Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zafundują szczepienia w Lublinie

Utworzony przez krzoy, 3 marca 2014 r. o 15:55 Powrót do artykułu
"Zafundują..." to super bo wolałbym żeby nasze podatki nie szły do bogatych firm farmaceutycznych przekupujących urzędników żeby takie akcje zorganizować na koszt podatnika...! Ale na szczęście to urzędnicy "zafundują..." Dziękujemy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zafundują powikłania np. po HPV. Sami niech się szczepią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wolałabym, żeby Lublin w inny sposób "pomagał" mieszkańcom, a nie tak :-( Za powikłania poszczepienne dziękujemy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stanowisko nr 51/15/2009 z dnia 3 sierpnia 2009 r. w sprawie finansowania ze środków publicznych szczepień przeciw brodawczakowi ludzkiemu szczepionkami Silgard® i Cervarix® w profilaktyce zakażeń wirusem brodawczaka ludzkieg o (HPV) Rekomendacja Rada Konsultacyjna 1 rekomenduje niefinansowanie ze środków publicznych szczepień przeciw brodawczakowi ludzkiemu szczepionkami Silga rd® i Cervarix® w profilaktyce zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Drogie Panie dbajcie o siebie.1." Szczepienie nie zastępuje regularnych badań cytologicznych szyjki macicy. W związku z tym, iż żadna szczepionka nie jest w 100% skuteczna oraz z uwagi na fakt, że szczepionka (jakaś tam jakaś) nie zapewni ochrony przed wszystkimi typami HPV lub działania przeciw istniejącym zakażeniom wirusem HPV, regularne badania cytologiczne szyjki macicy w dalszym ciągu mają zasadnicze znaczenie i należy je wykonywać zgodnie z oficjalnymi zaleceniami. Nie ustalono dokładnie czasu utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę. Konieczność i czas podania dawki (dawek) przypominającej nie zostały dotąd ustalone." cytat z innej ulotki: "Szczepienie nie zastępuje rutynowych badań szyjki macicy. Ponieważ żadna szczepionka nie jest w 100% skuteczna, a (coś tam coś) nie zapewni ochrony przeciw każdemu typowi HPV ani przeciw istniejącym zakażeniom HPV, rutynowe badania przesiewowe szyjki macicy pozostają niezwykle ważne i powinny być prowadzone zgodnie z lokalnymi zaleceniami." i jeszcze z tej samej ulotki:"Czas trwania ochrony jest obecnie nieznany. Utrzymującą się skuteczność ochronną obserwowano w ciągu 4,5 lat po ukończeniu cyklu 3 dawek. Prowadzone są badania kontrolne dotyczące dłuższego okresu (patrz punkt 5.1). Brak danych dotyczących bezpieczeństwa, immunogenności lub skuteczności przemawiających za możliwością zastąpienia szczepionki (coś tam coś) innymi szczepionkami przeciw HPV." To nie wiem czy to dobre namawiać kobiety do płacenia, namawiać Państwo do finansowania czegoś co nie wiadomo czy działa, nie wiadomo jak długo a nawet przyjmując że 4 i pół roku to uwzględniając powtarzane dawki wyjdą nam dwa badania na cytologię.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...