Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Szkoda obu stron. Pozostaje nam wyciągnąć wnioski z tej tragedii i zasanowić się czy sami jako kierowcy rozglądamy się i zwalniamy dojeżdżając do przejścia dla pieszych, a jako piesi i rowerzyści nie wtargamy czasem na przejścia. Niestety, ale dla własnego bezpieczeństwa musimy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. To się tyczy wszystkich uczestników ruchu. Tak na marginesie jako pieszy staram się nie wchodzić na przejście kiedy jedzie samochód i zmusić go w ten sposób do zatrzymania bo wystarczy, że kierowca się zagapi, odwróci wzrok na radio, komórkę itp. i wypadek gotowy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gdyby kierowca był JAROSŁAWEM WAŁĘSĄ to by miał bez lipy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ten tragiczny wypadek był przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Niestety większość osób sugeruje się błędem w nazwie UMCS'u i coraz więcej młodzieży rozpowszechnia to.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
osclbn napisał:
Ten tragiczny wypadek był przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Niestety większość osób sugeruje się błędem w nazwie UMCS'u i coraz więcej młodzieży rozpowszechnia to.
Maria Skłodowska-Curie podpisywała się w różny sposób. Jako: Marie Curie, Madame Curie, Marie Curie-Sklodowska, Marie Sklodowska-Curie, Madame Pierre Curie. Na dyplomie Nagrody Nobla z 1903 roku widnieje podpis Marie Curie, zaś z 1911 Marie Sklodowska Curie. W Polsce prawidłowo podaje się najpierw nazwisko panieńskie, a następnie męża stąd Maria Skłodowska-Curie. We Francji zwyczaj jest odwrotny, dlatego Maria Curie–Skłodowska (w podobny sposób podpisywała się jej córka Irene Joliot-Curie a nie Curie-Joliot). żródło: http://pl.wikipedia....kłodowska-Curie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Radek napisał:
Szkoda obu stron. Pozostaje nam wyciągnąć wnioski z tej tragedii i zasanowić się czy sami jako kierowcy rozglądamy się i zwalniamy dojeżdżając do przejścia dla pieszych, a jako piesi i rowerzyści nie wtargamy czasem na przejścia. Niestety, ale dla własnego bezpieczeństwa musimy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. To się tyczy wszystkich uczestników ruchu.
Kierowca - to jedno a środowisko, w jakim kierowca się porusza - to drugie: pogłębiający się chaos, który wynika między innymi z wciąż rosnącego natężenia ruchu oraz złej, niedostosowanej do potrzeb jego organizacji, niefrasobliwość innych użytkowników dróg - nieraz podjudzanych dodatkowo przez nieodpowiedzialnych pismaków... Poza tym, jest jeszcze trzeci element, dotyczący pewnej grupy najbardziej agresywnych i "wypadkogennych" kierowców - takich, jak handlowcy, kurierzy, dostawcy pizzy itp.: są to zatrudniające ich firmy. Temat ten jest skrzętnie pomijany, niestety... Kompetencje, doświadczenie za kółkiem i odporność na stres takiego kierowcy w ogóle nie sią brane pod uwagę przez zatrudniajacych. Mało kto wie, że na przykład dostawca pizzy ma tylko kilkanaście minut na dodtarczenie towaru pod wskazany adres i powrót do firmy, bez względu na cokolwiek - jeśli nie umie tego zrobić jeden, przyjmie się na jego miejsce kogoś innego...
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: