Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

TVP Lublin tnie koszty i likwiduje programy

Utworzony przez mosquito, 31 stycznia 2010 r. o 18:43 Powrót do artykułu
ja z kolei ciepło wspominam czasy świetności TVP Lublin w latach 90. i z początku obecnej dekady, kiedy to emitowali dość ciekawe filmy fabularne i dokumentarne, zaś ich własne programy naprawdę trzymały poziom. Szczególnie pamiętam program o tematyce filmowej, w którym Iwona Chyrchel toczyła spory z jakimś krytykiem na temat dziesiątej muzy. Brakuje programów odsłaniających kulisy historii lokalnej, znanych miejsc. Wzorem może być Błyskawiczny Program Historyczny z TVN Warszawa (jedyny jasny punkt na nudnym tvnowskim firmamencie). Nie trzeba do tego gigantycznego budżetu, dysponują przecież bogatym archiwum. Któż nie chciałby zobaczyć dawnego Lublina z przejezdnym "deptakiem", poznać historię Czarciej Łapy, Baru Smaczek o zabytkach nie wspominając.
Ostatnio edytowany 1 lutego 2010 r. o 10:12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I podziękować za pracę Michalcowi - niech się realizuje w kiepskim kabarecie!! Wyjątkowy prostak i oszołom!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj, coś w tym jest; wypada się tylko zgodzić z tonem większości postów pod tym tematem; poziom naszej TV regionalnej nie był wysoki nawet w czasach monopolu TVP na rynku medialnym i braku problemów finansowych; chociaż czy TVP Lublin mogłaby być dużo lepsza/ciekawsza? raczej nie, mieszkamy przecież w nudnym, rolniczym regionie (chociaż niektórzy starają się wmówić, że "naukowym" i "bogatym kulturalnie")... a nasza regionalna TV była i jest po prostu odbiciem tej nieciekawej rzeczywistości regionalnej w której żyjemy... /proszę nie traktować tego jako usprawiedliwienie, ale jako analizę sytuacji/ zdarzało mi się oglądać, a raczej próbować oglądać niektóre programy/magazyny, i przyznaję szczerze - poczucie zażenowania poziomem i tematyką mnie nie opuszczało; zadawałem sobie pyt.: czy warto na siłę szukać absurdalnych tematów dla magazynów, rozmów, reportarzy tylko po to, aby te audycje się odbyły i aby zapełnić te całe 25 min.? może dzięki zdjęciu części z tych robionych na siłę programów, "redaktorzy" w końcu przestaną się męczyć szukaniem "tematów" i zajmą się czymś pożyteczniejszym; nie rozumiem też tego wzbraniania się przed zwolnieniami; skoro jest dużo mniej pieniędzy na programy (które i tak były mierne), to chyba pora aby pożegnać się z naszymi "lokalnymi gwiazdami dziennikarstwa i reportażu"; skoro mamy tak doskonałych dziennikarzy (dokonujących jak ktoś powiedział desantu na Warszawę), to nie będą miec oni problemu w znalezieniu pracy w ogólnopolskich mediach publ. czy prywatnych... a jeśli jednak tym naszym regionalnym "orłom dziennikarstwa" nie uda się znaleźć pracy w zawodzie to cóż, trzeba się przekwalifikować (nikt nie wylewa krokodylich łeż nad tysiącami ludzi którzy z dnia na dzień muszą uczyć się i zdobywać nowe kwalifikacje aby sprostać wymogom rynku pracy); chociaż jestem przekonany, że lata spędzone w TV zaprocentują jakimiś niezłymi posadami w urzędach/firmach, z których kierownikami/dyrektorami nie raz mogliśmy oglądąć w TV bardzo "rzetelne" i "obiektywne" wywiady... i na koniec jeszcze coś, co mnie rozbawiło; ktoś wspomniał o desancie naszych dziennikarzy/redaktorów na Warszawę? I to ma niby świadczyć o tym, że TVP Lublin jest dobra i dysponuje świetnymi kadrami pożądanymi w centrali? cóż za naiwność... twierdzenie, że w tej upolitycznionej i klanowej TV "awanse" są przyczyną wybitnych umiejętności i talentu; zejdźmy na ziemię i mówmy o realiach tego telewizyjnego skansenu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sztukmistrz z Lublina napisał:
oj, coś w tym jest; wypada się tylko zgodzić z tonem większości postów pod tym tematem; poziom naszej TV regionalnej nie był wysoki nawet w czasach monopolu TVP na rynku medialnym i braku problemów finansowych; chociaż czy TVP Lublin mogłaby być dużo lepsza/ciekawsza? raczej nie, mieszkamy przecież w nudnym, rolniczym regionie (chociaż niektórzy starają się wmówić, że "naukowym" i "bogatym kulturalnie")... a nasza regionalna TV była i jest po prostu odbiciem tej nieciekawej rzeczywistości regionalnej w której żyjemy... /proszę nie traktować tego jako usprawiedliwienie, ale jako analizę sytuacji/ zdarzało mi się oglądać, a raczej próbować oglądać niektóre programy/magazyny, i przyznaję szczerze - poczucie zażenowania poziomem i tematyką mnie nie opuszczało; zadawałem sobie pyt.: czy warto na siłę szukać absurdalnych tematów dla magazynów, rozmów, reportarzy tylko po to, aby te audycje się odbyły i aby zapełnić te całe 25 min.? może dzięki zdjęciu części z tych robionych na siłę programów, "redaktorzy" w końcu przestaną się męczyć szukaniem "tematów" i zajmą się czymś pożyteczniejszym; nie rozumiem też tego wzbraniania się przed zwolnieniami; skoro jest dużo mniej pieniędzy na programy (które i tak były mierne), to chyba pora aby pożegnać się z naszymi "lokalnymi gwiazdami dziennikarstwa i reportażu"; skoro mamy tak doskonałych dziennikarzy (dokonujących jak ktoś powiedział desantu na Warszawę), to nie będą miec oni problemu w znalezieniu pracy w ogólnopolskich mediach publ. czy prywatnych... a jeśli jednak tym naszym regionalnym "orłom dziennikarstwa" nie uda się znaleźć pracy w zawodzie to cóż, trzeba się przekwalifikować (nikt nie wylewa krokodylich łeż nad tysiącami ludzi którzy z dnia na dzień muszą uczyć się i zdobywać nowe kwalifikacje aby sprostać wymogom rynku pracy); chociaż jestem przekonany, że lata spędzone w TV zaprocentują jakimiś niezłymi posadami w urzędach/firmach, z których kierownikami/dyrektorami nie raz mogliśmy oglądąć w TV bardzo "rzetelne" i "obiektywne" wywiady... i na koniec jeszcze coś, co mnie rozbawiło; ktoś wspomniał o desancie naszych dziennikarzy/redaktorów na Warszawę? I to ma niby świadczyć o tym, że TVP Lublin jest dobra i dysponuje świetnymi kadrami pożądanymi w centrali? cóż za naiwność... twierdzenie, że w tej upolitycznionej i klanowej TV "awanse" są przyczyną wybitnych umiejętności i talentu; zejdźmy na ziemię i mówmy o realiach tego telewizyjnego skansenu.
Do sztukmistrza z Lublina! Takiego felietonu można tylko pozazdrościć.Dawno w lokalnych mediach nie czytałem na tak wysokim poziomie podobnej analizy.Moje skromne gratulacje.Obawiam się tylko,że jak zostaniesz namierzony z nazwiska,to będzie Ci trudno "tutaj" egzystować.Władza i media nie lubią jak się mówi o nich prawdę. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LICZĘ ŻE BĘDZIE TO MIAŁO I POZYTYWNĄ STRON, A MIANOWICIE TV MNIEJ BĘDZIE SIĘ ZAJMOWAŁA "TRZEMA KULTURAMI" A ZAJMIE SIĘ JEDNĄ. POZOSTAŁE DWIE JAK ZECHCĄ SIĘ PROMOWAĆ TO BĘDĄ MUSIAŁY ZA TO ZAPŁACIĆ.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też miło wspominam programy "Album lubelskie", prowadzone przez dziś już nieżyjącego Marka Wyszkowskiego. Ileż ciekawych rzeczy o Lublinie można się było dowiedzieć! Niestety, zdolni ludzie odchodzą, a na ich miejsce pojawiają się - jak to już ktoś zauważył - nieogoleni redaktorzy, którzy chcą przyciągać widzów programami typu "gadające głowy".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sztukmistrz z Lublina napisał:
oj, coś w tym jest; wypada się tylko zgodzić z tonem większości postów pod tym tematem; poziom naszej TV regionalnej nie był wysoki nawet w czasach monopolu TVP na rynku medialnym i braku problemów finansowych; chociaż czy TVP Lublin mogłaby być dużo lepsza/ciekawsza? raczej nie, mieszkamy przecież w nudnym, rolniczym regionie (chociaż niektórzy starają się wmówić, że "naukowym" i "bogatym kulturalnie")... a nasza regionalna TV była i jest po prostu odbiciem tej nieciekawej rzeczywistości regionalnej w której żyjemy... /proszę nie traktować tego jako usprawiedliwienie, ale jako analizę sytuacji/ zdarzało mi się oglądać, a raczej próbować oglądać niektóre programy/magazyny, i przyznaję szczerze - poczucie zażenowania poziomem i tematyką mnie nie opuszczało; zadawałem sobie pyt.: czy warto na siłę szukać absurdalnych tematów dla magazynów, rozmów, reportarzy tylko po to, aby te audycje się odbyły i aby zapełnić te całe 25 min.? może dzięki zdjęciu części z tych robionych na siłę programów, "redaktorzy" w końcu przestaną się męczyć szukaniem "tematów" i zajmą się czymś pożyteczniejszym; nie rozumiem też tego wzbraniania się przed zwolnieniami; skoro jest dużo mniej pieniędzy na programy (które i tak były mierne), to chyba pora aby pożegnać się z naszymi "lokalnymi gwiazdami dziennikarstwa i reportażu"; skoro mamy tak doskonałych dziennikarzy (dokonujących jak ktoś powiedział desantu na Warszawę), to nie będą miec oni problemu w znalezieniu pracy w ogólnopolskich mediach publ. czy prywatnych... a jeśli jednak tym naszym regionalnym "orłom dziennikarstwa" nie uda się znaleźć pracy w zawodzie to cóż, trzeba się przekwalifikować (nikt nie wylewa krokodylich łeż nad tysiącami ludzi którzy z dnia na dzień muszą uczyć się i zdobywać nowe kwalifikacje aby sprostać wymogom rynku pracy); chociaż jestem przekonany, że lata spędzone w TV zaprocentują jakimiś niezłymi posadami w urzędach/firmach, z których kierownikami/dyrektorami nie raz mogliśmy oglądąć w TV bardzo "rzetelne" i "obiektywne" wywiady... i na koniec jeszcze coś, co mnie rozbawiło; ktoś wspomniał o desancie naszych dziennikarzy/redaktorów na Warszawę? I to ma niby świadczyć o tym, że TVP Lublin jest dobra i dysponuje świetnymi kadrami pożądanymi w centrali? cóż za naiwność... twierdzenie, że w tej upolitycznionej i klanowej TV "awanse" są przyczyną wybitnych umiejętności i talentu; zejdźmy na ziemię i mówmy o realiach tego telewizyjnego skansenu.
Byłem kilka lat za granicą ( Francja - prymus kultury UE) i ta nasza potępiana w czambuł TVP w tym regionalna jest trochę gorsza od francuskiej. Tam jest wyższa kultura polityczna niż w Polsce i to ma duży wpływ na naszą niekorzyść. Dla mnie TVP reprezentuje o wiele wyższy poziom niż TVN i Polsat. Typowe dla Janów i prymitywów z rodowodem WSI-wym. Co desantu naszych redaktorów na Warszafkę co jest powód do zadowolenia. Przecież musieli czymś błysnąć i nikt Ich tak po "znajomościach" nie brał. Nie mieli chyba rodziców w KCPZPR jak niektóre kapusiowe gwiazdy z WSIowych TV.Zatkano ubytki po "asach", które skaperowano do WSI-wych TV. Co mnie się podobało w Marsylii to, że tamtejsza TV regionalna od lat nadaje serial rzekę własnie o tym mieście. Ca 200 młodych ludzi z castingu ma pracę. Często spotykałem bohaterów serialu na ulicach. Część z nich dostała pracę w Paryżu i gra teraz w centrum Francji. A tematów w dużym mieście jest sporo. Pokazywano w serialu, kafejki, restauracje, pracę strażaków, policji, w ratuszu poprzez rzekomo zatrudnionych tam aktorów. Ponadto akcja toczyła sie w sklepach, galeriach i na uniwersytetach. I to mnie bardzo interesowało jak każdego z nas oddalonego od rodzinnych stron. Właśnie tam miałem do dyspozycji ponad 700 kanałów z całego świata co pozwoliło mi wyrobić pogląd na TV. Przecież to jest kalka od 60 lat i nic nowego się już nie wymyśli. A dla tych maruderów co tak nienawidzą TVP Lublin mam przyjemną wiadomość. Jak się ten program nie odoba to trzeba wżiąć do łapki pilot i buch na TVN lub Polsat. I wtedy będziecie mieli sam smak czyli niebo w gębie i natychmiast po programie "Stokrotki" nastąpi poprawa humoru.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sieczkobrzęk napisał:
Byłem kilka lat za granicą ( Francja - prymus kultury UE) i ta nasza potępiana w czambuł TVP w tym regionalna jest trochę gorsza od francuskiej. Tam jest wyższa kultura polityczna niż w Polsce i to ma duży wpływ na naszą niekorzyść. Dla mnie TVP reprezentuje o wiele wyższy poziom niż TVN i Polsat. Typowe dla Janów i prymitywów z rodowodem WSI-wym. Co desantu naszych redaktorów na Warszafkę co jest powód do zadowolenia. Przecież musieli czymś błysnąć i nikt Ich tak po "znajomościach" nie brał. Nie mieli chyba rodziców w KCPZPR jak niektóre kapusiowe gwiazdy z WSIowych TV.Zatkano ubytki po "asach", które skaperowano do WSI-wych TV. Co mnie się podobało w Marsylii to, że tamtejsza TV regionalna od lat nadaje serial rzekę własnie o tym mieście. Ca 200 młodych ludzi z castingu ma pracę. Często spotykałem bohaterów serialu na ulicach. Część z nich dostała pracę w Paryżu i gra teraz w centrum Francji. A tematów w dużym mieście jest sporo. Pokazywano w serialu, kafejki, restauracje, pracę strażaków, policji, w ratuszu poprzez rzekomo zatrudnionych tam aktorów. Ponadto akcja toczyła sie w sklepach, galeriach i na uniwersytetach. I to mnie bardzo interesowało jak każdego z nas oddalonego od rodzinnych stron. Właśnie tam miałem do dyspozycji ponad 700 kanałów z całego świata co pozwoliło mi wyrobić pogląd na TV. Przecież to jest kalka od 60 lat i nic nowego się już nie wymyśli. A dla tych maruderów co tak nienawidzą TVP Lublin mam przyjemną wiadomość. Jak się ten program nie odoba to trzeba wżiąć do łapki pilot i buch na TVN lub Polsat. I wtedy będziecie mieli sam smak czyli niebo w gębie i natychmiast po programie "Stokrotki" nastąpi poprawa humoru.
przykro, że a priori założyłeś iż jestem "dzieckiem TVN lub Polsatu"; szkoda, że nie dostrzegasz, iż jeśli ktoś ma krytyczne zdanie na temat TVP Lublin to nie znaczy, że od razu jest fanem owych dwóch komercyjnych kanałów TV; ale ta tendencja do postrzegania rzeczywistości tylko w dwóch kontrastowych wymiarach jest niestety od kilku lat w Polsce normą, inny przykład: nie popierasz PO - jesteś z PiSu i na odwrót; to zawsze prowadzi do intelektualnego zubożenia i "podnoszenia ciśnienia" debaty, nawet na forum internetowym; zwróć uwagę, że odnoszę się krytycznie do poziomu programów telewizyjnych ośrodka regionalnego TVP w Lublinie, nie całej TVP (chociaż w publicznej telewizji jest mnóstwo patologii, np. zatrudnianie, płace, zarządzanie, nieprzejrzystość, marnotrastwo publ. pieniędzy); nie podważam np. ważnej roli jaką pełni TVP Polonia dla rodaków rozsianych na całym świecie, nie podważam poziomu niektórych kanałów tematycznych, istotne są patronaty nad ważnymi wydarzeniami kulturalnymi jak np. rok chopinowski itp.; trudna sytuacja finansowa TVP może też być dla tej telewizji szansą na... "oczyszczenie"; nawet z wnętrza TVP dochodzą do opinii publ. sygnały, że dopiero od niedawna w tej TV zaczęto racjonalnie gosp. publ. pieniędzmi; konieczność poszukiwania oszczędności zmusiła do przyjrzenia się np. kontraktom gwiazdorskim, przerostowi zatrudnienia w administracji itp.; wracając jednak do sedna, czyli naszego regionalnego ośrodka, to nie zmienię zdania; uważam, że to co proponowano nam do tej pory z nielicznymi wyjątkami (o których przeczytasz w kilku postach wyżej), miało b. marny poziom; i nie potrzeba do tego stwierdzenia porównania z Marsylią (miasto duże większe, prężne, zapewne z dużo lepiej przygotowanymi i dużo bardziej pomysłowymi redaktorami, miasto wieloetniczne, wielokulturowe - ale teraz, a nie w przeszłości jak Lublin, leżące we Francji o zupełnie innym poziomie wsparcia dla kultury itd.); wystarczy porównać z innymi ośrodkami w Polsce, które za bardzo podobne pieniądze przygotowują swoim widzom ofertę dużo ciekawszą i na wyższym poziomie; wynik porównania dla mnie jest oczywisty; i pozwól, że odniosę się do Twojego sformułowania, cyt.: "dla tych maruderów, co tak nienawidzą TVP..."; wiesz, to nie jest kwestia nienawiści do TVP czy miłości do TVN/Polsat; przecież nikt z TVP Lublin nie zrobił mi krzywdy więc nonsensem jest odwoływanie się do sfery uczuć - lubię lub nie lubię. Tu chodzi o chłodną ocenę i kalkulację; czy za te pieniądze, które przez ostatnie lata dostawał nasz ośrodek regionalny, widz otrzymał najlepszy z możliwego program, magazyn itp.? moja odp. brzmi nie; obawiam się niestety, że teraz wina zrzucona zostanie na brak funduszy; ale przecież widz nie jest tępy, ma głowę i potrafi myśleć. Mizeria finansowa to +/- 1,5-2 lata, a wcześniej finansów nie brakowało; mimo to, programy były na słabym poziomie, a odgrzewanie ciągle tych samych tematów to normalność; dlatego niech teraz nikt nie zrzuca odpowiedzialności za niski poziom TVP Lublin na brak funduszy; niski poziom TVP to wynik wieloletnich zaniedbań, braku nowych pomysłów - całościowej wizji, niskiego poziomu części redaktorów prowadzących programy, które nawet mając interesującą tematykę były robione niestarannie; brak pieniędzy co najwyżej spowoduje zdjęcie z anteny tych najbardziej koszmarnych programów, o których pisali internauci w tym wątku; mam nadzieję, że również kierownictwo i niektórych "redaktorów" sprowadzi to na ziemię i zmusi do rzetelnej pracy, pomysłowości. Tak, tak, wiem że to wymaga własnej inicjatywy, dużego zaangażowania, ale jak widać najwyższa pora wziąć się do pracy; tylko czy ta sama struktura, Ci sami ludzie z mentalnością która na szczęście odchodzi juz do lamusa, są w stanie odmienić ten marazm? bądźmy szczerzy, czy statystyczny Lublinianin odczuje rzadzsze nadawanie magazynu kulturalnego afisz, programu religijnego dziedzictwo czy magazynu weekendowego? uważam, że nie ma powodów do płakania, bo poziom tych programów był odwrotnie proporcjonalny do sporych pieniędzy, jakie przecież jeszcze do niedawna dostawała TVP Lublin; i na koniec, chociaż miałem się powstrzymać, z dzisiejszego wydania papierowego Dziennika Wschodniego: "Zwolnień na razie nie będzie, ale nie wiadomo, jak poradzą sobie ci, dla których podstawą zarobków są honoraria" oj biedni, nie wiadomo jak sobie poradzą? czy to nie jest niegodne, takie publiczne użalanie się dziennikarza nad "strasznym" losem tej małej grupy ludzi? grupy, której przecież do tej pory chyba nie wiodlo się źle? grupy przyzwyczajonej do pewnego strumienia finansowania za odwalenie raz na tydzień "programu kulturalnego czy motoryzacyjnego". Jeśli naprawdę nie wiedzą co robić, to tylko pokazuje, jakie osoby tam są zatrudnione. 90/100 mieszkańców Lublina zapewne w pogarszającej się sytuacji swojego zakładu pracy zaczęłoby rozglądać się za nowym zajęciem, zapisałoby się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Klon~ napisał:
Ja też miło wspominam programy "Album lubelskie", prowadzone przez dziś już nieżyjącego Marka Wyszkowskiego. Ileż ciekawych rzeczy o Lublinie można się było dowiedzieć! Niestety, zdolni ludzie odchodzą, a na ich miejsce pojawiają się - jak to już ktoś zauważył - nieogoleni redaktorzy, którzy chcą przyciągać widzów programami typu "gadające głowy".
Ja również oczekiwałbym powrotu na antenę programu typu "Album lubelski".Myślę,że realizacja takiego projektu nie powinna być kosztowna,a kto powinien przybliżać nam wiedzę o mieście niż tv regionalna?Czy w Lublinie nie znalazłby się pasjonat typu nieodżałowanego Pana Marka?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sztukmistrz z Lublina napisał:
i na koniec, chociaż miałem się powstrzymać, z dzisiejszego wydania papierowego Dziennika Wschodniego: "Zwolnień na razie nie będzie, ale nie wiadomo, jak poradzą sobie ci, dla których podstawą zarobków są honoraria" oj biedni, nie wiadomo jak sobie poradzą? czy to nie jest niegodne, takie publiczne użalanie się dziennikarza nad "strasznym" losem tej małej grupy ludzi? grupy, której przecież do tej pory chyba nie wiodlo się źle?
ta grupa to ludzie utrzymujący się z działalności gospodarczej i zleceń. dla nich zlecenie na zrobienie materiału to zwykle niepewny dochód. może i dość wysoki, ale niepewny. poodchodzą, bo nie można utrzymać się za obietnicę poprawy sytuacji w przyszłości (która zresztą pewnie nie nadejdzie). Dziennikarz nie użala się tu nad losem kolegów (lub nie-kolegów), stwierdza tylko, że nie wiadomo jak będzie. Ja liczę tylko na to, że etat kontaktów z widzami przestanie być etatem osoby, która go zajmuje. BTW: z powodu cięć finansowych nie znikną materiały rolnicze z Panoramy Lubelskiej:) Tylko naiwny na to liczy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Pana Sztukmistrza z Lu. Wszystko to co Pan pisze jest niezłe ale z jednym ale... Jak mawiał stary Lwowiak Kazimierz Górski trudno wymagać od zawodnika, który skacze 190 cm wzwyż , żeby skoczył od razu 220cm. Co tu w Lublinie można zrobić bez pozwolenia Warszawy. I ile czasu antenowego ma TVP Lublin? Robią co mogą. Jeszce raz mówię, że ta Lubelska TVP nie jest zła w porównaniu np. z regionalną TV Marsylia czy Monte Carlo (te ogladałem ). Przecież w całym świecie Tv to kalka. Czy w Lubline, czy w Algerii, Tajlandii. Turcji, Rosji itp. Wiadomości, kultura, edukacja. Nawet sport został odstawiony do kablówki. Całe zło tej naszej centralnej TVP, że 20 lat po wolnych wyborach nic nie zrobiono. A przecież PO miała szansę. Wystarczyło pójść na mały kompromis czy z SLD czy z PiS. Ale nie chcieli bo swoje draństwo można zgonić na Prezydenta. Jeszcze raz piszę, że ta TVP jest niedoceniana. Np niedawno była sztuka o Kardynale Wyszyńskim. Nie o Kardynała tu chodziło ale w sztuce przemycono ( prawie jak za komuny) działalność dwojga "ludzi", które trzęsły wolnością i kulturą Polaków. Byli to: Pani Luna Brygistierowa i Pan Józef Światło. I co się stało po wystawieniu sztuki. A no nic. Żadnej dyskuji choćby dla młodych co te kanalie robiły z nami. Taki Światło ucieka z Polski i zamiast odpowiadać za te draństwa co wyrządził Polakom zostaje na zachodzie bohaterem. A o Lunie już nie napiszę bo szkoda nerwów. Takiej kultury w TVN czy Polsacie nie zobaczysz. Albo wspólcześni "redaktorzy" to parodia. Włodzimierz Kmiecik i Karol Małcużyński przewracają się w grobie jak widzą i słyszą co wyrabiają Ci anlfabeci z Teraz My czy TW Stokrotka. Jest prawdą, że nie szkolono menagerów dla TV czy służby zdrowia i teraz mamy to co mamy. A firma państwowa to dziurawy worek. Mam telewizję kablową i UPC pewnego razu przestawiła tak kanały, że na starym odbiorniku połowa znikła. Wówczas napisałem do TVP o tym, że płacę abonament i z winy UPC nie mogę oglądać polskich kanałów. Otrzymałem odpowiedż od Pani Dyrektor d/s kontaktów z widzami, że wszystko jest w porządku gdyż ja płacę abonament za posiadany odbiornik. A jak kablówka mi przeszkadza to mogę kupić sobie antenę pokojową. Na tym kończe bo to nic nasze wypociny nie zmienią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sieczkobrzęk napisał:
Do Pana Sztukmistrza z Lu. Wszystko to co Pan pisze jest niezłe ale z jednym ale... Jak mawiał stary Lwowiak Kazimierz Górski trudno wymagać od zawodnika, który skacze 190 cm wzwyż , żeby skoczył od razu 220cm. Co tu w Lublinie można zrobić bez pozwolenia Warszawy. I ile czasu antenowego ma TVP Lublin? Robią co mogą. Jeszce raz mówię, że ta Lubelska TVP nie jest zła w porównaniu np. z regionalną TV Marsylia czy Monte Carlo (te ogladałem ). Przecież w całym świecie Tv to kalka. Czy w Lubline, czy w Algerii, Tajlandii. Turcji, Rosji itp. Wiadomości, kultura, edukacja. Nawet sport został odstawiony do kablówki. Całe zło tej naszej centralnej TVP, że 20 lat po wolnych wyborach nic nie zrobiono. A przecież PO miała szansę. Wystarczyło pójść na mały kompromis czy z SLD czy z PiS. Ale nie chcieli bo swoje draństwo można zgonić na Prezydenta. Jeszcze raz piszę, że ta TVP jest niedoceniana. Np niedawno była sztuka o Kardynale Wyszyńskim. Nie o Kardynała tu chodziło ale w sztuce przemycono ( prawie jak za komuny) działalność dwojga "ludzi", które trzęsły wolnością i kulturą Polaków. Byli to: Pani Luna Brygistierowa i Pan Józef Światło. I co się stało po wystawieniu sztuki. A no nic. Żadnej dyskuji choćby dla młodych co te kanalie robiły z nami. Taki Światło ucieka z Polski i zamiast odpowiadać za te draństwa co wyrządził Polakom zostaje na zachodzie bohaterem. A o Lunie już nie napiszę bo szkoda nerwów. Takiej kultury w TVN czy Polsacie nie zobaczysz. Albo wspólcześni "redaktorzy" to parodia. Włodzimierz Kmiecik i Karol Małcużyński przewracają się w grobie jak widzą i słyszą co wyrabiają Ci anlfabeci z Teraz My czy TW Stokrotka. Jest prawdą, że nie szkolono menagerów dla TV czy służby zdrowia i teraz mamy to co mamy. A firma państwowa to dziurawy worek. Mam telewizję kablową i UPC pewnego razu przestawiła tak kanały, że na starym odbiorniku połowa znikła. Wówczas napisałem do TVP o tym, że płacę abonament i z winy UPC nie mogę oglądać polskich kanałów. Otrzymałem odpowiedż od Pani Dyrektor d/s kontaktów z widzami, że wszystko jest w porządku gdyż ja płacę abonament za posiadany odbiornik. A jak kablówka mi przeszkadza to mogę kupić sobie antenę pokojową. Na tym kończe bo to nic nasze wypociny nie zmienią.
Tak i to powinno być jedną z puent odnoszącej się do Polskiej telewizji mamy płacić abonament za samo posiadanie odbiornika radiowego czy telewizyjnego ,tyle że jestem ciekaw od kiedy zaczniemy płacić podatek drogowy za posiadanie koła rowerowego ? albo gruntowy za posiadaną ziemię pod balkonem czy w doniczkach można by tych absurdów wymieniać wiele ale nie zmieni to faktu że TV-Polska to skostniały układowy twór jeszcze z PRL-u wszyscy boją się tam reform a może nie tyle reform co utraty POTĘŻNYCH pieniędzy za wynagrodzenia ,jednak są to reformy które muszą tam nastąpić bo ludzie mają dosyć oglądania kila razy w miesiącu tych samych filmów ,programów które widz z reguły już zna na pamięć a szokowanie NIBY artystami typu Mroczki Cichopki przez Ninę .T .i jej zapewnienia o pomocy i deklaracje że zginąć danemu niby artyście Nie da , też już bokiem wychodzi i nie można pominąć tu tak wybitnych gwiazd odpustowych ; typu Rutowicz , Doda itd. czy remizowego śpiewaka Wiśniewskiego a czy ja muszę płacić i za to szczęście oglądania niezrównoważonego Gminnego vel Powiatowego tylko dlatego że i jego kreuje Nina T NIE ! i za to płacić nie ma zamiaru. O innych tylko wspominając nieudacznikach jak Misio czy Pieróg niech sobie za tych niby artystów sami płacą ci co ich kreują , bo idąc do jatki jak mnie się mięso nie podoba to ekspedientce mówię ma pani coś świeżego -a nie ma to idę do innego sklepu , bo to jest moja kasa i mój wybór i nikt do kupowania śmierdzącego towaru zmusić mnie nie może ba- nie ma prawa !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby"nie paść"to może niech uruchomią jakąś działalność"dodatkową/uboczną"-np.firma myjąca okna lub jakieś rękodzieło ludowe(serwetki,szydełkowanie,itp.) Poczta Polska aby nie paść np.utworzyła w porozumieniu z PKO BP Bank Pocztowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...