Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W szpitalu czekają na pensje

Utworzony przez mosquito, 22 grudnia 2008 o 07:36 Powrót do artykułu
Czegoś tutaj nie rozumiem. Tak jest od dłuższego czasu, - a dyrekcja jest nadal dyrekcją ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I tak walka o podwyżki 3,5 średniej krajowej dla lekarzy i pikiety pielęgniarek w Warszawie wyszły na zdrowie.Ciekawe założenia tych ludzi to wypracowany zysk dla szpitala przez niektórych lekarzy to 10 000 zł a zarobek lekarza z dyżurami 9900 zł.W tych przypadkach nie ma żadnej logiki jak i nie ma logiki w pracy dyrekcji.Zadłużają jeden szpital ,przechodzą zadłużać drugi.Ciekawa ekonomia .???????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szpital na Krasnickiej jest kompletnym bankrutem, poniewaz jego dlugi przekraczaja wartosc materialna szpitala, jak rowniez wartosc kontraktu z NFZ, jaki szpital realizuje. Od conajmniej trzech miesiecy lekarze dyzuruja za darmo. Klauzule opt-out ( praca ponad 48 godzin ) obowiazuja tylko do Nowego Roku. Dyrekcja miota sie od sciany do sciany, absolutnie nie ma zadnych mozliwosci. Pewnie za chwile Zarzad Wojewodztwa wyrzuci dyrektora, zeby zamknac gebe co wiekszym naiwniakom. A sprawa jest banalnie prosta. Trzeba natychmiast rozpoczac przygotowania do likwidacji publicznego szpitala, w try miga zrobic audyt medyczny i audyt NFZ, zeby zalapac sie na preferencyjna pomoc rzadu, ktory chce zagrac Kaczorom na nosie i pokazac, ze prywatyzacja bedzie. Jak to zrobic ? Czytaj - http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m11111...6&ma=011806 Program „Ratujemy Polskie Szpitale” ma na celu umożliwienie reorganizacji i restrukturyzacji szpitali poprzez wykorzystanie następujących instrumentów: 1. Programów naprawczych, przygotowywanych przez jednostki samorządu terytorialnego – organy założycielskie SP ZOZ-ów. 2. Ocenę adekwatności i możliwości realizacji programów naprawczych (NFZ – audyt medyczny i ocena możliwych do wypracowania przychodów; BGK – ocena ekonomiczno- finansowa). 3. Akceptację pozytywnie ocenionych planów restrukturyzacyjnych na poziomie wojewody i podpisanie umów z Ministrem Zdrowia i Ministrem Finansów. 4. Przekształcenie SP ZOZ-ów w spółki prawa handlowego, oraz realizacja programów naprawczych. 5. Dla jednostek samorządu terytorialnego biorących udział w programie ratowania szpitali, rząd zakłada następujące możliwości zredukowania i pomoc w spłacie zobowiązań zaciągniętych przez SP ZOZy: a) umorzenie, bądź spłata w formie dotacji celowej; poręczenie (po zawarciu ugody z wierzycielami cywilnoprawnymi); c) kredyt bankowy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: