Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Zupełnie nie rozumiem tej agresji na forum i to ze strony osób, które akurat w tamtej okolicy nie mieszkają. Sądzę,że to dobra decyzja prezydenta Żuka i zaczyna mi się ten człowiek na tym stanowisku podobać.Oby tak dalej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zupełne niezrozumienie tematu. Centrum należy odciążyć od ruchu, należy zbudować przedłużenie Sowińskiego do Zana i dalej do Krochmalnej (Trasy Zielonej) czyli nową drogę, a nie poszerzać Głęboką i Muzyczną do roli 4 pasmowej arterii przelotowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z jednej str rozumiem protesty mieszkanców bo to ichokolica ale z drugiej str to inwestycja ktora ma przyspiesyc komunikacje w lublinie... proste liczenie ile ludzie czasu tam w korkach soja codziennie razy pierwsza lepsza stawka godzinowa daje potezne kwoty kazdego dnia ... a co do mieszkanców okolicy - obwodnica tez bedzie komus pod domem przebiegała i tez trzeba wyciąc drzewka zabrac komus pole gdzie rosnie zboze sadi itp a mimo wszystko jej chcemy bo bedzie dla dobra wszystkich... zastanówcie sie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I właśnie przez takich mieszkańców, pewnie w duzej części Ci którzy protestują to stare dziadki - bo główenie tam na lsm tacy mieszkają i właśnie rpzez nich nadal mamy korki jak mieliśmy,jak chcę przyrody to idę do parku lub nad zalew lub poza lublin a tak nadal stanie w korkach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest niepowtarzalna szansa na stworzenie dobrej drogi dwujezdniowej w samym centrum miasta, nie wolno tego tak zostawić !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu nie chodzi o drzewa, mieszkańcy boją się że pod ich blokami będą przejeżdżać tiry:) serio:) w zeszłym roku przed wyborami było o tym w kurierze lubelskim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Największym absurdem jest upieranie się władzy miejskiej jest zrobienie z Głębokiej i Muzycznej arterii doTrasy Zielonej. Tuż obok jest wielkie skrzyżowanie Lipowa-Chopina-Narutowicza- Piłsudskiego. Ktoś myśli ,że zlikwiduje to korki przy Victorii. Tak może mogłoby być 30 lat temu za socjalizmu gdy było mało samochodów. Teraz trzeba zrobić rondo u zbiegu Zana - Nadbystrzyckieji skierować ruch poprzez Wapienną nad Bystrzycęi dalej na Krochmalną do Trasy Zielonej.Przemyślcie to i władza i dziennikarze. A estakada nie powinna biec z Sowińskiego w Filaretów ale dalej tam gdzie jest szeroko wytyczona droga -obok stacji paliwa , przecinając Glinianą do zbiegu Zana i Nadbystrzyckiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech bedzie i dziesiec pasow, ale i tak bedziecie stali w korku na Sowinskiego, Narutowicza, Nadbystrzyckiej, Filaretow, bo problemem jest brak szybkiego polaczenia miedzy polnocna a poludniowa czescia Lubina. Poszerzenie Glebokiej to maskowanie problemu i pieniadze wyrzucone poniekad w bloto. Budowac arterie miedzy blokami w srodmiesciu, do tego przy Glebokiej (od strony Glinianej) rozbudowuje sie Uniwersytet Przyrodniczy - nalezy wiec spodziewac sie wzmozenia ruchu pieszego i pewnie dodatkowego przejscia dla pieszych - nie dziwie sie wiec decyzji Prezydenta i sprzeciwowi mieszkancow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wy młodzi macie myślenie jak z głębokiego prlu. Jeździcie na zachód i niewidzicie tendencji komunikacyjnych? Teraz nie robi się szerokich dróg w centrum miasta, nawet je się zwęża! Tą zasadę stosują w Niemczech (Belin, Drezno), na Litwie a nawet w Warszawie są zakusy żeby coś takiego zrobić. No ale jak ktoś ma spokojne lokum na wsi i do Lublina przyjeżdza na 8 godzin to nie dziwię się, że nie lubicie drzew...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I dobrze, że dadzą święty spokój z Głęboką, mieszkańcy górą!!! Są badania, że poszerzanie ulic zwiększają liczbę korków niż mniejszają, oto artykuł: http://www.tnn.pl/k_675_m_3.html Zwrócie uwagę na Paradoks Braessa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Won z takim prezydentem. Niech mi odda pieniądze za czas spędzony w korkach jaki tracę na dojazdach 153 na odcinku od Narutowicza do Filaretów. Taki prezydent to kpina !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Korki na Głębokiej są tylko na odcinku od Rabbiego do Sowińskiego, bo wina jest w beznadziejnym skrzyżowaniu Filaretów-Sowińskiego. Tutaj nie chodzi tylko o drzewa, ale też o zagrożenie katastrofą budowlaną wieżowców. Dlatego martwi mnie to, że zbyt ogólniono temat. Mieszkańcy chcą remontu ulicy, ale nie chcą jej poszerzać. Zrobią Trasę Zieloną z małą obwodnica i S 17 to korki same znikną. Ps. Ja codziennie kilka razy dziennie jeżdżę Głęboką i prawie w ogólne nie stałem w żadnym korku tylko na tym odcinku, co pisałem wcześniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież TIRy nie mają tam wiazdu teraz, to jak mają jeździć po zrobieniu 2x2? nie rozumiem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze by było żeby w Lublinie ktoś wreszcie rządził, brał na siebie decyzje bez wzgl. na opinie tzw mieszkańców czyli krzykaczy. Są tacy ludzie którym nic się nie podoba i tylko dla swojego widzimisę są zawsze przeciw wszystkiemu Ich interesuje tylko widok z własnego okna. A co do drzew to zawsze można je przesadzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miejsce drzew jest lesie czy parku. Jak komuś nie odpowiada miasto, niech się przeprowadzi do lasu, będzie miał drzew a drzew. Przykład zwężenia mamy na Kunickiego. Chyba każdy z nas sobie ,,chawli'' to rozwiązanie. Porównanie Lublina do Berlina czy Drezna uważam za śmieszne. Już bliżej nam do Rzeszowa, ale i tak zostaliśmy za nimi daleko w tyle.
Stachu napisał:
Wy młodzi macie myślenie jak z głębokiego prlu. Jeździcie na zachód i niewidzicie tendencji komunikacyjnych? Teraz nie robi się szerokich dróg w centrum miasta, nawet je się zwęża! Tą zasadę stosują w Niemczech (Belin, Drezno), na Litwie a nawet w Warszawie są zakusy żeby coś takiego zrobić. No ale jak ktoś ma spokojne lokum na wsi i do Lublina przyjeżdza na 8 godzin to nie dziwię się, że nie lubicie drzew...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
city lights napisał:
jak to powiedziała moja koleżanka z młodej duzo młodzej, mniejszej i nawet nie wójewódzkiej Gdyni. - Lublin to wieś. Sandomierz też kiedyś był metroplia a spójrz co teraz z nim sie stało Rozumiecie juz o co jej chodziło- mysle ze tak. Pozdrawiam środkowym palcem wpaniałomyślnych mieszkańców Głębokiej.
Pozdrów ode mnie koleżankę środkowym palcem. Gdynia to zasyfione śledziowo, pełne dresów a wszystkie Gdynianki, które znam to zarozumiałe głupie pipy. Serdeczności.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jaśnie pan napisał:
Miejsce drzew jest lesie czy parku. Jak komuś nie odpowiada miasto, niech się przeprowadzi do lasu, będzie miał drzew a drzew. Przykład zwężenia mamy na Kunickiego. Chyba każdy z nas sobie ,,chawli'' to rozwiązanie. Porównanie Lublina do Berlina czy Drezna uważam za śmieszne. Już bliżej nam do Rzeszowa, ale i tak zostaliśmy za nimi daleko w tyle.
Wg Ciebie miasto to beton, asfalt i bloki? Hmmm.... skoro lubisz takie miejsca to jedyne co przychodzi mi na myśl to... spacerniak;) Skoro porównania są złe, to po co porównujesz? Pozdrowienia dla Wszystkich:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Argumenty w stylu "chcesz drzew, to idź do lasu" uważam za świadczące o ograniczeniu mózgowym piszącego. Każdy jest mądry, jeśli chodzi o rządzeniem się na terenie, który daleko jest od jego domu. Tak na przykład robił były prezydent Pan Wasilewski, który chciał na uszczęśliwić mieszkańców 2 osiedli motocrossem na Globusie. Według mnie, nie ma konieczności poszerzania Głębokiej, gdyż nie generuje ona wielu korków. Może należy jedynie pomyśleć o poszerzeniu jej na odcinku od Sowińskiego do Raabego w kierunku alei Kraś. tak, by biedni studenci, mogli włączać się swymi autami wracając z zajęć. Tam na pewno jest dużo miejsca i można ograniczyć chodnik. Dziwią mnie krzykacze na tutejszym forum, krytykujący protesty mieszkańców. A może tak poprowadzimy drogę szybkiego ruchu pod Waszymi pięknymi domkami w cichej okolicy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marq napisał:
Argumenty w stylu "chcesz drzew, to idź do lasu" uważam za świadczące o ograniczeniu mózgowym piszącego. Każdy jest mądry, jeśli chodzi o rządzeniem się na terenie, który daleko jest od jego domu. Tak na przykład robił były prezydent Pan Wasilewski, który chciał na uszczęśliwić mieszkańców 2 osiedli motocrossem na Globusie. Według mnie, nie ma konieczności poszerzania Głębokiej, gdyż nie generuje ona wielu korków. Może należy jedynie pomyśleć o poszerzeniu jej na odcinku od Sowińskiego do Raabego w kierunku alei Kraś. tak, by biedni studenci, mogli włączać się swymi autami wracając z zajęć. Tam na pewno jest dużo miejsca i można ograniczyć chodnik. Dziwią mnie krzykacze na tutejszym forum, krytykujący protesty mieszkańców. A może tak poprowadzimy drogę szybkiego ruchu pod Waszymi pięknymi domkami w cichej okolicy?
Jednak są jeszcze mądrzy ludzie w Lublinie ;-) Popieram stanowisko Marq. Myślą jak mieszkają pod lasem i mają wokół tylko zieleń to mogą ludziom ze Śródmieścia zatruwać życie i nieprzejmować się ich potrzebami na zieleń. 95% społeczeństwa deklaruje, że są katolikami, a zatruwają życie innym to raczej nie jest zachowanie prochrześcijańskie. Nie jest jakimś moherem ale zapewne wśród krytykująych są osoby chodzące na msze i zapewne te wiedzą, że bezsensowne niszenie drzezw i mordowanie zwierząt jest złem ponieważ to też stworzenia Boże. A patrząc z innej strony jest dużo młodych małżeństw w wieżowcach (nie tylko starcy) i raczej im się nie uśmiecha mieszkać z dzieckiem przy ruchliwej ulicy i co gorsze puszczać dziecko na plac zabaw który jest za bardzo ruchliwą arterią drogową ;-/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przy ulicy Głębokiej rosną w większości chore kasztany. Topole już zostały usunięte, więc nie wiem skąd wzięła się liczba 150 drzew? Drzewa są chore, na pobocza spycha się zimą sól z jezdni,pasy zieleni to rozpacz, zieleni nie brakuje bo jest park akademicki i duża działka narożna między Filaretów a Głęboką aż do Glinianej służąca przede wszystkim do wyprowadzania okolicznych psów.Wiosną to wstyd tędy chodzić,bo odchody psów są wszędzie. Protest mieszkańców -których, nie mogę pojąć, wszak Głęboka to zaledwie kilka domów po stronie parzystej tzw.Pekin głęboko wciśnięty ale na zapleczu otulony piękną zielenią. Po nieparzystej stronie zaledwie jeden wieżowiec też otoczony zielenią. Więc kto z mieszkańców Głębokiej protestował, kto tu kłamie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...