Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wymordowano jedną trzecią miasta. Tak będzie wyglądać Umschlagplatz w Lublinie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 19 listopada 2016 r. o 09:55 Powrót do artykułu
za czyje pieniadze powstanie to g?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto nie ma pieniędzy, ale do pietrasiewicza płyną one rzeką na co tylko ma ochote. 150 tys na sylwestra, teraz nikomu nie potrzebna "instalacja", ciekawi mnie tylko dlaczego nie piszą ile to będzie nas mieszkańców kosztować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZNOWU PiSior MÓWI OD RZECZY!!CHŁOPIE POCZYTAJ TROCHĘ O ŻYDOWSKICH MIESZKAŃCACH LUBLINA, A POTEM ZABIERAJ GŁOS!!BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ!!BARDZO DOBRA INICJATYWA TEATRU NN, MYŚLĘ,ŻE PREZYDENT ŻUK TEŻ SIĘ W TEN PROJEKT WŁĄCZYŁ!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A zapytano o to mieszkańców?ja nie chce tych pomników za moje pieniądze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nikomu nie potrzebna instacja". Mi potrzebna. Mylisz sie wiec. Choc pewnie dla ciebie jestem nikim, bo mam inne zdanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy po to była ta wycieczka do Tel Avivu za 1,53 MLN zł ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nikomu nie potrzebna instacja". Mi potrzebna. Mylisz sie wiec. Choc pewnie dla ciebie jestem nikim, bo mam inne zdanie.
Są już tuziny takich pseudo instalacji-memoriałów. Chcesz więcej - to wracaj do Israela.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A potem należy uczcić tych co stracili życie w kazamatach, choćby przy ul. Chopina prowadzonych przez ww. mniejszość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a po co pomnik ma to przypominać? przecież widać na ulicach Lublina, że ubyło żydów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego "hitlerowska" ??? Może jasno i wyraźnie "n i e m i e c k a"... Bo to chyba niemcy wymordowali żydów,prawda ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dopiero byśmy byli parobkami żydowskimi gdyby zostali u nas, moja śp. mama zawszep powtarzała jak żydzi mówili polakom, że "nasze kamienice wasze ulice"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To mamusia szanownej pani pewnie chętnie odnosiła na sąsiadów do gestapo. no brawo jest się czym chwalić .  jak to się nazywało?  szmalcownik ? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dramat napisał:
To mamusia szanownej pani pewnie chętnie odnosiła na sąsiadów do gestapo. no brawo jest się czym chwalić .  jak to się nazywało?  szmalcownik ?
malolacie jak nie wiesz to nie pisz, nie masz nawet szacunku dla zmarłych, po pierwsze nie donosiła na nikogo i to jestem na 100% przekonana, po drugie walczyła w AK i gdzie przez lata honory odbierali ci co w czasie wojny schowali się na tzw. zapieckach, a ona przed smiercią 6 lat leżała nie mogąc chodzić, bo walka odbiła sie na jej zdrowi, przemrożenie, wycieńczenie. Śp. ojciec walczył w II wojnie światowej, doszedł aż do Berlina. I oni jak zobaczyli przed śmiercią jak nasz kraj jest trwoniony a zmarli (7 lat temu i 2 lata) to nie mogli sobie podarować po co walczyli o ten kraj. A, że sami żydzi tak mówili, śmiali sie z polaków to jest dobrze. Czyzbyś był jednym z nich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do ola Co to za bełkot. Ojciec z AK aż pod sam Berlin doszedł? Hmm.... A poza tym ja szanuję zmarłych również tych wymordowanych Żydów ( nazwy własne piszemy zduzej litery np. Polak, Żyd itd. ) Co do pochodzenia nie mam kompleksów . Poza tym Żydzi byli obecni w Polsce przez setki lat i myślę że wielu PRAWDZIWYCH Polaków również super sortu ma domieszke tej krwi. Może Olu ty również; ) .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...