Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Wywóz odpadów raz na miesiąc? To nie do pomyślenia!

Utworzony przez abc, 11 sierpnia 2013 r. o 19:23 Powrót do artykułu
o rety.... a myślicie, że tylko w tej gminie wywożą śmieci raz w miesiącu? Zapewniam, że nie.U mnie także.   I bzdury opowiadają, że robactwo się zalega z powodu źle posegregowanych śmieci. Po 1. nie każdy ma obowiązek segregacji - każdy ma wybór. Po 2. nawet jeżeli segreguje, zapewniam, że w przypadku wspomnianych pampersów (i tylko pampersy w worku na śmieci), robactwa jest mnóstwo. Przecież dziecko nie tylko sika!!! Rany, co za nie myśląca istota :/ Poza tym - robactwo lezie tam, gdzie są śmieci!!   Popytajcie w gminach w okolicach Radzynia Podlaskiego o częstotliwość wywózki :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Żydek,   Pan się od mieszkańców odczep. Porządek jest następujący: Mieszkaniec wyrzuca odpady do pojemników. Segreguje je (o ile tak zadeklarował), a nastepnie odpady odbiera firma, z która gmina ma podpisana umowę. Jeżeli mieszakańcy będą niezadowoleni z usług, to zaczną wywozić smieci do lasu, w pole itp. a następnie zgłaszać do gminy, że takowe odpady znajdują się w rowie na terenie Konopnicy i to pan jest od 1 lipca br. odpowiedzialny za odbiór tych odpadów. Prostej ustawy pan nie potrafisz zrozumieć. Pretensje to proszę zgłaszać do ustawodawcy z mieszakńcami rozmawiać i słuchać co mówi, bo to są Pańscy wyborcy. Jak to możliwe, że pan jako wójt stosuje prawo, kiedy prostej ustawy nie potrafi pan zrozumiec. TO GMINA JEST ODPOWIEDZIALNA ZA ODBIÓR śMIECI I MIESZKAŃCÓW NIE OBCHODZI JAK TO BEDZIE ROBILA DOPÓKI NIE BEDZIE TO STWARZALO ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO. Odnosząc sie do pana wypowiedzi, skoro pan nie wyklucza, że odpady będą odbierane częściej niż raz w miesiącu, to mieszakńcy nie wykluczają, że raz w tygodniu będą podrzucali swoje śmieci pod bydynek gminy Konopnica. (do czego serdecznie zachecam). Bierz sie pan do roboty i pomoz pan rozwiazac problem a nie szukasz pan winnych. To pan jestes dla mieszakńców a nie Oni dla pana, panie Żydek.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Rudnicki na fali :D :D :D ... wczoraj mpk, dzisiaj śmieci ... jak nic bedzie kandydował na wójta :D :D :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w gminie CHODEL raz na 3 MIESIĄCE  co powiecie ??????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam do gminy Bełżyce, tu rónież wywóż śmieci raz na miesiać, worki dostali wybrani, dla pozostałych nie ma. Więc jeśli ktoś nawet posegreguje to nie zabiorą, a te posegregowane i tak lądują w jednym kontenerze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale jaja z tymi śmieciami, jak zwykle w naszym pieprzonym kraju nic nie dopracowane, zrobione na odpieprz, dobry wójt - śmieci mają być czyste aby nie śmierdziały, litości
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
śmieci segreguje sie w całym świecie .... jeździmy na zagraniczne wycieczki ... widzimy, że ładnie ... podziwiwamy, że czysto  ... ale jak europa wkroczyła na nasze podwórko to krzyk i lament i obelgi ... nie ukrywam, sam byłem na początku leciuchno wkur***ny a już jak przeczytałem ulotkę to szlak mnie trafił ... aleeeee ... skubik odbierał u mnie nie segregowane .... butelki tylko plastikowe i papier w oddzielnych worach ... a teraz frakcja sucha do jednego wora :) ... rodzina już prawie się nauczyła "co mokre co suche" ... w lipcu odebrane na czas ( prawie ) ... w sierpniu zobaczymy ... wszystko co nowe musi dłużej/krócej dopracowane a już jak jeździmy sobie po wójcie to przypominam, że prawo w gminie tworzy rada gminy ( nie wójt ) a każda wieś ma u sibie lepszego lub gorszego radnego, z nimi też można na temat POROZMAWIAĆ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radawiec Duży odbiór był 19 lipca następny 3 wrzesień !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że zostałm uszczęśliwiony na siłę. Dotychczas miałem umowę z MPO, smieci były odbierane co dwa tygodnie i nikt nie wymagał odemnie, żebym prowadził kompostownik. Pan Wój i chyba Rada zapominają, chyba, że nie wszyscy mieszkańcy są rolnikami, choć również płaca podatki. Niby gdzie mam  załozyć ten kompostownik a później wykorzystać? Gmina niby ekologiczna a warunki odbioru odpadów fatalne. Czy nie można było od razu ocenić, że wybór firmy "krzak" doprowadzi do takiej sytuacj, że nie będzie miał kto wywozić śmieci! Realizacja uchwały w wykonaniu Wójta gminy Konopnica spowoduje, że w okolicznych drogach i lasach pojawi się jescze więcej śmieci. Jeśli mam czekać z odbiorem śmieci do końca sierpnia - 6 tygodni a przy odbiorze w lipcu ne zabrano wszystkich waorków, to chyba najrozsądniej będzie zawieść śmieci Panu Wójtowi, może wykaże większą operatywność
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Robale, z tego co wiem namnażają się głównie w resztkach mięsa, a tych do kompostownika nie można wyrzucać. Poza tym po cholerę mi kompostownik, jak nie mam ogrodu. Bardziej przydadzą się worki do segregacji - a tych nie ma, przynajmniej w Uniszowicach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GMINA PIASKI, OPŁACIŁEM ZA 3 MIESIĄCE - NIKT NIE ODBIERA ŚMIEC od 3 miesięcy. CO MAM ROBIĆ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Rudnicki ciekawe jak w wieku 30 lat mozna byc na rencie jezdzic BMW i Dom za tyle kupic to jest bardzo ciekawe moze lepiej do lublina wrocic i mpk bedzie i smieci zabiora!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Rudnicki na fali :D :D :D ... wczoraj mpk, dzisiaj śmieci ... jak nic bedzie kandydował na wójta :D :D :D
Odpowiem Panu gerwazy,bo widzę hejtownie Pana bawi . Jak prośba mieszkańców w sprawie autobusu była podawana do wiadomości różnych instytucji 8 sierpnia 2013r (ale Pan o tym nie wie,bo nie podpisywał tak sądzę),to poprosiłem o zapytanie w sprawie wywozu śmieci Wójta,ponieważ mieszkańcy gminy Konopnica podpisując się pod petycją bardzo często zadawali mi pytania na temat nowej ustawy śmieciowej i wszyscy byli by zadowoleni jakby odpady  -śmieci były zabierane częściej niż raz w miesiącu. Czy dla Pana gerwazy to takie dziwne ,że ludzie o coś proszą ? Jakbym sam nie zbierał podpisów to bym może i polemizował ,ale proszę mi uwierzyć ,że mieszkańcy z chęcią podpisywali się pod prośbą o autobus w weekend i prosili żeby kurs wieczorem był ,bo z pracy wrócić nie mogą po 2 zmianie i dziwili się się niektórzy tu cytuje : " Że Panu się chce jak to i tak nic nie da". Widać wiedzieli co mówią. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle ludzie decydujący o ważnych sprawach (na stanowiskach) są tak ograniczeni że aż wstyd za nich. Mogę się założyć, że niedługo będą się zastanawiać (baa, będzie debata narodowa) dlaczego w przydrożnych rowach i lasach smierdzi zepsutym mięsem, rybami, pełnymi pampersami, zgniłymi jajami itd itp. A co, mam te rzeczy trzymać na trawniku w szeregowcu. Większosć gmin wokół Lublina ma odbiór smieci raz w miesiącu. A gmina Urszulin w miejscowosci Wytyczno gdzie większosć posesji to działki weekendowe odbierają co tydzień. I da się!  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moze by wkoncu zastanowic sie nad tym KTO NAS OBDARZYL taka ustawa smieciowa i ktory prezydent taki bubel podpisal a nie ciagle obwiniac wojtow za realizacje niewykonalnych ustaw?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję ogłosić przetarg na wybór firmy która śmieci odbierać i wywozić w ciągu roku nie będzie wcale ale opłata za taką "obsługę" wzrośnie np. czterokrotnie i ten kto nie zapłaci będzie ścigany przez np. Urząd Skarbowy, Pocztę Polską itd. Dodatkowo każdy mieszkaniec ma być obowiązkowo wyposażony przez gminę w łopatę lub szpadel, maskę przeciwgazową oraz taczkę, za który to sprzęt naliczana i pobierana będzie comiesięczna opłata abonamentowa bez prawa do stosowania ulgi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A może by tak, puki jeszcze czas, wyrzucić głupią ustawę śmieciową wraz z jej autorami, do kosza na odpady niesegregowane i wrócić do starego systemu odbierania śmieci przez wyspecjalizowane firmy z którymi wytwarzający odpady a nie "urzędnik" zawrze umowę na ich  odbiór.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIby nazywa się Żydek a guuupi jest. Robaki są wszędzie tam gdzie są śmiecie. Ale najlepiej zgonic na mieszkańców. Było Żydku wybrać lepszą firmę w przetargu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W gminie Jabłonna też są wywożone śmieci raz na miesiąc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram.Wywalić ustawę na śmietnik i wrócić do starych zasad.Przed 1 lipca odpady były odbierane na czas i każdy był zadowolony.Teraz dziwnie te same firmy nagle nie mogą podołać.Ale ja znam przyczynę,dlaczego firmy się zachłystneły - ponieważ okazało się ,że w gminach do tej pory ponad połowa ludzi nie miała umów i nagle przyszło ileś tysięcy klientów więcej w gminach niż było dotychczas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...