Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

UMCS ma plan na kampus zachodni. Chce zbudować m.in. halę sportową

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 lipca 2017 o 07:55 Powrót do artykułu
I po co? By tam hulał wiatr w pustych pomieszczeniach? Liczba studentów w Lublinie stale maleje... Lublin przestał przyciągać. Teraz Żuk jeszcze sprowadzi islamistów, to będzie niebezpieczne miejsce.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pusto to u ciebie w mózgownicy !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
czy ktos policzyl ile lublin kosztuja uczelnie? słoiki którym sie doplaca do wszystkiego ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
..zagrożeniem jest niż demograficzny, ale z drugiej strony może być więcej studentów z zagranicy, poza tym za lat kilkanaście studiować będą młodzi z 500+ :) .. Dobrze że Lublin i lubelskie uczelnie się rozwijają, jestem za, tylko czy to ma odzwierciedlenie w ekonomii? Trzeba by to dobrze przeliczyć.. Nie dziwię się że UMCS chce mieć większość budynków w kupie, no i nowe, to ma znaczenie jeśli chodzi o użytkowanie, koszty itd.. No dopinguję aby to wyszło.. Dopinguję również pomysłowi ministerstwa aby utworzyć w Lublinie muzeum Ziem Wschodnich Dawnej RP, takie muzeum w centrum miasta, to by było coś ciekawego, jestem ZA!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Boje się co obecna władza zaserwuje w takim muzeum. Może się okazać, że Tusk był winny rozbiorom!  Zresztą dla motłochu z 500plus to i tak mało istotne!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
niestety tyle uczelni a żadna w czołówce rankingu, może trzeba zmniejszyć nepotyzm i marazm wtedy byśmy dogonili kraj
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tak polepszyli warunki sprzedaży budynku psychologii, to teraz kupcy będą walić drzwiami i oknami, hehehehe
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie powinni przenosić Politologii i Psychologii. Politologia czy psychologia wcale nie muszą się mieścić w nowoczesnych pomieszczeniach. Te budynki jako jedne z nielicznych na UMCS mają duszę. A Politologia gmach historyczny, perełka. Za żadne skarby bym się tego budynku nie pozbył...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
cyt." która ma powstać na terenie między ulicami Pagi, Głębokiej a al. Kraśnicką." Chyba Głęboką...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na ch.j to. Gdyby interesowała mnie hala to szedłbym studiować do Białej Podlaskiej. Moim zdaniem hala sportowa to ostatnia rzecz, która przyciągnie studentów do Lublina. Zresztą w Lublinie jest wiele obiektów sportowych, z których mogą korzystać studenci a UMCS ma własny kompleks sportowy, czyli AOS.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
SUPER... Może wreszcie w Lublinie powstanie kierunek wychowanie fizyczne.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po wuj to wszystko. Trzeba to było zrobić 20 lat temu. Młodzieży coraz mniej, studentów coraz mało. Co ambitniejsi wybierają Wrocław, Kraków, Warszawę. Po takim np. Staszicu na studia w Lublinie decyduje się może 1/3. Z takich np. zamojskich liceów też połowa wybiera studia poza Lublinem, tak jak np. mój kuzyn Politechnika Wrocławska. W Lublinie za to coraz więcej 'studiujących" lubelskich Sebiksów i wiejskiej żulery drącej się po nochach CHWDP i JP na 100%.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Powstaje na up
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Z tymi studentami to masz w sumie racje. Mieszkam w jednym z wiezowców na LSM. Mam lekko uposledzonego syna. Piętro wyżej w jednym z mieszkań mieszkają studenci. W zimie często wychodzli na klatkę wypić piwo i zapalic papierosa. Kiedy na klatkę wychodził mój syn to robili mu jakieś złosliwe uwagi i przytyki. Raz do Lublina przyjechała moja córka, która mieszka i pracuje za granicą to robili do niej jakieś końskie zaloty. Co gorzej była z własnym, małym dzieckiem. Mąż poszedł zwrócić uwagę to się tylko roześmiali. Z sąsiadów nikt nie reaguje bo przeważnie starsi ludzie albo młode małżeństwa, nikt nie chce sobie robić problemów. A syn po tym wszystkim zaczął się bać sam wychodzić z mieszkania. Niestety chłopak na osiedlu też kolegów specjalnie nie ma bo wiadomo lekko upośledzony. Ale tymniemniej z chłopaków z osiedla nikt mu nieprzyjemności nie robił...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A może nowy budynek dla Wydziału Humanistycznego UMCS? Pan Rektor zapewne bardzo lubi sport i nauki ścisłe ale chyba zapomniał trochę o Wydziale Humanistycznym - mamy piękny budynek, "Nowy Humanik", który oprócz tego że śmierdzi stołówką (bo na dole jest stołówka) to w dodatku jest za mały i studenci muszą odbywać w zajęcia w dawnym akademiku, tzw. Kronosie. Budynek wygląda jak PRL-owska przychodnia, lub Szkoła Podstawowa która powstała na 1000-lecie Państwa Polskiego. To normalne że studenci przemieszczają się z jednego budynku do drugeigo ale wolałbym, żeby ten drugi budynek nie był zastępczym blokiem, a nowym, porządnym budynkiem z XXI wieku - lub żeby chociaż był zbliżony wyglądem i wyposażeniem do "Nowego Humanika".
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jeśli Muzeum Ziem Wschodnich II RP. To tylko z pełnymi zasobami: -Powszechnej Wystawy Krajowej we Lwowie -Panoramą Racławicką -Pomniki ze Lwowa i Wilna, trzeba będzie pozbierać z Ziem Odzyskanych bo podzielili między siebie, nieuwzględniając nas....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niestety dzisiaj trzeba już raczej dbać o istniejącą a nie budować nowej infrastruktury. Niż jest nieubłagany a jego skutki ostateczne będą widoczne za 5-7 lat. Trzeba raczej optymalnie wykorzystywać istniejącą infrastrukturę, bo za kilka lat niektóre wydziały mogą zaniknąć. Nowe budynki to koszty, własny budynek każdego wydziału to fenomen poprzedniej epoki.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pomysł jest bardzo dobry, wszystko w jednym miejscu, jeśli chodzi o politologię, to ona się sama niebawem zlikwiduje, ponieważ magistrów politologii wystarczy na kilka bardziej od Polski rozpolitykowanych krajów
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A kto to kupi? Nie potrafię sobie wyobrazić jakiejkolwiek działalności gospodarczej w tych budynkach, na której dałoby się zarobić. Na hotel toto za małe i brak parkingu, na knajpę za dużo pomieszczeń. Może kościołowi oddać? W ten sposób były często rozwiązywane dylematy własnościowe w Lublinie. Przykład najlepszy to siedziba lubelskiego wolnomularstwa, znana dziś jako pałac biskupi. Oddana za darmo, zupełnie bezprawnie w połowie XIXw.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: