Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wiadomo, ile zapłacimy za wywóz śmieci w Lublinie

Utworzony przez jkj, 20 grudnia 2012 r. o 20:05 Powrót do artykułu
Odnoszę wrażenie,że nasz "ojciec" miasta jest szkodnikiem (wg stwierdzenia pos.Niesiołowskiego) Pan Żuk został wybrany przez mieszkańców(aby nie dopuścić do kolejnej kadencji Pruszkowskiego,który zrobił wiele złego dla miasta i mieszkańców),ale obecny prezydent zrobił o wiele gorzej. Ale do rzeczy.Otóż uważam,że ceny za śmiecie są wzięte "z sufitu" - no bo miasto musi trochę zarobić aby spłacić zadłużenie.Uważam,że opłaty za śmiecie powinny być naliczane od osoby a nie od gospodarstwa.Mój sąsiad ma rodzinę 2 osobową i ma płacić tyle co ja mający rodzinę 4-osobową? A jak traktować tych producentów śmieci z domków jednorodzinnych?Sprzątanie ogródków przydomowych,zbieranie zeschłych liści,zbieranie popiołu ze spalonego węgla do ogrzewania mieszkań. Odnoszę wrażenie,że taki wariant cenowy ustalał ktoś,kto ma rodzinę wielodzietną i dodatkowo zamieszkuje z rodzicami.A w takim razie jak naliczać ceny za śmieci osobom,którzy wynajmują studentom (i nie tylko) mieszkania?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
true napisał:
ja placilem do tej pory za 3 osoby 40 zl, plus oplate za odebranie posegregowanych odpadow, i co? z calym szacunkiem ale 12 zl za 3 osoby to smiech na sali byl !! sa tacy co placili mniej, a sa tacy ktorzy nawet za mniej ilosciowio placili duzo, duzo wiecej, i oni teraz doczekali sie sprawiedliwosci
To strasznie dużo śmieci produkujesz jak tyle płacisz i tyle. To nie znaczy, że każdy jest takim śmieciarzem jak Ty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czemuż to osoba samotna ma płacić tyle samo co rodzina wielodzietna? Toż to głupota i złodziejstwo. Każdy pamięta, kto jest teraz prezydentem miasta i kariery politycznej ten pan już chyba w mieście nie zrobi. Jeżeli kogoś stać na dzieci, to stać i na opłacanie stawki za realną produkcję śmieci. Czemu trzeba dopłacać do takich osób? Wszędzie ulgi, zniżki, itp.... ciekawe kto za to płaci?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
takie rozwiazanie wykorzystane jest w wielkiej brytanii, i tam jakos nikt nie placze ze jestem samotny, i ze drogo, kazdy solidarnie placi tyle samo miesiecznie od mieszkania, i nieważne czy mieszka tam emerytka, czy 15 arabusów jedni beda placic wiecej, inni beda placic teraz mniej, karta sie odwrocila, zawsze bedzie ktos niezadowolony
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan prezydent zrozumiał, że jego propozycja płacenia za śmieci od metrażu jest niewłaściwa, ale jakoś już nie zrozumiał, iż tak jak mieszkanie nie produkuje śmieci tylko ludzie, tak gospodarstwo gospodarstwu nie jest równe. W jednym gosp. jest 1 osoba, a w drugim 7. I prawda jest taka, że normalnych wielodzietnych rodzin jest tyle co kot napłakał, zatem troska pana prezydenta jest nie o tych, którzy bulą na niego podatki i go utrzymują, ale o tych, którzy stoją po zapomogi, nie dlatego, że znaleźli się w trudnej sytuacji losowej, a dlatego, iż to u nich standard. Poza tym w demokracji to jest tak, że samemu się decyduje z kim chce się podpisać umowę, a państwo jest od tego, aby pilnowało przestrzegania prawa, w tym przypadku, aby nikt nie wyrzucał śmieci, gdzie nie ich miejsce. Dzisiaj ludzie mają na ogól po jednym dziecku, a i tak to dziecko gdy tylko ma możliwość opuszcza Lublin, bo tu nie znajdzie pracy, zatem dlaczego pan prezydent mając możliwość wyboru opłaty od osoby, wybiera tę niesprawiedliwą? Bo doskonale wie, że gospodarstw wielodzietnych jest znacznie mniej i na ogół śmieci im nie przeszkadzają. I żałosna jest ta fałszywa troska. To wynik rozrzutności i długów samorządowych, które jak zwykle my musimy spłacać. Jaki rząd w państwie taka władza w mieście. Ale i tak polecicie ich wybierać, bo myślą za Was media, a do szczęścia wystarczy Wam festyn i otwarcie lotniska, które oby nie zbankrutowało w krótszym czasie, niż wynosi staż spółki, która je wybudowała, zresztą także w dużej części za Wasze (nasze) pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O - jak fajnie. Teraz płacę 61 zeta miesięcznie, a będę płacił 32 zeta miesięcznie. A te darmozjady, podrzucające mi śmieci do pojemnika, ledwie go rano w dniu zbiórki za furtkę wystawię i palące odpadami w piecach, tak że co rano widać syf na szybach samochodu zostawionego na podjeździe, w końcu zapłacą za siebie (a nie ja płacić muszę za nich).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W końcu jakieś obniżki.. niby 8zł bo teraz 40zł się płaci ale zawsze coś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam w dużym domu .Zajmuję z żoną 300m2. Jest nas dwie osoby .Ile śmieci produkuję? Czy tyle ile rodzina 5 osobowa w mieszkaniu 49m2????Ja mam płacić od metra kw. aby dokładać do rodzin wielodzietnych ? A ile maja płacić ci którzy wynajmują nielegalnie stancje dla studentów itp.....????W końcu pazerne miasto musi zebrać kasę aby wybudować przybytek dla kiboli i by mieć na jego utrzymanie..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brak informacji o tym ile zapłacono grupie trzymającej władzę za lodziarską ustawę... czytać tutaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hahaha napisał:
Coś mi się nie chce w to wierzyć... Psy srają na klatce schodowej, sąsiedzi wyrzucają śmieci przez okna - to gdzie ty człowieku mieszkasz???? W slamsach???? I jeszcze sąsiadów po wyższych studiach do swojej bajki wsadzasz, którzy rzekomo nie maja w domu ani jednej książki. A zaglądałeś im do każdego pokoju? Jakieś dyrdymały gość opowiada - albo wyssane z palca bajki, albo jakiś lek na uwiąd starczy się przyda.... Hahaha I chyba komuś innemu tu mózg sparzyło...
przecież on pisze, ze to są osoby po studiach prywatnych, a prywatne , wiadomo, zapłacisz i masz, nie musisz się uczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
. napisał:
A czemuż to osoba samotna ma płacić tyle samo co rodzina wielodzietna? Toż to głupota i złodziejstwo. Każdy pamięta, kto jest teraz prezydentem miasta i kariery politycznej ten pan już chyba w mieście nie zrobi. Jeżeli kogoś stać na dzieci, to stać i na opłacanie stawki za realną produkcję śmieci. Czemu trzeba dopłacać do takich osób? Wszędzie ulgi, zniżki, itp.... ciekawe kto za to płaci?
nie szkodzi, że nie zostanie dalej prezydentem, on będzie w stanie mieć inną i dalej za godne pieniądze posadę,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
on napisał:
takie rozwiazanie wykorzystane jest w wielkiej brytanii, i tam jakos nikt nie placze ze jestem samotny, i ze drogo, kazdy solidarnie placi tyle samo miesiecznie od mieszkania, i nieważne czy mieszka tam emerytka, czy 15 arabusów jedni beda placic wiecej, inni beda placic teraz mniej, karta sie odwrocila, zawsze bedzie ktos niezadowolony
a huk mnie obchodzi wielka brytania, tylko napisz jeszcze ile w tej wielkiej brytania zarabiają i ile mają emeryci, bo ja pracuję i kuźwa po 35 latach pracy mam aż 1350 zł netto, by to huk trafił i jeszcze mam płacić za wielodzietne, którzy rozmnażają się jak króliki, masz ochotę to płać nikt ci nie broni, a może też jeszcze za mnie zapłacisz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a niby dlaczego mamy płacić od gospodarstwa, lepiej od metrażu bo wiadomo, że duży metraż mieszkaniowy mają bogaci, bo wielodzietne to na paru metrach po kilkoro osób mieszka, także od metrażu bo jak bogatego stać go na duże mieszkanie to i stać go na wyższe opłaty i tym sposobem bogaty zapłaci za tych biednych, a nie, że biedni samotni czy mniejsze rodziny mają płacić za rozmnażające się rodziny. Podejrzewam, że prezydent i radni mają duży metraż mieszkaniowy i oni będą mogli się wykazać w wspieraniu biedniejszych.Od metrażu nie przeszło, bo wiadomo sami sobie nie podwyższą opłat, metraż w/g nich nie produkuje śmieci a gospodarstwo produkuje ale w zależności ile osób mieszka,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydent zakpił z osób samotnych i tyle, powinien pozwolić radnym wybrać spośród 4 wariantów i wtedy nie byłoby problemu. uważam że najsprawiedliwiej jest płacić od osoby. przecież każdy wie na ile dzieci go stać wiec po co ta obrona? ci co maja dzieci mają samochody, duze i ładne domy i wszytko co im potrzeba a i śmieci produkują o wiele więcej.a tzw. menele i tak nie zapłacą bo bedą woleli przepić. wygląda na to ze właśnie o takich prezydent myslał ale skrył to pod nazwą "rodziny wielodzietne" i zabezpieczył sobie fundusz. mamy płącić na meneli ot co.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...