Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

W tym przedszkolu coś śmierdzi

Utworzony przez ~gośka~, 18 lutego 2010 r. o 08:54 Powrót do artykułu
W szkołach remonty przeprowadza się w wakacje jak nie ma uczniów to i w przedszkolu też można, tylko pani dyrektor pewnie wzieła ekipę po znajomości bo w zimie jest gorzej z robotą to niech chłopaki se zarobią , a co tam smród lakieru ,najwyżej się naćpają i będą spać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SKORO RODZICE MIELI MOŻLIWOŚĆ WYBORU JUŻ 2 TYG.WCZEŚNIEJ-ZOSTAWIĆ DZIECKO W DOMU CZY W PRZEDSZKOLU,TO UWAŻAM,ŻE WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU.NIE DA SIĘ WSZYSTKIEGO ZAWSZE POGODZIĆ.JAKBY TYNK WALIŁ SIĘ "NA ŁEB" TO TEŻ BYŁOBY NARZEKANIE,TAKŻE I TAK ŹLE I TAK ŹLE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak można prowadzić prace remontowe , kiedy w przedszkolu są dzieci?. W przedszkolu do którego chodzi mój synek od kilku tygodni w piątki czuć smród farb, lakierów , a przed wejściem leży kupa śmieci przykryta płachtą. W Lublinie brak miejsc w przedszkolach i dlatego rodzice boją się powiedzieć o tym głośno , ale chyba trzeba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co w tym złego Że Dyrekcja chce poprawic warunki lokalowe placówki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIE MAM WYBORU BO PRACUJĘ-O URLOPIE NIE MA MOWY...Dyrektorka powinna takie prace prowadzić w wakacje, i nie chodzi o sufity i tynk tylko o toksyczne farby i lakiery. Kto w domu cyklinuje i lakieruje parkiety mając w sąsiednich pokojach dzieci? oczekuje wyjaśnień od Urzędu miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawsze jest jakieś wyjście droga mamo, jeżeli tak bardzo martwisz się o zdrowie dziecka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gość~ napisał:
a co w tym złego Że Dyrekcja chce poprawic warunki lokalowe placówki?
pajacyku lakierowałeś kiedykolwiek parkiet???? czułeś jak to śmierdzi???? poczytaj ostrzeżenia na puszce od lakieru!!!!! to są dzieciaki i nie muszą się tym truć!!!!! Dorosłemu jest trudno wytrzymać 5 minut w lakierowanym pomieszczeniu a co mówić o dzieciakach!!! A smród po lakierowaniu unosi się spokojnie przez kilka dni bez wietrzenia (bo pewnie nie wietrzą gdyż wyziębili by cały budynek). Myśl dopiero napisz a nie brednie wypisujesz!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chomik, spokojnie. Ferie i wakacje top w szkołach i przedszkolach czas porządków, remontów itp. Wtedy przedszkole dyzuruje, zajmuje sie tylko tymi dziecmi, które sa przez rodzicow tamze posylane, choc grupy jako takie jak zawsze, nie funkcjonuja. W wakacje letnie tez przedszkola dyzuruja itez sa tam dzieci. Nie ma kiedy remonotowac. Nawet, gdy przedszkole zamknie sie na amen a rodzicom dzieci powie, by przyprowadzali swoje pociechy do innego przedszkola przez jakis czas, to znajda sie tacy, którzy beda narzekac. Mam core w wieku 4 lat, i kiedy dziecko choruje zostawiam ja w domu. Oboje z mezem pracujemy, dziadkowie pracuja a my ratujemy sie pomoca kuzynki meza, która na czas choroby Malej przyjezdza do nas. Naprawde mozna sobie poradzic z opieka nad maluchem, gdy oboje rodzice pracuja. Mozna? Mozna!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sepjotorr napisał:
SKORO RODZICE MIELI MOŻLIWOŚĆ WYBORU JUŻ 2 TYG.WCZEŚNIEJ-ZOSTAWIĆ DZIECKO W DOMU CZY W PRZEDSZKOLU,TO UWAŻAM,ŻE WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU.NIE DA SIĘ WSZYSTKIEGO ZAWSZE POGODZIĆ.JAKBY TYNK WALIŁ SIĘ "NA ŁEB" TO TEŻ BYŁOBY NARZEKANIE,TAKŻE I TAK ŹLE I TAK ŹLE.
Nic nie jest w porządku i dziwne jest że sanepid nie zamknął placówki bo wykonywane prace związane z remontem teoretycznie można tylko w niewielkiej części złagodzić czy dopuścić w trakcie czynnej placówki np. malowanie ścian ale cyklinowanie lakierowanie niestety NIE i dyrektorka tej placówki wykazała się wyjątkowym brakiem kompetencji jak i lekceważeniem przepisów BHP !!!tym bardziej że chodzi o małe dzieci !!!?????osobiście jestem zaszokowany decyzją tak dyrektorki jak i sanepidu a o tej ostatnie instytucji miałem lepsze zdanie czyżby wyłączyli myślenie i siedli na laurach ? jedyna nadzieja że kuratorium odpowiednio odniesie się do decyzji dyrektorki by tak karygodnych błędów nie mogła więcej popełnić .Pomijam opinię ludzi którzy zetknęli się z takimi pracami wystarczy spojrzeć na instrukcję na pudełku z lakierem i poczytać jak ktoś tu słusznie zauważył -głupota i brak wyobraźni w tej placówce osiągnęła szczyt .A pogodzić można wszystko więc pisanie że się nie da -jest głupotą bo to nazywa się organizacja pracy i kompetencja ale tak jest , jak często kierownikami dyrektorami stają się ludzie którzy nie mają pojęcia o technicznej stronie w kierowaniu pracami w tych placówkach za to są pedagogami i tacy muszą tylko być na stolcu to tak jakby wykształcić maszynistę lokomotywy ale kierować musiał by samolotem pasażerskim !.Stąd takie placówki są lepiej albo tragicznie zarządzane do tego dochodzi ograniczanie etatów technicznych w żłobkach przedszkolach czy szkołach albo lekceważenie opinii osób zatrudnionych na tych stanowiskach przez kierowników czy dyrektorów w/w placówek .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mysle, ze w sytuacji gdyby przedszkole zostalo zamkniete, prawa rodzicielskie wszystkim palacym rodzciom powinny byc odebrane(tez truja dzieci, co gorsza caly czas!). Argument o remoncie przedzszkola w wakacje-a co to w wakacje rodzice trzymaja dzieci w domu? skoro tak to pewnie i w zimie moga! Mam wrazenie, ze duzo komentujacych nie ma dzieci, albo od przedszkola wymaga duzo wiecej niz od siebie, zaloze sie ze kontrola mieszkan rodzicow przez sanepid skonczylaby sie zamknieiem mieszkania i wysokim mandatem:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo teraz albo wcale. Myślę, że bardziej dzieciom szkodzi palenie ich opiekunów niż ten lakier. A poza tym w wakacje przedszkole też jest czynne. Więc argument typu, że przecież można w wakacje remontować odpada. Inną sprawą jest latanie z każdym problemem po gazetach, które sprawy nigdy nie przedstawią w obiektywny sposób. Wiadomo, wredna dyra chce otruć nasze skarbusie. Pewnie jeszcze na tym zarobi. Pozdrawiam wszystkich normalnych rodziców
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zgadzam z tobą Lima- jak można pozwolić i dopuścić lakierowanie parkietów toksycznymi lakierami, przecież to będzie truć również po remoncie, dziękuję za taką troskę p dyrektor. zależy jej żeby było ''ładnie'' , a reszta jakoś będzie....Nadmieniam że nie palę , nie piję i nie mam grużlicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy środek chemiczny jest w pewnym stopniu trujący. Lakier jest w sprzedaży,więc należy się zwrocić do sprzedawcy,a on do producenta.Przecież ktoś to zatwierdza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten kto pisal te brednie nawet nie raczyl wejsc i powachac tylko czail sie za plotem cykal fotki a jemu z butow smierdzialo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lima napisał:
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo teraz albo wcale. Myślę, że bardziej dzieciom szkodzi palenie ich opiekunów niż ten lakier. A poza tym w wakacje przedszkole też jest czynne. Więc argument typu, że przecież można w wakacje remontować odpada. Inną sprawą jest latanie z każdym problemem po gazetach, które sprawy nigdy nie przedstawią w obiektywny sposób. Wiadomo, wredna dyra chce otruć nasze skarbusie. Pewnie jeszcze na tym zarobi. Pozdrawiam wszystkich normalnych rodziców
Ja pisząc o szkodliwości wiem o czym piszę ,opary jak promienie np. rentgena nie są widoczne a szkodzą ,i jest identycznie z lakierem tyle że ten śmierdzi ale działania na korę mózgową i układ nerwowy mało lub prawie niezauważalny jednak jest , nawet mimo że ledwie go będzie czuć dlatego producent zaleca czas na wietrzenie a jeżeli piszę że takie prace powinny być wykonywane w lecie to też ma swoje uzasadnienie ale skoro nie wiesz to proszę nie zajmuj głosu bądź ignorantem ale uczciwym albo popytaj i przygotuj się merytorycznie do obrony swego śmiesznego poglądu albo daj spokój.Tak nawiasem pisząc to wspomnę że gazu też nie czujemy ale jak dodadzą w gazowni specjalny środek zapachowy to wyczuwamy co nie znaczy że z zapachem czy bez jest mniej niebezpieczny .Inną sprawą jest wymuszanie przez urząd miasta z jakiś sobie znanych powodów tzw. natychmiastowe wydatkowanie funduszy bo przepadną bo jakiś urzędnik nie potrafi myśleć ! , dlaczego tak się dzieje sam tego nie potrafię wytłumaczyć choć wiem że takie cuda działają w naszych przepisach od lat , jednak jako jakiś dodatek to może być nadinterpretacja przepisów Unijnych przez naszych niby urzędników coś w stylu prostowania czy krzywizny ogórków i tu należało by się przyjrzeć dlaczego tak się dzieje tyle że zajęty Palikot pistoletem i gumowym gadżetem nie da rady więc bajzel pozostanie bo reszta mało rozgarnięta nie będzie wiedziała o co chodzi.Natomiast ferie są czasem gdzie sporo rodziców jedzie na wypoczynek jest lato łatwiej dostarczyć dziecko do innego przedszkola czy znaleźć mu opiekę bo nawet czas trwania takich prac w lecie jest dużo mniejszy i mniej niebezpieczny dla waszych dzieci są spacery otwarte okna itd. ,bo rozumując Twoimi kategoriami to remontu w żadnym przedszkolu czy żłobku nie można byłby przeprowadzić bo rodzice życzą sobie czynnego obiektu okrągły rok , zaś zapytam a co z tzw remontami planowanymi gdzie musowo bo taki jest wymóg sanepidu ,inspekcji budowlanej itd. też pretensje co z dziećmi ?czy może swoim wygodnictwem .Zaś pójście z takim tematem do gazety jest słuszne i wskazane bo nagłośnienie tego typu nieprawidłowości może spowoduje że ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje złe decyzje choć dla mnie są one idiotyczne !.I najważniejsze nie wszyscy rodzice palą i szkodzą swoim dzieciom a obiektywizmu tu nie ma co szukać tu dzieci są narażone na utratę zdrowia i dobrze że gazeta to nagłośniła bo oprócz takiej rubryki gdzieś w środku jest taka z nekrologami !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest następująca: przedszkole jest instytucja usługową, posyłając do niej dzieci rodzice maja podstawy liczyć, że dzieci będa miały zagwarantowane poszanowanie praw dziecka. Remonty w żadnym stopniu nie maja prawa!!!!byc wykonywane w czasie pobytu dzieci w przedszkolu. A rolą dyrektorów jest tłumaczyć ludziom, od których zależą srodki na remonty, że tak nie może byc. Lecz dyrektorzy pilnuja swoich posad, nie narazaja się, bo nie warto. I niestety próbują poprawiać swój wizerunek swietnego organizatora kosztem dzieci. Rodzice, walczcie o swoje prawa, nikt za darmo nie troszczy się o Wasze pociechy. Przedszkole nie musi byc czynne przez 12 miesiecy, wszystko zalezy od projektu organizacyjnego przedszkola, czyli od dyrektora. Nawiasem dodam, że nawet nie wiecie, ile dzieci rozchorowało sie w skutek reakcji na farby, lakiery, czy pył unoszący sie po remoncie w przedszkolu. I proszę nie lekceważyć Praw Dziecka, bo w jakims celu były przyjęte. Dom rodzinny to zupełnie inna bajka. Przedszkole jest instytucją, w której musi!!!!!!!być przestrzegany określony reżim higieniczny. Gdzies przeciez dzieci musza mieć szansę, nawet jeśli nie w domu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lima napisał:
Czytam niektóre posty i zastanawiam się co to się porobiło z ludźmi (mama, chomik, beduin). Moje dziecko uczęszcza do tego przedszkola. Rzeczywiście, wchodząc do przedszkola czuć lekki zapach lakieru. Lekki. Natomiast w sali w której przebywają dzieci tego zapachu nie ma. Pani dyrektor na zebraniu przed feriami (na które większość zatroskanych rodziców nie raczyła przybyć, widać w d... mają sprawy swych dzieci) uprzedzała, że w ferie remont się odbędzie. Na pytanie rodziców dlaczego teraz powiedziała, że decyzję podjął Urząd Miasta - albo teraz albo wcale. Myślę, że bardziej dzieciom szkodzi palenie ich opiekunów niż ten lakier. A poza tym w wakacje przedszkole też jest czynne. Więc argument typu, że przecież można w wakacje remontować odpada. Inną sprawą jest latanie z każdym problemem po gazetach, które sprawy nigdy nie przedstawią w obiektywny sposób. Wiadomo, wredna dyra chce otruć nasze skarbusie. Pewnie jeszcze na tym zarobi. Pozdrawiam wszystkich normalnych rodziców
Moja droga Pani/Panie. pani dyrektor nie moze tak sobie powiedziec, że w ferie bedzie remont. Nikt z rodziców nie ma obowiązku szukac na ten czas opieki dla dziecka, ponieważ zawarł umowę z placówka, że bedzie ona sprawowac opiekę w określonym czasie ( w tym w czasie ferii). Przedszkole ma OBOWIAZEK!!!dbania o zdrowie KAZDEGO!!!!!!dziecka bez wyjatku. Taka jest istota pracy takiej placówki, niestety. Kazde przedszkole może być zamknięte w czasie wakacji co najmniej przez miesiąc, wszystko zależy od dyrektora.Nauczyciele równiez w tym czasie mają urlopy. (Co robią w czasie ferii, jak jest remont? przeciez nie mogą brac urlopów w czasie roku szkolnego). A wredna dyra wcale nie musi chcieć otruć "naszych skarbusi", ale przez lekkomyślność zaszkodzić. A jeżeli choćby to miało byc jedno dziecko, to i tak mi go żal. Prosze popatrzec z tej strony. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szanowni rodzice jak iinne "służby "do perfekcji opanwali "wciąganie  majtek przez głowę"-wierni zasadzie zjeśc ciastko i mieć ciastko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...