Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zarząd Radia Lublin zamierza zwolnić 25 pracowników

Utworzony przez mach, 15 września 2011 o 22:15 Powrót do artykułu
media... a wydałoby się że akurat ta branża w kryzysie ma sie dobrze, statystycznie tak ale przypadki takie jak ten pokazują, że działa prosty mechanizm rynkowy wymuszający dopasowanie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zbierzmy fakty do kupy. Herman vel Czesław Wiśniak - nie ujmując temu drugiemu ( film Konsul - polecam ) za sprawą swojej "zażyłej" znajomości z Czarzastym zostaje pełnomocnikiem zarządu d/s restrukturyzacji. Powstaje radio Freee, które jako klon Eski ma z nią konkurować w zdobywaniu słuchaczy. Komorski pełen nadzieji na przedłużenie kadencji, błyskawicznie łyka przynęte wietrząc swoją szansę. Szwabe ( emeryt ) wystartował w konkursie dla kasy i z niejesnych pobudek osobisto-towarzyskich. Zarówno Szwabe jak i Komorski "wygrywają" konkurs na nowy zarząd w sytuacji, gdy kasa RL zaczyna świecić pustkami. Pieniądze lekką ręką wydał wczesniej zarząd na chore pomysły Hermana. Herman mimo skandalu pałęta się po RL dowodząc Freee nie pobierając wynagrodzenia ( przynajmniej nieofecjalnie ). Rada Nadzorcza RL klepie oszczedności w postaci zwolnień i braku działań zaradczych. RL forsuje Barachołke jako flagową audycję radia publicznego ( finansowanego z abonamentu ). Do odstrzału idą młodzi dziennikarze, którym jeszcze nie poprzewracało się w głowach. Zostają smutni, rozgoryczeni, sfrustrowani weterani, dla których RL jako instytucja jest jedyną szansą na egzystencje. W tym wszytkim powala nieudolność zarządu i służalczość wobec "sił wyższych" ( polityczno-towarzyskie względy ). Jestem nawet skłonny uznać, że to działa. Czy jednak przypadkiem nie cofamy się do mentalności Czesława Wisniaka. On "karierę" zrobił w latach 50-tych. Radna nadzorcza pospołu z dyrygującym Pieniążkiem ( "autorytetem" ) dopełnia tej farsy. Efekt jest taki, że RL przetrwa jeszcze przez jakiś czas. Trudno się spodziewać, że przetrwają z nim słuchacze.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja bym ich wszystkich wywalił. Oni jedynie żydostwo na lubelskim łonie doskonale promują. Kto tym klakierskim bajzlem zarządza,gdzie jak nie Hartwigowa to Zentarowa jak nie Zentarowa to Wszystkowidzący,jak nie bajgle to cebularze ,jak nie Bełżec to Jedwabne i tak w kółko. Już od tego zażydzania na wymioty się zbiera. Jet mi obojętne czy ten klakierski gniot będzie istniał czy nie. Bo jaki mam w tym biznes kiedy z mojego abonamentu promowany jest jakiś biłgorajski Mosiek Singer ? ...czy jak mu tam.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Turecki? Barachołka? Wybuchowy mix! Brak dystansu do siebie smutnego prowadzacego połaczony ze skoczną pseudo muzyczką. Ale jazda.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Armiliusz napisał:
Ja bym ich wszystkich wywalił. Oni jedynie żydostwo na lubelskim łonie doskonale promują. Kto tym klakierskim bajzlem zarządza,gdzie jak nie Hartwigowa to Zentarowa jak nie Zentarowa to Wszystkowidzący,jak nie bajgle to cebularze ,jak nie Bełżec to Jedwabne i tak w kółko. Już od tego zażydzania na wymioty się zbiera. Jet mi obojętne czy ten klakierski gniot będzie istniał czy nie. Bo jaki mam w tym biznes kiedy z mojego abonamentu promowany jest jakiś biłgorajski Mosiek Singer ? ...czy jak mu tam.
Dla takich jak Ty powinno się zalegalizować eutanazję, dodatkowo w Twoim przypadku powinna być wykonana profilaktycznie. Kretynizm i bezdenna głupota jaką przejawiasz, klasyfikuje cię na równi z pantofelkami, pleśnią i kupą krowiego gówna na łące. Nie wiem skąd się biorą takie ograniczone, tępe łby, ale wiem, że wielką tragedią dla tego kraju jest to, że Twoi rodzice uprawiali kiedyś sex.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Faktów ciąg dalszy. Radio Freee jest już praktycznie samograjem przypominającym internetowe rozgłośnie bez udziału słowa, finanowanym z abonamentu. Jego słuchalność systematycznie spada. Propozycje muzyczne Freee są wtórne do konkurencyjnych, obecnych na rynku lubeszczyzny. Spada także słuchalność RL. Zarząd nie robi czegokolwiek, co mogłoby zmienić ofertę programową i wraca do zubożonej starej ramówki przedwakacyjnej, której efekty widać na wskaźnikach słuchalności. Staż pracy w RL - najważniejsze kryterium przy zwolnieniach grupowych, jekie przyjał zarząd z RN, nijak sie ma do merytorycznej oceny audycji. Ważniejsza jest "lojalność" z zasiedzeniem włacznie niż solidność i dobry produkt. Za przykład tzw. wzorcowej roboty wzkazywanej przez zarząd podawana jest przecietność a często miernota. Kreatywność i inwencja odeszła w niepamięć. Związki zawodowe nie mają niczego do zaproponowania z własnej strony poza ledwo słyszalną i cienką krytyką. Rada programowa kontestuje w radosnej twórczości protokołów z posiedzeń sytuację jako dobrą lub przynajmniej zadowalającą. Rada nadzorcza wymaga oszczędności i ograniczeń w wydatkowaniu kasy zamiast skoncentrować się na szukaniu rozwiązań, które mogły by poprawić sytuację spółki, nie czekając na "zrzuty" abonamentu z Warszawy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Faktów cz. 3 i ostatnia. Zadaniem zarządu jest szukanie sposobów poprawy funkcjonowania radia. Publiczne ujawnianie planów w warunkach rynkowych było by głupotą, ale pracownicy muszą o nich wiedzieć, żeby mogli je realizować ( przynajmniej w częsci dotyczącej ich obowiązków ). Jak do tej pory, nikt nie podał propozycji wyjścia z impasu. Żeby zarząd mógł efektywnie działać, powinien cieszyć się przynajmniej minimalnym szacunkiem pracowników. Tymczasem zarząd podważył swoje kompetencje i wiarygodność nie sprawując kontroli nad finansami ( wydając wcześniej tzw. bezpieczne pieniądze ) za co płacą teraz dziennikarze i ludzie pionu administracyjnego. Tłumaczenie byłego przewodniczącego RN Szymańczyka ( Samoobrona i Partia Regionów ) o nadpłynnosci w 2010 r. i konieczności inwestycji ( poza niezbędnymi wydatkami na infrastrukturę ) jest mitem. Nie zmieniła się utsawa i zasady finansowania mediów publicznych. W takich warunkach nie można oczekiwać zwiększonych przychodów z abonamentu. Obecna RN ( głównie lewica i ordynacka ) nie ma żadnego interesu w forsowaniu rozwiązań, które poprawiły by pozycję RL i oprócz wymagań cięć czeka na mannę z nieba. Szwabe ma karykaturalne problemy z podejmowaniem decyzji gospodarczych i personalnych. Komorski często ucieka się do pustosłowia i kiepskich wybiegów, które mają ukryć jego nieporadność i braki w wiedzy.... Można dorzucić jeszcze kilka argumentów, tylko po co? Brak osobistej - finansowej odpowiedzialności zarządu za podejmowane decyzje powoduje, że jedyną "karą" za ignoracncje jest ewentualna utrata stołków. Nie warto spodziewać sie tego wcześniej, niż wiosną przyszłego roku ( przy skwitowaniu lub odrzuceniu bilansu ). Chyba wystarczy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ogółem, ku rozważeniu przez zarząd. Gospodarka planowa przed 1981 doprowadziła na skraj bankructwa kraj - czyt. większą część społeczeństwa. Mechanizm był prosty. Danina każdego panstwowego przedsiebiorstwa spływała do centrali, po czym partia dzieliła wedle uznania i żywotnych potrzeb narodu. Ludzie w obliczu kryzysu zawiązali związki zawodowe, które doprowadziły do zmiany systemu. Efektem ubocznym działalności związków było rozszerzenie praw socjalnych, za które ktoś musi zapłacić. Płaci podatnik, czyli wszyscy. Problem pojawia się wtedy, gdy z tej ochronki korzystają nieproduktywni i nie wnoszący niczego wartościowego pracownicy. W RL mogą "spać spokojnie" pracownicy z najdłuższym stażem. Początkiem końca każdej firmy operującej w realiach gospodarki rynkowej jest wybieranie kasy z istniejących zasobów ( i stale kurczących się ) przy zapewnieniu "nietykalności" tym, którzy nie proponują nowych rozwiązań i nie są zdolni do kreatywnego działania. A że przykład idzie z góry.............. O ironio, cały ten mechanizm publicznego radia jako żywo przypomina socjalistyczną gospodarkę - tym razem bez "ludzkiej twarzy".
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ponieważ jest chłodny wrzesniowy wieczór to jeszcze dwa łyki rozsądku. Poprzednie władze RL były w stosunkowo komfortowej sytuacji. Pomimo doraźnych trudności i przjściowych kłopotów każdy rok rozrachunkowy zamykał się dodatnim bilansem. Zyski były wypłacane pracownikom w postaci premii. Po raz pierwszy w historii RL nie domknie budżetu za 2011 r. Nie jest to tylko sprawa mniejszych wpływów z abonamentu. Gdyby nie decyzja Szymańczyka o otworzeniu nowego radia miejskiego i bezkrytycznego "zapału" Komorskiego, Hermana i Szwabe, rok bieżący łatwo było by zbilansować z niewielką nadwyżką na 2012 r. W obecnej sytuacji najrozsądniej było by zamknąć Freee i przyznać się do porażki oraz przywrócić częstotliwość miejską RL. Innym rozwiązaniem może być utrzymanie rozgłosni miejskiej traktując ją jako radio interwencyjne, dotykające najistotniejszych problemów miasta - uwzgledniając akademicki charakter lubelskiej "metropoli". Na to niestety potrzeba pieniedzy ( które skutecznie wydano na rozruch i promocję Freee ). A jest o czym mówić i informować! Radio Lublin przez lata traciło swój prestiż dopasowując się do politycznej "poprawności". Żeby być wiarygodnym i rzetelnym, potrzebna jest bezkompromisowa postawa w demaskowaniu nadużyć władzy, zwykłej bezmyślności i konformizmu. Muzyka jest kwestią gustu, ale....... disco-polo z publicznych pieniędzy jest nieporozumieniem. Nikt inny w Polsce poza RL ( nawet stacje komercyjne ) nie nadaje przejawów takiej pełzającej, chodnikowej "kultury". Rada programowa z przewodniczącym Zielińskim nie zgłasza w tej materii żednych zastrzeżeń. Warto przypomnieć, że słuchacz pożada także: tanich sensacji, "igrzysk i chleba" w każdej, czesto wyuzdanej postaci. Oznacza to, że trzeba to promować? Aktualna sytuacja RL wymaga działań daleko wykraczających poza zwykłe administrowanie i pomniejszanie stanu peresonalnego. Jeśli takie wyzwanie przerasta zarząd, powinien podać sie do dymisji. Ważną role w ocenie działalności zarządu odgrywa ( polityczno-towarzyska )RN........ Najwyraźniej uznaje ona, że wystarczy redukcja kosztów, żeby jakoś utrzymać się na stołkach. Żadna prywatna spółka nie pozwoliła by sobie na tak dalece głupie działania. Dobrze jest przypmnieć, że RL ( finansowane w 80 proc. z publicznych pieniedzy ) funkcjonuje na wzór instytucji non-profit, które żeby były skuteczne muszą zaoferować dobra społecznego pożytku, nienachalnej edukacji i troski jakość życia. Żeby to zrozumieć, trzeba myśleć, żeby myśleć, trzeba też wiedzieć, żeby wiedzieć, trzeba się uczyć, żeby sie uczyć trzeba zdać sobie sprawę, że nikt nie posiadł mądrości przez zasiadanie w zarządzie albo RN. I tym optymistycznym akcentem zostawiam czytelników z przetwarzaniem informacji.....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Krajanie dziękują za ten wyjątkowo wyważony i merytoryczny wywód. A co autor uważa o prowadzących programy i nadających relacje po ciekłym spożyciu? Tudzież o podstarzałych facetach przebierających się w damskie fatałaszki?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czesław Wiśniak vel Śliwa. Morał dla tych, którzy ułożyli się w sprawie podziału stołków w Zarządzie i Radzie Nadzorczej RL. W przypadku Szwabe to drobna wymówka. Facet powinien już sobie odpuścić. Za to Komor wział przykład z pierwowzoru. Obietnice Hermana na kolejną kadencję okazały się skuteczne. Herman nie potrafi mówić prawdy podobnie jak jego alter ego z zarządu....... I tak ten cyrk wiruje wokół kłamstw, niedomówień, braku kompetencji i żełosnego poziomu dronego kombinatorstwa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
-bazyli- napisał:
Krajanie dziękują za ten wyjątkowo wyważony i merytoryczny wywód. A co autor uważa o prowadzących programy i nadających relacje po ciekłym spożyciu? Tudzież o podstarzałych facetach przebierających się w damskie fatałaszki?
Ciekłe spożycie? No........ "coś tam, coś tam potrafię". Fatałaszki? We własnej sypialni wszystko dozwolone.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: