Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wesele żydowskie na Starym Mieście w Lublinie (zdjęcia)

Utworzony przez taki jeden, 14 lipca 2013 r. o 16:43 Powrót do artykułu
A mi to dynda i powiewa. Co mnie obchodzi jakieś tam żydowskie wesele. Nie jestem w Izraelu tylko w Polsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mi dynda i powiewa, że tobie dynda i powiewa. Jestem w Polsce i chętnie poznam inne kultury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mi to dynda i powiewa. Co mnie obchodzi jakieś tam żydowskie wesele. Nie jestem w Izraelu tylko w Polsce.
To tak jak byś był w Izraelu, a nawet i gorzej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mi to dynda i powiewa. Co mnie obchodzi jakieś tam żydowskie wesele. Nie jestem w Izraelu tylko w Polsce.
To fajnie, że jesteś taki "pro" - ale dla żyda jesteś gojem. Poczytaj sobie co to jest goj i ile znaczy dla żyda... Wtedy zobaczysz jak oni są nastawieni do innych kultur.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To fajnie, że jesteś taki "pro" - ale dla żyda jesteś gojem. Poczytaj sobie co to jest goj i ile znaczy dla żyda... Wtedy zobaczysz jak oni są nastawieni do innych kultur.
To oczywiście miało być do hipka, który jest taki chętny do poznawania innych kultur.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nadal mi to dynda i powiewa. A teraz jeszcze zaczęło zwisać jak kilo kitu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To oczywiście miało być do hipka, który jest taki chętny do poznawania innych kultur.
  Ciekawość świata nie jest niczym złym, tym bardziej, że mniejszość zydowska odcisnęła wyraźny slad w historii Lublina. Po za tym - ja np. mam bardzo pozytywne doświadczenia z żydowskimi wycieczkami (pracuje jako przewodnik), czytam tez od czasu do czasu fora izraelskich gazet, gdzie stykam sie z wieloma opiniami dla Polski i Polaków życzliwymi.  Dlatego smiem twierdzic, że wszelkie uogólnienia sa krzywdzące.   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mniejszość żydowska odcisnęła wyraźny slad w historii Lublina
  Zasadniczo zgadzam się z tą myślą (i całą wypowiedzią), ale dla porządku chciałbym zauważyć, że społeczność żydowska w Lublinie nie zawsze była MNIEJSZOŚCIĄ, stąd chyba bardziej precyzyjne byłoby mówienie o "społeczności" właśnie, "wspólnocie", "ludności" czy "Żydach" po prostu.   Pozdrawiam serdecznie! :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuszna uwaga. Pozdrawiam równiez!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co to za święto i co tu naśladować? Może by tak ci "profesjonalni" aktorzy pokazali jak wygląda dziś życie wielu polskich rodzin, gdzie bieda goni biedę zamiast robić cyrk z naśladowania wesela obrzezanych? Ludzie! Ślepi jesteście? Żydostwo zalewa ten kraj i wypiera rdzennych Polaków! Polacy mają wymrzeć na skutek działań POpaprańców żeby Żydostwo miało "wolną życiową przestrzeń". Z historii znamy już to określenie, czyż nie? Gnębili nas naziści, teraz w białych rękawiczkach robią to Żydzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KTO MI POWIE dlaczego Zydzi zarowno w Izraelu jak i w USA nie robia przedstawien WESEL POLSKICH tudziez innych imprez propagujacych Polske czy polskosc? Chcecie poznac kulture zydowska wpadajcie  do USA albo popytajcie wasze mamy,babki, ojcow , sasiadow ktorzy zapieprzali u koszernych to poznacie prawde  jak Zydzi traktuja innowiercow.   Kochacie w Polsce wszyscto co .........obce a ja tego w ogole nie fersztejen  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zasadniczo zgadzam się z tą myślą (i całą wypowiedzią), ale dla porządku chciałbym zauważyć, że społeczność żydowska w Lublinie nie zawsze była MNIEJSZOŚCIĄ, stąd chyba bardziej precyzyjne byłoby mówienie o "społeczności" właśnie, "wspólnocie", "ludności" czy "Żydach" po prostu.   Pozdrawiam serdecznie! :)
PRZYKRE tylko jest to że ta mniejszość, robi z tą większością co tylko jej się rzewnie podoba..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak widać na załączonych komentarzach Polacy to faktycznie tylko marudzić potrafią... :( Aż od tego mdli :wacko:  :( Pożałować, że nie potrafią , tak jak marudzą, trzymać się "razem" jak inne narody....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. Kto zapłacił za to przedstawienie ? Z czyjej kieszeni ? Podatnicy ? 2. Ile kosztowało to przedstawienie ? (jeśli było finansowane przez podatnika).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYKRE tylko jest to że ta mniejszość, robi z tą większością co tylko jej się rzewnie podoba..
Bo Oni są "głową", a ta większość "tułowiem"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szlag mnie trafia jak czytam te antysemickie, homofobiczne, ksenofobiczne komentarze! Co do Lublinian - ludzie, wy sobie nawet nie zdajecie sprawy, że prawdopodobnie nawet 1/3 Lublinian nosi w sobie pierwiastki krwi żydowskiej :) Lublin od wieków (obok Lwowa) był zagłębiem kulturalnym i religijnym Żydów i powinniście być z tego dumni. Nikt tutaj nie chciał niczego ukraść, wycinać sobie kawałek państwa na poczet "żydowskiej enklawy". Żydzi w latach 30-tych stanowili ok 40% ludności miasta. Po napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę w 1939 rabini nawoływali do walki z najeźdzcą i wspieraniem RP, bo czuli się obywatelami polskimi. Nie chcieli - jak tu pewnie myślą antysemici - ochrony swoich "geszeftów", tylko pragnęli aktywnie bronić swojego kraju. Podobnie jak prawosławni, ewangelicy, Ormianie, Tatarzy i inne mniejszości. Holocaust był dramatem i teraz pomyślcie sobie coby było gdyby Niemcy za punkt honoru postawiliby sobie wytrzebienie Słowian na potrzeby "przestrzeni życiowej", a chcieli jako niewolników zostawić Żydów? Jako mających "głowę do interesów"? Jakbyście reagowali na krytykę takiego obrotu sprawy, np. przez Żydów? To że Polacy mają antysemityzm we krwi jest zasługą wielce panującego nam kościoła katolickiego, który nie mógł się dobrać do pieniążków z podatków osiedlających się Żydów, ponieważ byli "sługami skarbu królewskiego", tj. byli brani pod ochronę przez kolejnych królów polskich. To kler mieszał w głowach prostych ludzi, najprościej posługując się historią, że to Żydzi zabili Jezusa (który sam był Żydem), jednocześnie zabiegając, żeby nie mogli wykonywać np. zawodów rzemieślniczych, którymi na początku się parali, osiedlając się na ziemiach polskich. To kościół zepchnął na Żydów uprawianie lichwy - jako "niechrześcijańskie" i "brudne" zajęcie - a natura ludzka wiadomo jaka jest: łatwiej jest nam pożyczać niż oddawać,a tym bardziej "Żydowi - oszustowi". Żydzi musieli znosić wszystkie przeciwności przez wieki, stąd ich zamknięcie w swojej grupie, podejrzliwość intencji i "zmysł do interesów" - za coś musieli przecież się utrzymać. Bardzo łatwo wziąć sobie na cel mniejszość, tym bardziej, kiedy różni się od otaczającej społeczności. Tak że powinniśmy być dumni, że do głosu dochodzą inicjatywy jak ta z weselem żydowskim, bo daje nam możliwość poznania cząstki naszej kultury. A czy ktoś z szanownych pieniaczy wie, że jeszcze na początku lat 90-tych ubiegłego wieku w Lublinie społeczność żydowska liczyła tylko ok 10 osób? A czy zdajecie sobie sprawę, że sławny lubelski cebularz, czy deser kogel-mogel wywodzi się właśnie z żydowskiej kuchni? Wielokulturowość to nic złego, to ma się nijak do przynależności państwowej. Dlaczego Polacy tak chętnie zwalczają wszelkie mniejszości u siebie w kraju, ale jak już jadą choćby do Wielkiej Brytanii, to się oburzają, że Brytyjczycy poddają ich w gazetach i na ulicy wiecznej krytyce i jakoś nie przeszkadzają im sytuacje, kiedy ich supervisorem jest Hindus albo Arab?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do Lublinian - ludzie, wy sobie nawet nie zdajecie sprawy, że prawdopodobnie nawet 1/3 Lublinian nosi w sobie pierwiastki krwi żydowskiej   
Bzdury,  - żydzi nie żenili/wychodzili za mąż za gojów - no bo jak można mieć za męża/żonę zwierzę??? - analogicznie Polacy - z innych powodów Poczytajcie sobie historię Heleny Rubinstein - miała narzeczonego goja - no ale tate nie zgodził się na ślub z gojem. - Większość obecnych mieszkańców Lublina są to osoby osiadłe w LBN po  II WŚ oraz ich dzieci urodzone już w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Była całkiem spora ilość Żydów, którzy się asymilowali, przestawali praktykować judaizm, czasem nawet sie chrzcili...Tacy ludzie pobierali sie z nie-Żydami. W naszym społeczeństwie jest całkiem spory odsetek osób o takich typowo semickich rysach twarzy. Sama znam conajmniej kilkoro.    KTO MI POWIE dlaczego Zydzi zarowno w Izraelu jak i w USA nie robia przedstawien WESEL POLSKICH tudziez innych imprez propagujacych Polske czy polskosc?   W Polsce działaja zespoły flamenco. A czy w Hiszpanii est choc jeden zespól, grajacy muzykę polską? Tak samo z muzyka irlandzką-  od groma i ciut ciut mamy takich kapel - Shannon, Carrauntouhill czy nasz lubelski Lia Fail. A czy w Irlandii jacyś rdzenni Irlandczycy grają nasza muzykę? Są po prostu narody, które potrafiły sprzedać  swoją kulturę na cały swiat, i dlatego flamenco i reele gra się na calym swiecie-tak samo jest z Żydami. Niedawno słuchałam na YT klezmerskiej kapeli z...Chile.  Tymczasem Polacy sa tak cholernie zakompleksionym narodem, bez poczucia własnej godnosci-co przejawia sie chociażby w lekceważeniu własnej spuscizny kulturowej. A nasza rdzenna, polska muzyka bardzo podoba sie za granicą.  Nie miejmy pretensji że inni nie znaja naszej kultury, skoro sami nic nie robimy w tym kierunku.   1. Kto zapłacił za to przedstawienie ? Z czyjej kieszeni ? Podatnicy ? 2. Ile kosztowało to przedstawienie ? (jeśli było finansowane przez podatnika).   Skoro odbyło się to przed "Mandragorą", to mozna przypuszczac, ze cała impreza była finansowana przez  ten lokal ipodatnicy nie dołozyli do tego ani złotówki. 
Ostatnio edytowany 15 lipca 2013 r. o 12:28
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...