Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Gość ahadem napisał:
fakt z jednej strony sa wysokie skladki zus, ale co to za firma ktora nie da rady dolozyc 500 zl do kosztow dzialalnosci...to ile one maja dochodu ? 700 zl?
Przypominam, że składkę ZUS w tej wysokości płacą nie tylko właściciele firm, ale także rzemieślnicy, drobni kupcy i usługodawcy itd. Składka ZUS w obecnej, zryczałtowanej formie jest niesprawiedliwa i jak sądzę niekonstytucyjna. Jest rodzajem degresywnego podatku polegającą na tym, że im osoba mniej zarabia (a zdarza się, że działalność gospodarcza przynosi straty) tym większe (procentowo) płaci podatki. U genezy takiego rozwiązania stoi przekonanie Państwa, że osoby prowadzące działalność gospodarczą to złodzieje, krętacze i kombinatorzy - tzw. "prywaciarze".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"co to za firma ktora nie da rady dolozyc 500 zl do kosztow dzialalnosci?" W tym tkwi problem - mam kilku znajomych, którzy dostali - bądź dostają - dotację i z góry zakładają, że przetrwają tyle ile wymaga ustawa - aby nie zwracać dotacji. Zakładają dziadowskie pseudobiznesy, a najbardziej by chcieli, żeby za te pieniądze dało kupić się samochód. Rozumowanie 99proc "beneficjentów" jest proste: kasa za darmo - trza brać - można trochę przecipieć - a potem zwinie się "biznes" i można wracać na zasiłek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KIEDY BĘDĄ ZWOLNIENIA GRUPOWE W ZUS,URZĘDNIKÓW PARTYJNYCH W RATUSZU,,TAM JEST CAŁA SITWA Z PL...DARMOZJADÓW,,I TAK W KÓŁKO W KRAJU CHORYM,KTO NIE PRZYJDZIE ZARAZ CAŁE RODZINY KOLESIÓW,UKŁADÓW,,POPLECZNIKÓW,,ZŁODZIEJÓW,KORUPCJI...MAFIA W TZW...KATOLICKIM KRAJU....ŁOBUZY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem, czy coś da mój wpis, ale zauważcie Państwo, na kogo głosujecie od lat. Jak nie PIS to PO, jak nie PO to SLD. Wybieracie wciąż tych samych ludzi, którzy tak"strasznie troszczą się" o społeczeństwo. Czemu na nich głosujecie??. Przecież to od nas , wyborców zależy kto będzie rządził. Ale nie, Wy ciągle głosujecie na tych samych. A wystarczy poczytać program UPR(ze zrozumieniem) Dziwię się ludziom, że są tak naiwni, że wierzą w te niezliczone cuda. Naprawdę jesteście szczęśliwi, że państwo Was okrada na każdym kroku ??? UPR propaguje podatek pogłowny- to taki, że każdy bez względu na zarobki płaci tyle samo, ale nie w procentach , tylko kwotowo,np: 400 zł. Ja osobiście mam dosyć dotowania z moich podatków wszystkiego , to moje ciężko zarobione pieniądze, i to ja mam prawo decydować, na co je wydam. Jeśli chodzi np. o ubezpieczenie- to moja sprawa czy się ubezpieczam , czy nie. Zapamiętajcie jedno, że demokracja to utopia, nie ma czegoś takiego, że wszyscy są równi. Bozia każdemu dała rozum, a jak go wykorzysta to sprawa indywidualna. Szlag mnie trafia na ten cały eurokołchoz. Zanim skomentujecie i skrytykujecie, to poczytajcie program UPR, a dopiero potem się wypowiadajcie. Nadmienię tylko co niektórym, że pan Korwin nie jest szefem UPR, bo jak czytam niektóre krytyczne uwagi, to zaraz wszystko, bo Korwin to idiota. A wystarczy naprawdę odrobina dobrej woli, żeby poczytać i zrozumieć, że jest to jedyna partia, która ma szansę normalnie rządzić krajem, w którym, każdy z nas ma szansę normalnie funkcjonować. Bo ta Japonia, czy Irlandia już mi się przejadły, i pozostałe cuda również. Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeśli chodzi o ZUS to maja bardzo dobre plany. Tylko, obecnym władzom nie na rękę . I ja od zawsze głosuję na UPR ) Jeśli im się uda wygrac przyszłe wybory, to poleca główki wiekszości rządzących. Domyslam się , że obecna "słuszna" władzuchna bardzo obawia sie , bo sa umoczeni po uszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak . UPR ma dobre plany , ale raczej nie ma szans na wygraną . TV już o to zadba, kogo wypromować a kogo zniszczyć. A co do podatków i ZUS to nic się nie zmieni jeśli nie zaczną płacić Rolnicy (całego) lekarze , sędziowie i prokuratorzy. Jak zwykły pracodawca może takim dorównać jeśli płaci co miesiąc VAT i dochodowy a oni nic. Domy jak pałace . Samochody luksusowe. A jaqk by musieli oddać 45 % zarobków to wtedy by było w kraju inaczej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest tu pole do popisu dla naszych posłów,co oni na to że jest żle!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mmsna napisał:
Tak . UPR ma dobre plany , ale raczej nie ma szans na wygraną . TV już o to zadba, kogo wypromować a kogo zniszczyć. A co do podatków i ZUS to nic się nie zmieni jeśli nie zaczną płacić Rolnicy (całego) lekarze , sędziowie i prokuratorzy. Jak zwykły pracodawca może takim dorównać jeśli płaci co miesiąc VAT i dochodowy a oni nic. Domy jak pałace . Samochody luksusowe. A jaqk by musieli oddać 45 % zarobków to wtedy by było w kraju inaczej.
No właśnie o to chodzi, głosujmy na UPR a i podatek będzie pogłowny, a ubezpieczenia dobrowolne. Już ja wiem jak mnie państwo okrada, a najważniejsze, to wiem, jak dysponowac własnymi pieniędzmi. I jeszcze jedno, Wasza wola, jeśli nie zagłosujecie na UPR to w Polsce nic się nigdy nie zmieni. PSL będzie bronić rolników(utrzymanie prawie darmowego krusu), SLD to totalny kataklizm socjalistyczny, PO i PIS będą tak robić, tzn nic nie robić, i dalej lekarze i adwokaci będą na ryczałcie.Obecnie ZUS jest kosmicznie wysoki i nikt z obecnych przy korycie nie zamierza tego zmieniać, zapamiętajcie to. Naprawdę tak kochacie żyć w niewolnictwie ? Naprawdę wolicie, żeby państwo dysponowało Waszymi pieniędzmi ?? Naprawdę nie przeszkadza Wam ta cała biurokracja , dosłownie we wszystkim ?? Naprawdę nie przeszkadza Wam ta"troskliwa opieka " państwa ?? Naprawdę dalej chcecie tak żyć ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc, dwa lata to jest chyba wystarczający okres zeby rozkrecic swoja dzialalnosc, po co komu taki biznes jak nawet na zus sie nie zarabia, trzeba bylo myslec przed zalozeniem firmy i zrobic rzetelny biznesplan, teraz naprawde jest duzo ulatwien dla nowych przedsiebiorcow, kiedys nie bylo doplat i zmniejszonego zus-u przez dwa lata i jakos ludzie dawali rade, ja od trzech miesiecy place juz caly zus (839,02 zł) i smialo moge powiedziec ze te dwa lata karencji w zupelnosci wystarcza, wiec zamiast caly czas narzekac lepiej byloby pomyslec co zrobic zeby wiecej zarobic:) a sprawa KRUS to juz inna bajka. Pozdrawiam Przedsiębiorców
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gregg napisał:
No właśnie o to chodzi, głosujmy na UPR a i podatek będzie pogłowny, a ubezpieczenia dobrowolne. Już ja wiem jak mnie państwo okrada, a najważniejsze, to wiem, jak dysponowac własnymi pieniędzmi. I jeszcze jedno, Wasza wola, jeśli nie zagłosujecie na UPR to w Polsce nic się nigdy nie zmieni. PSL będzie bronić rolników(utrzymanie prawie darmowego krusu), SLD to totalny kataklizm socjalistyczny, PO i PIS będą tak robić, tzn nic nie robić, i dalej lekarze i adwokaci będą na ryczałcie.Obecnie ZUS jest kosmicznie wysoki i nikt z obecnych przy korycie nie zamierza tego zmieniać, zapamiętajcie to. Naprawdę tak kochacie żyć w niewolnictwie ? Naprawdę wolicie, żeby państwo dysponowało Waszymi pieniędzmi ?? Naprawdę nie przeszkadza Wam ta cała biurokracja , dosłownie we wszystkim ?? Naprawdę nie przeszkadza Wam ta"troskliwa opieka " państwa ?? Naprawdę dalej chcecie tak żyć ??
I nie zapominajmy, że te dotacje unijne , są z naszych pieniędzy-podatków. Każdy na to płaci, żeby ktoś mógł skorzystać. Tych dotacji nikt nie wyczarowuje przecież. Jak totolotek, albo konkurs smsowy. Ktoś płaci, , żeby ktoś dostał. Hahahaha. Niech żyje eurosojuz. Nie łudźcie się, że unia działa po to, żeby nam się żyło lepiej, Nie łudźcie się, że PO coś chce zrobić dla swoich obywateli. Kiedy to wreszcie naród zrozumie. A UPR niech żyje !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komentarz Unii Polityki Realnej w tym temacie dostępny pod adresem: http://sm.upr.lublin.pl/2009/05/14/upr-lub...-lubelszczyzny/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łukasz Gandecki napisał:
Komentarz Unii Polityki Realnej w tym temacie dostępny pod adresem: http://sm.upr.lublin.pl/2009/05/14/upr-lub...-lubelszczyzny/
Pozdrawiam UPR - Ludzie mają już tak wyprane mózgi, tak się pogubili, że na hasło "unijne pieniądze" mają mokro w gaciach. Ludzie, czemu pozwalacie, żeby NASZYMI PIENIĘDZMI dysponował nierząd ?? Tak Wam dobrze w tym burdelu?? Pozdrawiam normalnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponieważ wątek bardzo się nam podoba, ale nie piszemy tu anonimowo, więc powiemy, że kompletnie nie zgadzamy się z większością przedmówców, a szczególnie z sympatykami UPR, którzy krytykują ZUS. Nam ZUS bardzo się podoba, uważamy, że działa niezwykle mądrze, prężnie i roztropnie wydaję nasze pieniądze. Ustawy o ubezpieczeniach przygotowane przez Sejm są najwyższej próby i prosimy nie krytykować naszych posłów. Tylko te składki mogłyby nieco wyższe, żeby w końcu zrobić coś z tym, że w kilku miastach stoją jeszcze takie skromne budynki zakładu. pozdrawiamy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli jesteś zainteresowany obniżenie kosztów ZUS do 310 zł.. proszę o kontakt. a wyślę Ci ofertę. Michał Wojciechowski Kierownik Sprzedaży Tel: 0 790 642 359 mail: mic.wojciechowski@yahoo.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
troche prawdy napisał:
Ludzie nie popadajmy ze skrajnosci w skrajnosc, dwa lata to jest chyba wystarczający okres zeby rozkrecic swoja dzialalnosc, po co komu taki biznes jak nawet na zus sie nie zarabia, trzeba bylo myslec przed zalozeniem firmy i zrobic rzetelny biznesplan, teraz naprawde jest duzo ulatwien dla nowych przedsiebiorcow, kiedys nie bylo doplat i zmniejszonego zus-u przez dwa lata i jakos ludzie dawali rade, ja od trzech miesiecy place juz caly zus (839,02 zł) i smialo moge powiedziec ze te dwa lata karencji w zupelnosci wystarcza, wiec zamiast caly czas narzekac lepiej byloby pomyslec co zrobic zeby wiecej zarobic:) a sprawa KRUS to juz inna bajka. Pozdrawiam Przedsiębiorców
Poczekajmy do pierwszych miesiecy bez dochodu, ile wytrzymasz? A sa ludzie ktorzy chca miec dzialalnosc nie na "caly etat", tak sobie zarobic z kilkaset zlotych na inne wydatki, to co im powiesz?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...