Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Trumna czy urna? Coraz częściej urna. Zbudują piąte kolumbarium w Lublinie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 listopada 2016 o 09:45 Powrót do artykułu
W jednej niszy można umieścić cztery urny. Jak to się ma do zarządzenia administratora cmentarza przy Lipowej gdzie w grobie na trumnę można umieszczać tylko jedną urnę. Może redakcja podjęłaby się wyjaśnić takie postępowanie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dokładnie zgadzam się z pierwszym komentarzem. Moim zdaniem te kolumbaria w sumie zajmują tyle samo miejsca co zwykłe groby (gdzie często chowa sie 2-3 trumny). Przecież urna nie jest duża, wystarczy sześcian o boku 30cmx30cmx30cm. Tymczasem budują kolene pomniki tylko zę w "nowoczesnej" formie.
0
Polacy w koncu idą po rozum do głowy i wychodza z sredniowiecznego sposobu myslenia. Zamiast zajmowac kolejne kilometry pod cmentarze i zatruwać srodowisko, można to zrobic w cywilizowany sposób, zreszta jak tysiące juz lat temu.
0
Tyle że dwie najbliższe spopielarnie zwłok znajdują się w odległości około 165 - 170 kilometrów od Lublina (w Warszawie i w Rzeszowie). Lublin to największe polskie miasto po prawej stronie Wisły i jednocześnie najbardziej zacofane w tych sprawach.
0
Uściślam: najbliższe krematorium jest w Stalowej Woli, czyli ok. 100 km stąd. Oczywiście, to nadal daleko. Myślę, że w Lublinie zakład taki powstanie w ramach nowego cmentarza na Poligonowej.
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Tyle że dwie najbliższe spopielarnie zwłok znajdują się w odległości około 165 - 170 kilometrów od Lublina (w Warszawie i w Rzeszowie). Lublin to największe polskie miasto po prawej stronie Wisły i jednocześnie najbardziej zacofane w tych sprawach.
Przecież w Białej jest krematorium? Przy Jana Pawła w Hadesie mają to w ofercie więc zawsze jest jakaś dodatkowa alternatywa. 
0
Zakład Hades w Białej Podlaskiej jest w posiadaniu krematorium więc jeszcze bliżej. Zauważyłam że coraz więcej osób decyduje się na taką metodę, mam nadzieję że to nie przez to że jest taniej...
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: