Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ustąp miejsca w autobusie. Kampania w Lublinie

Utworzony przez adam, 8 grudnia 2014 r. o 20:35 Powrót do artykułu
Kobietom w ciąży jak najbardziej ale tym starym Mocherom jadącym za darmo .....NIGDY  ja płącę ja wymagam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kobietom w ciąży jak najbardziej ale tym starym Mocherom jadącym za darmo .....NIGDY  ja płącę ja wymagam
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:   Łomatkobosko! Ale wiocha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pewnie tez kiedyś będziesz w wieku tych "mocherow" i tez bedzie Ci cieżko stać, bedzie Ci słabo i w ogole bedzie Ci niefajnie. Moze sobie przypomńisz wtedy to, co teraz napisałeś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wchodzi babcia do autobusu i wzdycha nie ma już dżentelmenów na to facio odpowiada dzientelmeny to so ale wolnych miejsc nie ma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja za bilet płace 2.80 zł i nikomu nie ustąpię
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest niewielka grupka starszych osób która jeździ bo musi, reszta czyni to rekreacyjnie i dla zbicia czasu. Uwazaja sie za księżne i książeta ktorym wszystko sie należy. Potrafia tylko narzekac i komentowac, ale kultury nie maja za grosz. Ustapienie miejsca to jest prawo a nie obowiazek i mimo iz mloda osoba siedzi to nie znaczy iz musi byc zdrowa i czuc sie dobrze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostatnio byłam świadkiem jak pewna zasuszona staruszka, na oko dobrze po 80tce stała sobie i bujała się jak na wietrze w tym rzucającym mpku, bo kobieta na oko 50 lat siadła z brzegu i trzymała się fotela. Tak ciężko się przesunąć i zrobić trochę miejsca?   Ludzie, spokojnie wysiądziecie wystarczy poprosić kogoś przy drzwiach o ich przytrzymanie jeśli boicie się, że zamkną się wam przed nosem. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja za bilet płace 2.80 zł i nikomu nie ustąpię
Masz rację siedż sobie, bo na stare lata będziesz stać !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
powinno się ustępować miejsce starszym ludziom bo już nie te lata, żeby stać w trzęsącym autobusie ale jak ktoś mądrze zauważył w autobusie nie jeżdżą tylko starsi ludzie i kobiety w ciąży, czasami młody człowiek jest chory a nie widać po nim tego i po prostu zwolnienie miejsca dla niego samego mogłoby się skończyć tragicznie więc może przesłaniem powinno być po prostu uwrażliwienie na drugiego człowieka, obojętnie czy starszy czy młodszy...no i uważam, że przesadą są "zmęczone reklamówki" na siedzeniach i to jest baardzo duży problem, nie tylko zmęczeni ludzie.....  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NAJGORSZE SĄ GIMBUSY I UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH. SIĄDZIE TAKI PRZEROŚNIĘTY, ZDROWY MŁODZIAN I NAWET PRZEZ MYŚL NIE PRZEJDZIE MU USTĄPIĆ MIEJSCA STARSZEJ OSOBIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najgorsze są staruchy co rozwali się na 2 siedzeniach, a siatkę położy na 3. Tak aby miekko miała...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinno się zacząć od edukacji starszych ludzi, że miejsca dla nich są w przedniej części autobusu, i tam powinni się kierować przy wsiadaniu. Zawsze siadam w środkowej części lub tylnej, żeby nie musieć wstawać, ponieważ jeżdżę od końcowego do końcowego. Często się zdarza, że taka staruszka stoi nade mną jak kat nad grzeszną duszą i czeka aż ustąpię jej miejsca, podczas gdy miejsca dla ludzi starszych są wolne! A co do samej kampanii, to powinni połączyć to ustępowanie razem z niekulturalnymi rozmowami przez telefony przez całą drogę. Ludzie rozmawiają przy obcych o osobistych sprawach i dziwią się, że siedzę, patrzę się na nich i słucham...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem za taką kampanią jak najbardziej, ale powinno się również przeprowadzić kampanię dla ludzi starszych "jak kulturalnie odnosić się do młodych" nie mówie że wszyscy, ale spora część to ludzie bez kultury. A ciągle narzekają"ta dzisiejsza młodzie, niewychowana" ... człowieku spójrz na siebie! Miejsce jedno zaraz obok tego na którym siędze jest wolne, chyba nie zbawi Cię krok żeby na nim usiąść. Poza tym, zawsze jeśli widzę że miejsc wkoło nie ma wstaję i ustępuje, ale jak nie słyszę nawet "dziękuje" to jest mi zwyczajnie przykro. Do wszystkich ludzi starszych:NIE DOCENIANIE NAS MŁODYCH I OCENIACIE WSZYSTKICH PRZEZ PRYZMAT JAKIEJŚ SYTUACJI JAKA WAS KIEDYŚ SPOTKAŁA!!! Nie raz zdarzyło mi się zamienić parę słów ze starszą osobą w autobusie, i oni też uważają tak jak ja, że niektórzy wiekowi ludzie uważąją ze "należy im się bo są wiekowi". Szanowni Państwo, nic się nikomu nie należy, a ustąpienie miejsca to wyraz kultury i szacunku dla Was. Pamiętajcie jednak, że jeśli za to podziękujecie korona wam z głowy nie spadnie.  Co do kobiet w ciąży - tu nie ma dyskusji, powinno się ustępować, gdyż jazda na niektórych liniach to "jazda ekstremalna" a takie sytuacje nie sprzyjają kobietom w ciąży.  Dziękuje za uwage, pozdrawiam 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
autorzy kampanii powinni wkładać swoje siły w to, aby miasto wprowadziło większą częstotliwość autobusów - żeby ludzie zawsze mieli zapewnione miejsce siedzące
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co ta kampania?? Kulturę wynosi się z domu. To chyba oczywiste, widzę starszą osobę lub ciężarną to ustępuję miejsca.Szacunek dla starszych może nie zawsze mądrzejszych ale .... To samo winda wchodzę do windy i mówię "Dzień dobry" Stoję w korku i nie wpycham się. I tak można mnożyć. Osobiście rzadko jeżdżę autobusem ale chyba nic się nie zmieniło w kwestii kultury. A może się mylę? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czekałam na taki komentarz...już myślałam, że nikt tego nie napisze, a tu jest! zgadzam się w 100% - to co zostało napisane jest podstawą drodzy ludzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
twister-racja, śnieżynka-racja. Jeszcze jedno: kobieta w ciąży potrzebuje usiąść nie tylko wtedy gdy już widać brzuch, często najtrudniej jest na początku, kiedy jeszcze nic nie widać, a robi się często słabo. To tylko tak, żeby nie burzyć się jak młoda dziewczyna prosi o miejsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...