Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

UMCS chce wyjść z długów w 3 lata

Utworzony przez student, 18 lutego 2009 o 08:46 Powrót do artykułu
Oszczędności chyba na studentach głownie zaocznych czesne co raz droższe i możliwośc brania warunków bez limitu ale każdy 1000zł !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
i stypendia od coraz wyższej średniej... nie, wcale nie odbywa się to kosztem studentów...
0
Ja studiuje na tej uczelni wcale nie zależy im na pieniądzach zabieram nie długo papiery myślałem że mam do czynienia z dorosłymi ludźmi a to istne przedszkole jest
0
"Zadłużenie uczelni wynosiło w ub. roku aż 50 mln zł." "W planach są oszczędności na artykułach papierniczych (w sumie mają przynieść kilkaset tys. zł). Ponad milion zł rocznie więcej UMCS może zarabiać na wynajmie lokali." To - daj Boże - jakieś 50 kolejnych lat i na stulecie istnienia UMCS wyjdzie z długów. Pogratulować JM Rektorowi wysokiej jakości planu ratunkowego.
0
W ramach oszczędzania na papierze proponuję używanie w WC jednego listka papieru toaletowego zamiast trzech.
0
Jakby UMCS realizowal projekty to by pewnie nie bylo koniecznosci takich działań. oszczedzanie na takich błahostkach raczej duzych zyskow nie przyniosie. zwiekszenie czynszu za stołówkę spowoduje w wiekszości przypadków rezygnacje z uczęszczania na niej - co wiąze sie ze strata a nie z zyskami. ale na całe szczęście specjalista zają sie ta sprawa wiec mysle,ze wszystko bedzie dobrze.
0
Kto dominuje wśród klientów barków i bufetów na UMCS? Studenci i pracownicy. Na kogo osoby prowadzące barki i bufety (tzw. ajenci) przerzucą koszty czynszu? Na klientów, czyli głównie na studentów i pracowników. Cena powierzchni na barki i bufety winna uwzględniać, że na wydziałach nie podaje się alkoholu. Miejmy nadzieję, że Jego Magnificencja nie chce przekształcić barków i bufetów w pijalnie piwa, lub inne knajpy z wyszynkiem, a nawet w zwykłe mordownie. Meliny byłoby stać na wyższe czynsze. Być może nie, bo miejsce po dawnej restauracji w Hotelu Studenta Zaocznego jest puste, nawet nie zorganizowano tam zastępczo zajęć (np. wykładów). Proszę porównać wysokość czynszów ze stosowanymi na innych uczelniach, np. na Uniwersytecie Przyrodniczym. Drogie dania w barkach mogą być argumentem za studiowaniem na innych uczelniach. Warto wśród najemców wyróżniać Fundację UMCS, która prowadzi np. księgarnię (w miejscu dawnego ORPAN-u), i inne związane z UMCS podmioty. W przeciwnym razie, może się okazać, że UMCS wykończy z sobą powiązane struktury.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: