Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Pytanie, czy słuszne było zwalnianie kwestora, czy wyniki finansowe nie są po części jego zasługą???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kwestor Mazur to dobry fachowiec. Jego zwolnienie było błędem. Cieszę się że uczelnia wychodzi na prostą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"A ogólne zadłużenie uczelni w porównaniu z październikiem 2008 r. (gdy nowa ekipa obejmowała władzę na uczelni – red.) zmniejszyło się o 15-16 mln zł. Z ok. 65 mln zł, które zastaliśmy, do ok. 50 mln teraz." 50 mln strat wobec 65 mln to naprawde sukces - ale zeby dac w traby i uruchamiac podwyzki to tylko chyba w budzetowce mozliwe jest. "Staliśmy nad przepaścią, a teraz zrobiliśmy wielki krok do przodu ..." 50 mln zadluzenia... 50.000.000,00... Teraz juz wiesz ile nas podatnikow kosztuje utrzymanie jednego z najwiekszych pracodawcow w Lublinie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WierzyCiele napisał:
"A ogólne zadłużenie uczelni w porównaniu z październikiem 2008 r. (gdy nowa ekipa obejmowała władzę na uczelni – red.) zmniejszyło się o 15-16 mln zł. Z ok. 65 mln zł, które zastaliśmy, do ok. 50 mln teraz." 50 mln strat wobec 65 mln to naprawde sukces - ale zeby dac w traby i uruchamiac podwyzki to tylko chyba w budzetowce mozliwe jest. "Staliśmy nad przepaścią, a teraz zrobiliśmy wielki krok do przodu ..." 50 mln zadluzenia... 50.000.000,00... Teraz juz wiesz ile nas podatnikow kosztuje utrzymanie jednego z najwiekszych pracodawcow w Lublinie...
Mylisz chyba zadłużenie z deficytem. Żadna publiczna uczelnia w Polsce nie przynosi zysków. A 15 mln złotych nadwyżki budżetu to bardzo dobry wynik:) oby tak dalej:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
... napisał:
Kwestor Mazur to dobry fachowiec. Jego zwolnienie było błędem. Cieszę się że uczelnia wychodzi na prostą.
Ja tam się nieznam, ale ostatnio na zapłatę za fakturę (w październiku ub.r) czekałem zgodnie z terminem (21 dni). Teraz jak nie ma kwestora jest 14 dni po terminie, a ja czekam dalej... Jestem więc skłonny przyznać ci rację. A co tego deficytu czy jak to sie nazywa to pewnie miał w tym swój udział, ale podobno był "mało sympatyczny"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwolnienie grupowe 138 osób na obecną sytuację nie ma absolutnie żadnego wpływu bo terminy ich wypowiedzeń kończą się w marcu a więc UMCS jeszcze płaci im wynagrodzenia a potem musi im wypłacić jeszcze odprawy. Nie utwierdzajcie się w przekonaniu, że to było konieczne. Było to tylko zagranie "boga" zarządzania, bez pojęcia i potrzeby. Restrukturyzacja zatrudnienia natomiast to zupełnie inna sprawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TomekLBN napisał:
Mylisz chyba zadłużenie z deficytem. Żadna publiczna uczelnia w Polsce nie przynosi zysków. A 15 mln złotych nadwyżki budżetu to bardzo dobry wynik:) oby tak dalej:)
Jak zwał tak zwał - 50 mln PLN zadłużenia jest faktem. 15 milionów nadwyżki jest pewnie wynikiem kreatywnej księgowości. Pamiętaj też, że ta "publiczna" uczelnia prowadzi odpłatne zajęcia dla studentów zaocznych i dysponuje potencjałem na 50 ml nadwyżki a nie zadłużenia. Cała prawda wyjdzie jak skończą sie pieniądze z UE i poprzylepiane do UMCS fundacje będą musiały same na siebie zarobić. Oby tak dalej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po zwolnieniu 138 czy ilustam sprzataczek, jakos brudniej nie jest. Podejrzewam, ze po zwolnieniu 20-30% administracji tez gorzej by nie bylo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cysta napisał:
A co tego deficytu czy jak to sie nazywa to pewnie miał w tym swój udział, ale podobno był "mało sympatyczny"
Malo sympatyczny? To malo powiedziane -- okresle go dosadnie: (...), (...), (...), no moze nawet (...).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"UMCS planuje podwyżki dla pracowników (...)" Jestem wzruszona! Jestem wzruszona dobrodusznością Jego Magnificencji Rektora, bo chce przyznać podwyżki wyłącznie najbiedniejszym na uniwersytecie - Profesorom...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...