Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

UMCS: Nowe stawki stypendiów. Doktoranci oburzeni. Jak żyć za 100 zł?

Utworzony przez Melina_na_uspokojenie, 26 listopada 2011 r. o 08:55 Powrót do artykułu
Kto Wam Drodzy Redaktorzy wcisną kit, że stypendium doktoranckie otrzymuje każdy doktorant???? Na Wydziale Pedagogiki i Psychologii otrzymuje je 3 osoby: po 1 z II, III i IV roku studiów, a aby je dostać trzeba mieć maksimum punktów na maksimum możliwych: np. opublikować co najmniej 4 artykuły w czasopismach z Listy Ministerialnej oraz pojechać na co najmniej 4 konferencje!!!!!!!!!!! Pierwszy rok nie dostaje nic! Podobnie jest na innych wydziałach. Stąd ta walka o stypendia socjalne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam pomysł, może w wieku ok. 30 lat zainteresowaliby się jakąkolwiek pracą? nie koniecznie etat, cokolwiek by chociażby zobaczyc jak to jest jak nie żebrze się od państwa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie doktoraty takie i stypendia.Bardzo mądra decyzja.Szkoli się wielu magistrów aby potem pracowali na zmywaku.Czy nie lepiej kierować środki na kształcenie wykwalifikowanych pracowników którzy potrafią profesjonalnie wymienić kran czy naprawić buty nie mając stresu że robią to jako magistrowie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
plati1985 napisał:
mam pomysł, może w wieku ok. 30 lat zainteresowaliby się jakąkolwiek pracą? nie koniecznie etat, cokolwiek by chociażby zobaczyc jak to jest jak nie żebrze się od państwa
Idź na dzienne studia doktoranckie i do pracy Zobaczymy kiedy zrezygnujesz i z czego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem doktorantem na [...] i skandalem jest wysokość stypendium za wyniki w nauce przyznawane przez rektora. Stypendium socjalne powinno zostać całkowicie zlikwidowane na studiach doktoranckich - w celu zwiększenie stypendium naukowego. Przestańmy żyć w czasach socjalizmu. Na studia doktoranckie powinny iść osoby z odpowiednim poziomem wiedzy, a nie pasożyty, jęczące o świadczenia socjalne. Celem doktoratu nie jest utrzymanie, ale poszerzenie i zwiększenie wiedzy i stanu nauki, dlatego im więcej robisz - tym większe stypendium powinno się dostawać. Obecny system krzywdzi osoby, które się starają i wnoszą swój wkład w działalność naukową
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Melina_na_uspokojenie napisał:
Kto Wam Drodzy Redaktorzy wcisną kit, że stypendium doktoranckie otrzymuje każdy doktorant???? Na Wydziale Pedagogiki i Psychologii otrzymuje je 3 osoby: po 1 z II, III i IV roku studiów, a aby je dostać trzeba mieć maksimum punktów na maksimum możliwych: np. opublikować co najmniej 4 artykuły w czasopismach z Listy Ministerialnej oraz pojechać na co najmniej 4 konferencje!!!!!!!!!!! Pierwszy rok nie dostaje nic! Podobnie jest na innych wydziałach. Stąd ta walka o stypendia socjalne.
No tak, słuszne oburzenie - doktorant w przeciwieństwie do studenta musi coś robić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Od tego roku nie wlicza się do nich stypendium doktoranckiego, które otrzymuje każdy doktorant (na UMCS to 1044 zł)." Nie jest prawdą, że każdy doktorant dostaje stypendium doktoranckie w wysokości 1044 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Doktoranci UMCSu to nieroby, które myślą że napiszą jedną publikację przez 2 lata i za to chcieliby otrzymywać grube pieniądze. Niech się WEZMĄ DO ROBOTY a nie tylko narzekają
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram stanowisko ludzi którzy mówią, że doktoranci powinni iść do pracy zamiast dostawać stypendia. Moje pytanie: CZY KTOŚ ZWRÓCIŁ UWAGĘ NA SYTUACJĘ STUDENTÓW NA TEJ UCZELNI? jakie nam przyznano stawki socjalnego? To dopiero jest porażka. Na każdej uczelni również i na tej w nowych regulaminach było napisane, że kwota stypendium się zwiększa. WSZĘDZIE się zwiększyła tylko nie na UMCS. I jak my mamy za takie kwoty funkcjonować przez cały miesiąc? Gdzie góra to 400zł ale to oczywiście za najniższą kwotę na członka w rodzinie. Czasem mam wrażenie, że nasza uczelnia w ogóle nie liczy się ze studentami, i to nie tylko na tym polu, jesteśmy po prostu źródłem utrzymania dla pracowników, a to jak nas traktują to już nie ma znaczenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to dlaczego KUL daje najwięcej, z tego wniosek że instytucji kościelnej najlepiej się trzymać , oby teraz wybrali dobrego rektora, niekoniecznie z teologii lub prawa to będzie już happy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
studenci dostaja jeszcze mniej niz w zeszlym roku i tez nikt sie tym nie przejmuje. wszystkie ceny rosna a stypendium maleje. za dochod 400zl na osobe trzeba ledwo wiazac koniec z koncem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
studenci dostaja jeszcze mniej niz w zeszlym roku i tez nikt sie tym nie przejmuje. wszystkie ceny rosna a stypendium maleje. za dochod 400zl na osobe trzeba ledwo wiazac koniec z koncem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aa napisał:
studenci dostaja jeszcze mniej niz w zeszlym roku i tez nikt sie tym nie przejmuje. wszystkie ceny rosna a stypendium maleje. za dochod 400zl na osobe trzeba ledwo wiazac koniec z koncem
jak nie masz pieniędzy na studiowanie to bierz się za robote. Przecież studia to nie obowiązek!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aa napisał:
studenci dostaja jeszcze mniej niz w zeszlym roku i tez nikt sie tym nie przejmuje. wszystkie ceny rosna a stypendium maleje. za dochod 400zl na osobe trzeba ledwo wiazac koniec z koncem
I po raz kolejny powtórzę - do roboty! Nie ma nic za darmo. Naukowe dla najlepszych wzrosło do 800 zł (studentów). Skończyć z postawą roszczeniową, że mi się należy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam, NIE WSZYSCY doktoranci dostają stypendium doktoranckie! Z kilkunastu (10-12) osób na roku, może na nie liczyć jedna bądź dwie osoby. Zajęcia ze studentami prowadzi 90% w różnym limicie czasowym. Do tego dochodzą konsultacje dla na ogół nieprzygotowanych studentów, którzy przed sesją proszą o kolejne terminy. Doktoranci sami mają ćwiczenia iwy kłady. Do tego konferencje, kwerendy, wyjazdy, praca na rzecz uczelni (dni otwarte, koła naukowe etc). Kto zatrudni tak niedyspozycyjną osobę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
studentka UMCS napisał:
Popieram stanowisko ludzi którzy mówią, że doktoranci powinni iść do pracy zamiast dostawać stypendia. Moje pytanie: CZY KTOŚ ZWRÓCIŁ UWAGĘ NA SYTUACJĘ STUDENTÓW NA TEJ UCZELNI? jakie nam przyznano stawki socjalnego? To dopiero jest porażka. Na każdej uczelni również i na tej w nowych regulaminach było napisane, że kwota stypendium się zwiększa. WSZĘDZIE się zwiększyła tylko nie na UMCS. I jak my mamy za takie kwoty funkcjonować przez cały miesiąc? Gdzie góra to 400zł ale to oczywiście za najniższą kwotę na członka w rodzinie. Czasem mam wrażenie, że nasza uczelnia w ogóle nie liczy się ze studentami, i to nie tylko na tym polu, jesteśmy po prostu źródłem utrzymania dla pracowników, a to jak nas tra ktują to już nie ma znaczenia.
Droga Studentko! Studenci UMCS mogą liczyć na stypendium rektora (dawne naukowe)w wysokości 800 zł. A wiesz jakie są stawki dla doktorantów???? Maksymalna stawka wynosi 400 złotych. Zauważasz różnicę? Wiesz,że doktorantów nie chcą przyjmować nawet do wykładania towarów w marketach i "na słuchawkę"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wziąć się do roboty? Pewnie.Całym sercem za! Ostatnio stwierdziłam że będę roznosić ulotki. Wiecie kiedy zrezygnowałam? Wtedy,gdy okazało się że mam stać pod wydziałem w którym prowadzę zajęcia ze studentami... Teraz żałuję...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra decyzja. Jazda do pracy zafajdani studenciaki...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
doktorant napisał:
Wziąć się do roboty? Pewnie.Całym sercem za! Ostatnio stwierdziłam że będę roznosić ulotki. Wiecie kiedy zrezygnowałam? Wtedy,gdy okazało się że mam stać pod wydziałem w którym prowadzę zajęcia ze studentami... Teraz żałuję...
Per aspera ad astra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Stypendium doktoranckie jest świadczeniem o charakterze fakultatywnym, co oznacza, że rektor (dziekan) MOŻE je przyznać, ale nie jest to obligatoryjne." Owszem, na UMCS istnieją nieliczne wydziały, gdzie jak głosi legenda wszyscy doktoranci otrzymują to stypendium. Jednak na większości wydziałów dostaje je maksymalnie 20% studentów studiów doktoranckich! Dlatego dla dużej części z nas stypendium socjalne (przypominam od 100 do 450zł) to JEDYNE PIENIĄDZE JAKIE OTRZYMUJEMY OD UCZELNI!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...