Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Skrzyżowanie z drogą stanowiącą wyjazd ze strefy zamieszkania - Art 17 - to tez jest skrzyżowanie  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za znaczenie czy stał na skrzyżowaniu czy nie. Jeśli pojazd skręca w lewo i użył do powiadomienia kierunkowskazów to nikt nie ma prawa go wyprzedzić z lewej strony!!! Omija się go ze strony prawej. Rozróżnijcie jeszcze pojęcia wyprzedzania i omijania. To pierwsze oznacza wyprzedzenie pojazdu bedacego w ruchu , a to drugie oznacza że przejeżdza się obok pojazdu, który już stoi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skrzyżowanie z drogą stanowiącą wyjazd ze strefy zamieszkania - Art 17 - to tez jest skrzyżowanie
art. 17 PRD traktuje o włączaniu się do ruchu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za znaczenie czy stał na skrzyżowaniu czy nie. Jeśli pojazd skręca w lewo i użył do powiadomienia kierunkowskazów to nikt nie ma prawa go wyprzedzić z lewej strony!!! Omija się go ze strony prawej. Rozróżnijcie jeszcze pojęcia wyprzedzania i omijania. To pierwsze oznacza wyprzedzenie pojazdu bedacego w ruchu , a to drugie oznacza że przejeżdza się obok pojazdu, który już stoi.
masz rację kolego-niestety  ludziska mają z tym ogromny problem jak widać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za znaczenie czy stał na skrzyżowaniu czy nie. Jeśli pojazd skręca w lewo i użył do powiadomienia kierunkowskazów to nikt nie ma prawa go wyprzedzić z lewej strony!!! Omija się go ze strony prawej. Rozróżnijcie jeszcze pojęcia wyprzedzania i omijania. To pierwsze oznacza wyprzedzenie pojazdu bedacego w ruchu , a to drugie oznacza że przejeżdza się obok pojazdu, który już stoi.
W przypadku skrzyżowań tak, ale skręcając na posesję to skręcający powinien się upewnić, że nie stwarza zagrożenia. Tutaj mogło zadziałać złożenie kilku czynników do wypadku: - nadmierna prędkość - późna sygnalizacja skrętu (lub jej brak) - mgła - rutyna Wyjaśni to dochodzenie i będzie to OFICJALNA wersja. Busiki to powinny mieć rejestratory ruchu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowoczesna technika satelitarnego namierzania znajomych już w zasięgu ręki! Wystarczy wejść na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr i wpisać numer osoby, którą chcesz namierzyć. Pokaże się informacja, gdzie ona się znajduje i zdjęcie satelitarne  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W przypadku skrzyżowań tak, ale skręcając na posesję to skręcający powinien się upewnić, że nie stwarza zagrożenia. Tutaj mogło zadziałać złożenie kilku czynników do wypadku: - nadmierna prędkość - późna sygnalizacja skrętu (lub jej brak) - mgła - rutyna Wyjaśni to dochodzenie i będzie to OFICJALNA wersja. Busiki to powinny mieć rejestratory ruchu.
jeżeli bus wyprzedzal auto policjantow i sygnalizowal to , to wtedy faktycznie policjant nie powinien wykonywac manewru zjazdu z drogi. jezeli rozpoczal manewr zjazdu z drogi i sygnalizowal to wowczas busiarzowi nie wolno bylo wyprzedzic auta policyjnego. inaczej stalbys na srodku a kazdy by cie omijal z lewej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nowoczesna technika satelitarnego namierzania znajomych już w zasięgu ręki! Wystarczy wejść na tą stronę: http://lokalize.pl/qukr i wpisać numer osoby, którą chcesz namierzyć. Pokaże się informacja, gdzie ona się znajduje i zdjęcie satelitarne
spoko stronka, dziękuje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będe śledził tą sprawę z wielką uwagą miałem podobny przypadek ok. 2miesiące temu z tym że tam nie brał udział radiowóz. Również skręcałem w lewo do domu i mimo że kierunek miałem włączony ok 200m przed skrętem to samochód zaczoł mnie wyprzedzać i uderzył w bok a dokładniee w środek samochodu. Policjanci uznali moją winę gdyż włączenie kierunkowskazu nie upoważnia do ograniczenia zachowania ostrożności oraz do skrętu w lewu, skręcający ma obowiązek upewnić się czy nikt z tyłu nie podją już manewru skrętu, i ewentuale przepuszczenie wyprzedzajacego.Przepis posrany bo skoro ma pojazd przedemną kierunek włączony to nie wyprzedzam tak? ale jakie państwo takie przepisy...   Oczywiście mandatu nie przyjołem odwołuje się ide do sądu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowcy busów, tirów i (zasmarkani) taksówkarze to przecież królowie dróg. Myślą że mozna im więcej niż innym - a tak nie jest ! Bardzo często to przez nich sa wypadki i ofiary. Opanujcie się bo jesteście tylko pionkami na tych drogach !   MONIT   - akcja mająca na celu eliminację takich osób (zabranie prawa jazdy danej kategori i grzywna).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skrzyżowanie z drogą stanowiącą wyjazd ze strefy zamieszkania - Art 17 - to tez jest skrzyżowanie
:) Proszę nie sugerować się dosłownym znaczeniem określeń użytych w ustawie :). Podobnie obszar zabudowany to nie zawsze obszar na którym stoją budynki. Dla rozwiania wątpliwości art. 2. ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym Użyte w ustawie określenia oznaczają:  1b) droga wewnętrzna – droga w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych;2) droga twarda – drogę z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m; inne drogi są drogami gruntowymi; 6) jezdnia – część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów; określenie to nie dotyczy torowisk wydzielonych z jezdni;10) skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będe śledził tą sprawę z wielką uwagą miałem podobny przypadek ok. 2miesiące temu z tym że tam nie brał udział radiowóz. Również skręcałem w lewo do domu i mimo że kierunek miałem włączony ok 200m przed skrętem to samochód zaczoł mnie wyprzedzać i uderzył w bok a dokładniee w środek samochodu. Policjanci uznali moją winę gdyż włączenie kierunkowskazu nie upoważnia do ograniczenia zachowania ostrożności oraz do skrętu w lewu, skręcający ma obowiązek upewnić się czy nikt z tyłu nie podją już manewru skrętu, i ewentuale przepuszczenie wyprzedzajacego.Przepis posrany bo skoro ma pojazd przedemną kierunek włączony to nie wyprzedzam tak? ale jakie państwo takie przepisy...   Oczywiście mandatu nie przyjołem odwołuje się ide do sądu
no i masz rację! o tym mówi art. 24 PoRD.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotruś trzymaj sie Kochany:* walcz o życie bądz silny!!! jestem z Tobą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będe śledził tą sprawę z wielką uwagą miałem podobny przypadek ok. 2miesiące temu z tym że tam nie brał udział radiowóz. Również skręcałem w lewo do domu i mimo że kierunek miałem włączony ok 200m przed skrętem to samochód zaczoł mnie wyprzedzać i uderzył w bok a dokładniee w środek samochodu. Policjanci uznali moją winę gdyż włączenie kierunkowskazu nie upoważnia do ograniczenia zachowania ostrożności oraz do skrętu w lewu, skręcający ma obowiązek upewnić się czy nikt z tyłu nie podją już manewru skrętu, i ewentuale przepuszczenie wyprzedzajacego.Przepis posrany bo skoro ma pojazd przedemną kierunek włączony to nie wyprzedzam tak? ale jakie państwo takie przepisy...   Oczywiście mandatu nie przyjołem odwołuje się ide do sądu
a ja nigdy nie skręcam widząc deb***a w lusterku-gdzie mu się aż tak bardzo śpieszyło?  no chyba że do św.Piotra na obiad 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowcy busów, tirów i (zasmarkani) taksówkarze to przecież królowie dróg. Myślą że mozna im więcej niż innym - a tak nie jest ! Bardzo często to przez nich sa wypadki i ofiary. Opanujcie się bo jesteście tylko pionkami na tych drogach !   MONIT  - akcja mająca na celu eliminację takich osób (zabranie prawa jazdy danej kategori i grzywna).
Kolego zluzuj majty trochę, każdy z nas kto ma prawo jazdy stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych, bo nie ma osoby która jeździ wzorowo, mało razy łamiemy przepisy i ponosi nas wyobraźnia? i nie pisz mi że Ty nigdy nie złamałeś przepisów ruchu drogowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolego zluzuj majty trochę, każdy z nas kto ma prawo jazdy stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych, bo nie ma osoby która jeździ wzorowo, mało razy łamiemy przepisy i ponosi nas wyobraźnia? i nie pisz mi że Ty nigdy nie złamałeś przepisów ruchu drogowego
 to lepiej odłóż ten dokument do szuflady- a jak tak bardzo cię ponosi  to może jakieś doszkalanie by się przydało . 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fiacik rozbity! Czym teraz będą dresiarzy zwozili do aresztu na południową ??? :))))    (PS wszystkim poszkodowanym współczuję)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spoko stronka, dziękuje
heheh kolo sam do siebie pisze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak tam ma nie być wypadków jak dla polskich jełopów za kierownicą tam są trzy a czasem i cztery pasy ruchu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fiacik rozbity! Czym teraz będą dresiarzy zwozili do aresztu na południową ??? :))))    (PS wszystkim poszkodowanym współczuję)
A taki był ładny, amerykanski, szkoda...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...