Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Szopeeeeen! :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miałem te szczęście, że w swoim życiu oglądałem całkowiete zaćmienie słońca. Oglądałem je przez zwykłą szybkę okopconą świeczką. Polecam tą metodę  dla wszystkich chętnych oglądania jutrzejszego niepełnego zaćmienia słońca. Jest to przeżycie nie do opisania i na dodatek za "friko". POWODZENIA!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lepiej oglądać przez maske do spawania ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ponoć najzdrowsze dla oka jest ogladanie zacmienia przez zdjecie rentgenowskie, przez ta ciemniejsza czesc, przyciemnione szkielko i np okulary przeciwsloneczne przepuszczaja ponoc zbyt wiele promieniowania i mozna uszkodzic sobie wzrok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ponoć najzdrowsze dla oka jest ogladanie zacmienia przez zdjecie rentgenowskie, przez ta ciemniejsza czesc, przyciemnione szkielko i np okulary przeciwsloneczne przepuszczaja ponoc zbyt wiele promieniowania i mozna uszkodzic sobie wzrok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ponoć najzdrowsze dla oka jest ogladanie zacmienia przez zdjecie rentgenowskie, przez ta ciemniejsza czesc, przyciemnione szkielko i np okulary przeciwsloneczne przepuszczaja ponoc zbyt wiele promieniowania i mozna uszkodzic sobie wzrok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do oglądania idealnie nadaje się zwykła dyskietka po otwarciu szczeliny. Sprawdziłem już kilka razy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najbezpieczniej jest oglądać zaćmienie przez szkło spawalnicze o wartości nie mniej niż 10 DIN (najlepiej 13 DIN).   Tego typu fitry można kupić w sklepach typu Praktiker i Jula. Sam dzisiaj kupiłem taki fitr 13 DIN w Juli za 4,99 PLN.   Wbrew temu co piszą tutaj niektórzy ogladanie zaćmienia Słońca za pomocą kliszy fotograficznych, dyskietek, płyt CD nie jest bezpieczne. W przeciwieństwie do szkła te przedmioty nie zatrzymują szkodliwego dla oczu promieniowania ultrafioletowego. Natomiast, oglądanie Słońca przez okopcone szkło też nie jest najlepszym pomysłem. Takie szkło musiałoby być pokryte grubą, regularną wartwą sadzy. Nie jest to ani łatwe, ani wygodne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie. Czy można uszkodzić aparat robiąc zdjęcie Słońca ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy zdjęcie rentgenowskie może się przy tym prześwietlić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie. Czy można uszkodzić aparat robiąc zdjęcie Słońca ?
można są specjalne filtry na obiektyw.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie...nie patrzta w słonko bo se oczy popalita...módlta sie...koniec świata nadchodzi..padnijta na kolana i prośta o przebaczenie za grzechy wasze..ale naipirw trza zrobić zapasy konserw w biedronce i innych cerfurach...szybko,szybko bo inne wykupiom wszystko,lećta,lećta ino migiem do tarasów i innych galeryji...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie...nie patrzta w słonko bo se oczy popalita...módlta sie...koniec świata nadchodzi..padnijta na kolana i prośta o przebaczenie za grzechy wasze..ale naipirw trza zrobić zapasy konserw w biedronce i innych cerfurach...szybko,szybko bo inne wykupiom wszystko,lećta,lećta ino migiem do tarasów i innych galeryji...
ja pier***e.. ale ty baran jesteś :)  :)  :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...