lublina. Brawo za pomysłową koncepcję Mam nadzieję że za 50 lat te same buldożery zrównają z ziemią galerie w której będziesz niewolnikiem i pozbawią cię środków do życia!
Nie wiem o jakich studentach mówisz, bo ja czasy studenckie już dawno mam za sobą. A najstarsze części Lublina to: wzgórze na Czwartku, Stare Miasto oraz Grodzisko-czyli stary cmentarz żydowski. A ten syf w okolicach dworca i Novej to do XI-XII wieku było rozlewiskiem, bagnem lub stawem z groblami i kładkami. Tam nic innego wcześniej nie było. Miasto przed lokacją i po lokacji na niemieckim prawie rozwijało się na wzgórzu staromiejskim. A o moje środki do życia to się nie martw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
Owa dzienica maista, najstarsza to jest wzgorze czwartek, a nie to co teraz zajmuje dworzec pks. Dawniej te terny to nieistniejaca dzielnica zydowska, zniszczona przez niemcow w 1942 r. po wojnie nnie bylo koncepcji jak to wszystko am wygladac, obecny plac zamkowy a dawniej plac zebran ludowych zostal w obecnej postaci zaprojektowny i zbudowany tuz po wojnie. jesli chcesz by najwazniejsze miejsce w chwili obecnej straszylo przyjezdzajcych to gratuluje. dla mnie to miejsce powinno by zrewitalizowane, powinno miec nowe funkcje a nie trzymanie bud handlarzy w samym centrum miasta. tak kupcy w 2000 r wrzeszczeli na budowe reala, tak protestowali. dostali wowczas dzialke do zagospodarowania. jakos do tej pory nie widac by cokolwiek na niej zrobili. zamiast zebrac sie i zrobic cos wspolnie oprocz tego krzyku to nic nie potraficie. co do handlarzy chinszczyzna i papierosami, skoro oni tak wam niszcza handel, dlaczego nie wyrugujecie ich z bazaru? a sory wiem... boicie sie.
A według ciebie kolejna galeria w tym miejscu w pełni zadowoli przejezdnych tak? Targ na Ruskiej wygląda jak ruina ponieważ miasto przedłuża umowy na rok i nikt nie będzie inwestował w nowoczesne targowisko które za rok zniknie. Poza tym pojawiają się tylko artykuły o zagospodarowaniu tych terenów ale jakoś nikt nie wspomina o ludziach którzy tu pracują i co się z nimi stanie! Ciągle tylko o fajkach piszą tak jakby nikt inny tu nie pracował! Raptem kilku małolatow których na palcach można wyliczyć i którzy bez problemu przeniosą się w każde inne miejsce w mieście i dalej będą sprzedawać faje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.facebook.com/sprzeciw10latdzierzawy?skip_nax_wizard=true
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A według ciebie kolejna galeria w tym miejscu w pełni zadowoli przejezdnych tak? Targ na Ruskiej wygląda jak ruina ponieważ miasto przedłuża umowy na rok i nikt nie będzie inwestował w nowoczesne targowisko które za rok zniknie. Poza tym pojawiają się tylko artykuły o zagospodarowaniu tych terenów ale jakoś nikt nie wspomina o ludziach którzy tu pracują i co się z nimi stanie! Ciągle tylko o fajkach piszą tak jakby nikt inny tu nie pracował! Raptem kilku małolatow których na palcach można wyliczyć i którzy bez problemu przeniosą się w każde inne miejsce w mieście i dalej będą sprzedawać faje!
nie wiem czy kolejna galeria, ale rozumujac tak jak Ty to lepiej miec syf wokol siebie niz zorganizowana wizytowke miasta. z tego co pamietam to koncepcja ktora wygrala przewidywala strefe rekreacyjna oraz uslugowa. dworzec bodajze mialbyc nawet schowany pod ziemie. i ylko to mial byc dworzec przesiadkowy nawet gdyby tam powstala strefa uslugowa to moga to byc hotele, ktorych tak w lublinie brakuje. biorac pod uwage bliskosc starego miasta to czemu by ne. a swoaj droga dlaczego tego bazarku nie mozna przeniesc w inne miejsce, powiedzmy gdzie na blonia w okolice targu pod zamkiem. musi to tak szpecic?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
generation_next napisał:
Nie wiem o jakich studentach mówisz, bo ja czasy studenckie już dawno mam za sobą. A najstarsze części Lublina to: wzgórze na Czwartku, Stare Miasto oraz Grodzisko-czyli stary cmentarz żydowski. A ten syf w okolicach dworca i Novej to do XI-XII wieku było rozlewiskiem, bagnem lub stawem z groblami i kładkami. Tam nic innego wcześniej nie było. Miasto przed lokacją i po lokacji na niemieckim prawie rozwijało się na wzgórzu staromiejskim. A o moje środki do życia to się nie martw.
Jak jesteś taki historyk to może napisz skąd się wzięła nazwa CZWARTEK No chyba że jesteś kolejnym mieszkańcem Lublina którego przywiało tu z jakiejś wioski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smutno jak się czyta tak potworne teksty o mieście gdzie od pokoleń mieszkam. W tej dzielnicy wychowałam się pamiętam targ, nie było żadnej drogi, tylko łąki i rzeka , górki chrzanowskie i kiosk gdzie teraz jest krzyżowka. Mam nadzieję że ten obrzydliwy teren zniknie jak najszybciej. Lublin stał się pięknym miastem. Ale okolice Zamku są szpetne i wymagają całkowitej zmiany. Dworzec jak i targ powinny zniknąć jak najszybciej a w całej okolicy powinien powstać wspaniały kompkles nawiązujący do historii połączony ze współczesnością. Lublin nie może świecić takimi brudami, chodnikami po których nie można przejść bo handlujących jest więcej niż kupujących. A propos targu - prawie wszyscy handujący mają swoje drugie stoisko na Targu pod Zamkiem - chyba dość. Czy to jeszcze mało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lublinianka napisał:
Smutno jak się czyta tak potworne teksty o mieście gdzie od pokoleń mieszkam. W tej dzielnicy wychowałam się pamiętam targ, nie było żadnej drogi, tylko łąki i rzeka , górki chrzanowskie i kiosk gdzie teraz jest krzyżowka. Mam nadzieję że ten obrzydliwy teren zniknie jak najszybciej. Lublin stał się pięknym miastem. Ale okolice Zamku są szpetne i wymagają całkowitej zmiany. Dworzec jak i targ powinny zniknąć jak najszybciej a w całej okolicy powinien powstać wspaniały kompkles nawiązujący do historii połączony ze współczesnością. Lublin nie może świecić takimi brudami, chodnikami po których nie można przejść bo handlujących jest więcej niż kupujących. A propos targu - prawie wszyscy handujący mają swoje drugie stoisko na Targu pod Zamkiem - chyba dość. Czy to jeszcze mało.
Och jakie miłe i wzruszające wspomnienia Na emeryturce to można pomarzyć ale żeby w dzisiejszych czasach nazbierać na tą emeryturkę to trzeba zapier***ać Droga pani zapewne pamięta targ w tym miejscu bo on tu jest od wieków i jeżeli ma powstać coś co nawiązuje do historii najbardziej stosowny będzie obiekt dzięki któremu nadano nazwę tej dzielnicy a raczej wzgórza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Jak jesteś taki historyk to może napisz skąd się wzięła nazwa CZWARTEK No chyba że jesteś kolejnym mieszkańcem Lublina którego przywiało tu z jakiejś wioski
A co ma do ma do rzeczy? A ty pewien jestes, że Twojej prababki jakiś Mongoł nie zaskoczył od tyłu za stodołą? Lubliniaku ty w d...czesany?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.facebook....w10latdzierzawy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bezdyskusyjnie każdy kto nie ma problemów ze wzrokiem stwierdzi że to miejsce jest wstydem i hańbą dla Lublina.Panie Prezydencie,prosimy o jakiekolwiek zmiany,wszystko będzie lepsze od tego co jest.Do oponentów-umiecie tylko wyzywać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A co ma do ma do rzeczy? A ty pewien jestes, że Twojej prababki jakiś Mongoł nie zaskoczył od tyłu za stodołą? Lubliniaku ty w d...czesany?
W odróżnieniu od ciebie jestem mieszkańcem lublina którego rodzina mieszka tu od wielu pokoleń i nikt nigdy z moich przodków nie przebywał w okolicach stodoły gdyż takich budowli nigdy w mieście nie było;) Próbowałeś zabłysnąć z historią miasta ale najwyraźniej argumenty ci się skończyły skoro odwołujesz się już do dalekich stepów mongolii Tacy jak ty i tobie podobni prostacy próbują teraz zabierać głos o przebudowie miasta tylko dla tego że pomieszkali tu kilka lat i że coś im się nie podoba. Likwidując targ zniszczycie duszę najstarszej dzielnicy miasta która zawdzięcza swą nazwę właśnie jarmarkom które odbywały się tu w czwartki i zawsze była dzielnicą handlową
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kilku durni się bulwersuje! Tak postawcie sobie kolejną galerię samolubne zasrańce! A ludzie których nie stać na wasze galerie? Pytam się? co z ludzmi którzy tylko tam mogą sobie pozwolić na zakupy? A ktoś kto pisze o tandetnej taniej chińszczyznie sam zapewne ma w domu połowę rzeczy made in china. Macie rację pozbawcie ludzi najbiedniejszych tanich zakupów i pracy, postawcie sobie jeszcze kilka galerii i dopiszcie sobie kolejne setki do listy bezrobotnych w tym mieście! Banda ''luksusowych'' obiboków! I ciągle tylko o papierosiarzach! Żal ci jeden z drugim? Nie palisz takich to nie kupuj tak jak ja proste?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1300 podpisów za .Miasto natomiast liczy kilkaset tysięcy mieszkańców.Zrobić wreszcie porządek w tym miejscu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec napisał:
Kilku durni się bulwersuje! Tak postawcie sobie kolejną galerię samolubne zasrańce! A ludzie których nie stać na wasze galerie? Pytam się? co z ludzmi którzy tylko tam mogą sobie pozwolić na zakupy? A ktoś kto pisze o tandetnej taniej chińszczyznie sam zapewne ma w domu połowę rzeczy made in china. Macie rację pozbawcie ludzi najbiedniejszych tanich zakupów i pracy, postawcie sobie jeszcze kilka galerii i dopiszcie sobie kolejne setki do listy bezrobotnych w tym mieście! Banda ''luksusowych'' obiboków! I ciągle tylko o papierosiarzach! Żal ci jeden z drugim? Nie palisz takich to nie kupuj tak jak ja proste?
Śmieszny jesteś koleś. Handel nie zostanie zlikwidowany tylko przeniesiony w inne, mniej reprezentacyjne miejsce. Dotarło ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Open napisał:
1300 podpisów za .Miasto natomiast liczy kilkaset tysięcy mieszkańców.Zrobić wreszcie porządek w tym miejscu.
1300 podpisów ludzi którzy tam pracują i to nie wszystkich! Gdyby doliczyć kupujących i tych którym zależy na tradycji tego miejsca byłoby o wiele więcej! Oczywiście nikt nie walczy o pozostawienie takiego syfu jaki jest teraz ale o porządny targ i dworzec PKS z prawdziwego zdarzenia a nie jakieś betonowe galerie czy obiekty rekreacyjne które pozbawią te setki osob pracy dając zatrudnienie kilkunastu innym niewolnikom za głodowe pensje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...