Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zamkną Kosmos, rozbudują Wyzwolenie

Utworzony przez koszalinianin, 24 lutego 2009 r. o 19:41 Powrót do artykułu
Ach Kosmos,Wyzwolenie,Robotnik ba Przyjaźń aż łezka się w oku kreci na wspomnienie tych kin.Ale życie toczy się dalej.Nie wszyscy wiedza oczy piszę......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu starszy kinoman: stało sie w kilometrowych kolejkach do kina Kosmos i kto nie wytrzymywał to korzystał z usług tzw. koników. Młodsza młodzież nic o tym nie wie. Wyobrażcie sobie kolejke do kasy jak w noc debiutu Harrego pottera. Zrozumieli? I w ogóle nie oszukuje, serio!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego ludzie którzy maja kasę, władzę itp, są w Polsce tacy głupi, mało mądrzy, bez wyobraźni, itp. Obroty kina spadły po powstaniu Plazy. No tak, "mądry" Pan właściciel się pewni zastanawia dlaczego? Nigdy się nie dowie, ale gdyby poszedł na 2godzinny film to może by się przekonał, dlaczego ludzie nie chcą chodzić do kosmosu? Można pójść do konkurencji, co z tego że to nawet nie przypomina kina - raczej kino domowe, ciasno jak w kurniku, ludzie jedni na drugich, duszno- ale przynajmniej skupiamy się na filmie a nie na obolałym tyłku. O tym Pan mądry właściciel nie pomyślał, tylko pisze że era kin jedno salowych się skończyła... gramy filmy 3 tyg po premierze, dlaczego nikt do nas nie przychodzi?... jezu, przecież to kino ma tyle możliwości - ogromna sala, ekran, całkiem inny odbiór dźwięku, przestrzeń... to jest prawdziwe kino!!! tyle tam można pomysłów wprowadzić, zmian... aż mi się flaki prują jak czytam te "mądre" wypowiedzi... Panie prezesie, jeśli Pan nie wie co zrobić z kinem, zapewniam, że jest w Lublinie dużo młodych, ale i starszych osób które, na pewno będą wiedziały jak przyciągnąć do kina klientów, ja sam również służę pomocą. Heh.. Polska - Państwowy Organ Likwidujący Skutecznie Korzystne Argumenty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętam, jak Kosmos się budował; kibicowałem temu procesowi codziennie, bo idąc do szkoły, widziałem postępy prac. Niestety, jeszcze długo po otwarciu nie mogłem się dowiedzieć, jak wygląda w środku, bo tam jakoś nie wyświetlali filmów dla dzieci... Pierwsza okazja to był hit westernowy DWA ZŁOTE COLTY, z Henry Fondą i Anthony Quinnem. Za pierwszym podejściem nie zostałem wpuszczony i musiałem sprzedać wystany w długiej kolejce bilet. Ale kilka dni później (tak, KIEDYŚ filmy "szły" wiele dni pod rząd!) Pani Bileterka jakoś uwierzyła, że mam już odpowiedni wiek... To było gigantyczne przeżycie. Ogromna widownia, olbrzymi ekran, kurtyna, wolno gasnące światło - i AMERYKAŃSKI film! Prawdziwy! W latach 60. to było jak kontakt z pozaziemską cywilizacją. I w absolutnie światowym (jak mi się wydawało) "Przybytku X Muzy"! Za którymś razem odkryłem barek pod schodami, gdzie można było kupić herbatniki i lemoniadę, chyba niewiele więcej. Najfajniejszy był ten nastrój oczekiwania w narastającym tłumie, już za drzwiami i po sprawdzeniu biletów, kiedy nie można było wejść na schody na górę (co najwyżej na pierwszy lu góra drugi stopień, bo na czwartym stał Pan Bileter i pilnował, żeby nikt wyżej się nie posunął); ciche rozmowy zniżonym głosem, długie, ciągnące się rozkosznie minuty PRZED seansem... Cały ten rytuał, który w Kosmosie doskonale się spełniał. Tego już nie ma i to już nigdy nie wróci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...