Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

UMCS najbardziej zadłużoną uczelnią w Polsce

Utworzony przez Stefan, 8 października 2009 r. o 08:54 Powrót do artykułu
Ja mam pomysl dla wladz UMCS. Niech zwolnia osoby ktore nie dosc ze juz sa na emeryturze i pobieraja emeryture to nadal pracuja na UMCS i nadal pobieraja za ta prace swoja druga pensje, ale nie najlepiej bedzie zwolnic szatniarzy, sprzataczki itp ciekawe kto bedzie sprzatal i siedzial w szataniach chyba wykladowcy przed zajeciami a po zajeciach beda latac ze szmatami i podlogi wycierac:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pozdrowienia dla "ogrodnikow uczelnianych dlugow"!!! Jeden z najwiekszych pracodawcow w miescie ktore aspiruje do miana metropolii - jednym z najwiekszych dluznikow. Koniec swiata!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A te różne Fundacje, które wyrosły na gruncie UMCS korzystające ze sprzetu, sal, ludzi uczelni !!!! Student to złokonieczne nie trzeba się z nim szanować jak egzaminna 8 to Profesoor wpadnie ok 10 , bo rano ma jezcze godziek dwie na prywatnej, a etat na uczelni. Przejrzyjcie, pomyślce a nie zwalniajcie obsługę !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan redaktor chyba też po UMCSie.. 63 to prawie polowa ze 105? Żenada..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No proszę Pan dr Urbanek "naprawi" UMCS chyba mu się uda :-) Dobrze prosperujące Zakłady Chemiczne Organika Sarzyna mało nie upadły za działalności Pana Urbanka jako prezesa a teraz do naprawy idzie UMCS. Napewno się uda Panie kanclerzu jeszcze przy poparci jego ekscelencji Ks Biskupa (napewno).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stefan napisał:
Ja mam pomysl dla wladz UMCS. Niech zwolnia osoby ktore nie dosc ze juz sa na emeryturze i pobieraja emeryture to nadal pracuja na UMCS i nadal pobieraja za ta prace swoja druga pensje, ale nie najlepiej bedzie zwolnic szatniarzy, sprzataczki itp ciekawe kto bedzie sprzatal i siedzial w szataniach chyba wykladowcy przed zajeciami a po zajeciach beda latac ze szmatami i podlogi wycierac:)
Może jakiś profesor złapie za szmatę i zrobi cos pożytecznego??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No pięknie , a tyle zarabiają na studentach. Jak przyjmowali mnie na studia (zaoczne) mieli przyjąć tylko 300 osób, przyjęli ponad 600 i od wszystkich kaskę wzięli 1550 zł - pięknie . Studia skończyła może połowa przyjętych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Człowiek z ministerstwa” będzie mógł zwalniać pracowników bez ograniczeń, sprzedawać budynki i grunty, a nawet zamykać najbardziej deficytowe wydziały. Czemu Pan straszy Panie Rektorze pracowników UMCS? Rozumiem, że ma to być uzasadnienie radykalnych zwolnień. Zwalnianie pracowników bez ograniczeń, zamykanie Wydziałów? Bzdury to są wierutne. Ministerstwo ma problemy z zamykaniem "fabryk pseudo-magistrów" a Pan straszy likwidacją publicznej uczelni? A poza tym żadnej zmiany prawa już nie będzie, jest kryzys, afera hazardowa a co najważniejsze WYBORY, czas reform już się skończył
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należałoby jeszcze dodać, że zadłużenie zewnętrzne czyli rzeczywiste zadłużenie to jedynie 14 mln, cała reszta "zadłużenia" wynika z tego, że dział A uczelni pożyczył ileś działowi B, tak "tworzy" się dług wewnętrzny. A gazety piszą, że UMCS jest winny 63 mln wierzycielom. Ale Rektor woli bić na alarm!! No ale w końcu jest pierwszym Rektorem od kilkunastu lat, który zaczął wdrażać program naprawczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Więcej warunków- to będzie kasy!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rektorze twierdzi pan że "człowiek z ministerstwa" przyjdzie i zacznie zwalniać a co pan teraz chce zrobić z 400 osobami.Mam nadzieje że ktoś przyjdzie i się wezmie za was skoro są długi to się nie kupuje luksusowych samochodów,nie robi się super bankietów dla "śmietanki UMCS"nie remontuje się swojego wydziału chemii i wejscia do rektoratu PO CO TO BYłO a teraz ktoś musi za to odpowiedzieć tylko dlaczego SZARAKI MAM NADZIEJE żE SIę MINISTERSTWO DO DUPY PANU DOBIERZE pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lubelanka napisał:
rektorze twierdzi pan że "człowiek z ministerstwa" przyjdzie i zacznie zwalniać a co pan teraz chce zrobić z 400 osobami.Mam nadzieje że ktoś przyjdzie i się wezmie za was skoro są długi to się nie kupuje luksusowych samochodów,nie robi się super bankietów dla "śmietanki UMCS"nie remontuje się swojego wydziału chemii i wejscia do rektoratu PO CO TO BYłO a teraz ktoś musi za to odpowiedzieć tylko dlaczego SZARAKI MAM NADZIEJE żE SIę MINISTERSTWO DO DUPY PANU DOBIERZE pozdrawiam
A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:) Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki? A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać się o żadne środki bo i tak powiedzą że to Rektor dał? Jakie to bankiety robi się dla śmietanki UMCS? To poprzednie ekipy raczej z tego słynęły - były bardzo "reprezentatywne" i na tym się rządzenie uczelnią kończyło. A propos szaraków to ja chyba też się do nich zaliczam - z pensją asystenta 1300zł na rękę i pracując 8-9 godzin dziennie chciałbym pracować 2-3 zarabiając 900zł. Żal mi wszystkich osób które stracą pracę ale nie udawajmy że na UMCS nie ma problemu przerostu zatrudnienia - gdyby poprzednie ekipy nie doprowadziły do tej sytuacji to teraz nie byłoby takiego problemu. Ale oczywiście według internautów - takich jak nie grzesząca chyba zdolnością logicznego myślenia Lubelanka - winnym jest ten kto próbuje ten problem rozwiązać a nie ten kto go stworzył.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:) Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki? A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać się o żadne środki bo i tak powiedzą że to Rektor dał? Jakie to bankiety robi się dla śmietanki UMCS? To poprzednie ekipy raczej z tego słynęły - były bardzo "reprezentatywne" i na tym się rządzenie uczelnią kończyło. A propos szaraków to ja chyba też się do nich zaliczam - z pensją asystenta 1300zł na rękę i pracując 8-9 godzin dziennie chciałbym pracować 2-3 zarabiając 900zł. Żal mi wszystkich osób które stracą pracę ale nie udawajmy że na UMCS nie ma problemu przerostu zatrudnienia - gdyby poprzednie ekipy nie doprowadziły do tej sytuacji to teraz nie byłoby takiego problemu. Ale oczywiście według internautów - takich jak nie grzesząca chyba zdolnością logicznego myślenia Lubelanka - winnym jest ten kto próbuje ten problem rozwiązać a nie ten kto go stworzył.
E ty asystent. Robisz doktorat u rektora Dąbrowskiego, że tak go bronisz. Pamiętaj, że na doktorat masz określoną liczbę lat. Też możesz być w sytuacji, gdy cię "wykopią" z roboty. Ten przerost ztrudnienia to co, wygenerowały sprzątaczki, długi uczlni też sa za sprawą tych sprzątaczek. Trochę poczucia przyzwoitości. A może rozliczyć wielikich profesorów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zielony1 napisał:
"Człowiek z ministerstwa” będzie mógł zwalniać pracowników bez ograniczeń, sprzedawać budynki i grunty, a nawet zamykać najbardziej deficytowe wydziały. Czemu Pan straszy Panie Rektorze pracowników UMCS? Rozumiem, że ma to być uzasadnienie radykalnych zwolnień. Zwalnianie pracowników bez ograniczeń, zamykanie Wydziałów? Bzdury to są wierutne. Ministerstwo ma problemy z zamykaniem "fabryk pseudo-magistrów" a Pan straszy likwidacją publicznej uczelni? A poza tym żadnej zmiany prawa już nie będzie, jest kryzys, afera hazardowa a co najważniejsze WYBORY, czas reform już się skończył
Jaki "chłowiek z ministertwa" przyjdzie i zrobi porządek na UMCS. Panie rektorze proszę nie straszyć, ustawa o zarządzie komisarycznym leży w sejmie i biorąc pod uwagę opieszałość legislacyjną PO w najbliższym czasie nie zostanie uchwalona. A szkoda, życzyłbym pracownikom UMCS zarządu komisarycznego, bo obawiać się go muszą tylko władze. W końcu ktoś jest winien tego bałaganu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten artykulik to na zamówienie pana rektora, a na to zdjęcie to dziennikarze musieli chyba długo polować. Pan rektor i ta zatroskona mina. To śmiechu warte. Kto jeszcze wierzy, że rektorowi chodzi o dobro uczelni, o pracowników. To zwykły karierowicz, człowiek nie liczący się z ludźmi. Bałagan robiony przez kilkanaście lat on chce zlikwidować w ciągu 2-3 lat szkoda że kosztem pracowników obsługi. Trochę pokory, uczelnia nie jest tylko dla władz tam pracują też zwykli ludzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A Tobie Lubelanko nikt do pupci się jeszcze nie dobrał? Też mam nadzieję że kiedyś ktoś to zrobi, może być ministerstwo:) Kto kupił sobie luksusowy samochód służbowy? myślisz że to prawda, czy wierzysz w oczerniające plotki? A zainteresowałaś się skąd Wydział Chemii dostał pieniądze na remont? Bo wiesz - tak się składa, że to nie Rektor ale Unia Europejska sfinansowała remont, ale oczywiście najłatwiej jest rzucić oskarżeni, że Rektor daje swoim. To Wydział Chemii ma jeszcze przez trzy lata nie starać się o żadne środki bo i tak powiedzą że to Rektor dał? Jakie to bankiety robi się dla śmietanki UMCS? To poprzednie ekipy raczej z tego słynęły - były bardzo "reprezentatywne" i na tym się rządzenie uczelnią kończyło. A propos szaraków to ja chyba też się do nich zaliczam - z pensją asystenta 1300zł na rękę i pracując 8-9 godzin dziennie chciałbym pracować 2-3 zarabiając 900zł. Żal mi wszystkich osób które stracą pracę ale nie udawajmy że na UMCS nie ma problemu przerostu zatrudnienia - gdyby poprzednie ekipy nie doprowadziły do tej sytuacji to teraz nie byłoby takiego problemu. Ale oczywiście według internautów - takich jak nie grzesząca chyba zdolnością logicznego myślenia Lubelanka - winnym jest ten kto próbuje ten problem rozwiązać a nie ten kto go stworzył.
myślę że ten wasz rektor powinien sobie dodać jaszcze z 10 mil tego zadłużenia bo jak "wielkie" byłyby jego zasługi jeśli mówiłby tylko o zadłużeniu zewnętrznym
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
umcs - czyli ręka rękę myje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem - tacy zadłuzeni, a wydają pieniądze podatników na tzw. "kolegium posko-ukraińskie " które ma stac się w przyszłosci uniwersytetem ?! Problem jest taki, że na tej uczelni kształcą sie prawie wyłącznie Ukraińcy za pieniądze prawie wyłącznie polskie! Nie zgadzam się aby moje podatki szły na edukację obywateli innego państwa narodowości niepolskiej ! Co więcej podobno edukacja historyczna tych studentów idzie w duchu pochwały nacjonalizmu ukraińskiego - czy to prawda ? A tak swoją drogą to ciekawe ile UMCS utopił kasy w to chybione przedsięwzięcie ? Piszę i pytam się jako absolwent UMCS-u, któremu leży na sercu dobro uczelni !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UMCS ma długi i chce zwalniać ludzi, a jednocześnie: - Zainstalowano zupełnie nową klimatyzację w Auli Uniwersyteckiej na Wydziale Prawa i Administracji oraz w sali 110. - Salę 110 przekształcono z ćwiczeniowej w konferencyjną, co oznaczało całkowitą wymianę mebli. - W Auli Uniwersyteckiej na WPiA poza potrzebnymi naprawami i oczyszczeniem parkietu większą część sceny pokryto wykładziną oraz założono nowe wielkie kotary przy scenie. - Zapewne wypłaca pieniążki za zajęcia bez sprawdzania, ile zajęć rzeczywiście ktoś przeprowadził - studenci o tym informują: http://umcs.net.pl/index.php?showtopic=245...st&p=110473
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
No proszę Pan dr Urbanek "naprawi" UMCS chyba mu się uda :-) Dobrze prosperujące Zakłady Chemiczne Organika Sarzyna mało nie upadły za działalności Pana Urbanka jako prezesa a teraz do naprawy idzie UMCS. Napewno się uda Panie kanclerzu jeszcze przy poparci jego ekscelencji Ks Biskupa (napewno).
Wątek bliskiej upadłości tych zakładów wiązany z obecnym kanclerzem UMCS to raczej bujda na resorach. Ciekawy jest natomiast ostatni akapit w tym artykule prasowym: http://chemia.wnp.pl/w-organice-sarzyna-st...9025_1_0_0.html .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...