Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zasłabł przed szpitalem. Karetka jechała po niego 15 minut

Utworzony przez PACJENT, 2 sierpnia 2011 r. o 06:43 Powrót do artykułu
PRZYPADEK RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWA, UZASADNIA UDZIELENIE PIERWSZEJ POMOCY, ODSYŁAM PANÓW PROFESORÓW DO KODEKSU KARNEGO. ODMÓWIĆ TO MOŻE DZIECKO W PRZEDSZKOLU. Czy w takim szpitalu nie ma nikogo kto zna się na prawie i medycynie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytamy: Stanowiskiem pracy lekarza nie jest ulica. Istota zasady ratowania życia jest dziś obwarowana przepisami prawnymi i została zniszczona przez biurokrację – mówi lekarka ze szpitala im. Jana Bożego w Lublinie, która zgodziła się skomentować sprawę anonimowo. Mój komentarz jest następujący: Czy to oznacza, że życie ludzkie jest dla was pielęgniarek i lekarzy mniej ważne niż biurokracja? Wyrażenie takiego stanowiska oznacza nic innego, jak to, że nie jesteście ludźmi tylko manekinami w białych fartuchach, bez współczucia dla drugiego człowieka!!! Chciałbym zobaczyć jak by się poczuł taki lekarz, gdyby analogicznie zasłabł przed szpitalem i nikt mu nie pomógł... Jak można wam ufać, że się zajmiecie od serca człowiekiem? Wy chamy bez uczuć przeżarte biurokracją!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za bzdury! Lekarz ma OBOWIĄZEK ratować życie ZAWSZE i WSZĘDZIE i nawet najgorszemu wrogowi. Taki jego ... wybór życiowy, nie ma wyjścia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za komuny jak Solidarność chcała przejąć władzę to mówiła, że postawi sprawy z głowy na nogi . Okazuje sie że komuna mogaby sie wiele nauczyć od obecnego systemu absurdu i biurokracji.Kolejna sprawa to że lekarz nie może opuścić stanowiska racy - jak to sie ma do pracy lekarzy na kilu etatach(stanowiskach) gdzie godzin racy sie zazebiają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z przeprowadzonych rozmów z moimi znajomymi, którzy mieli tzw."przyjemność' korzystać z usług medyków ze Staszica stwierdzam, że jest to najgorszy szpital w Lublinie. Zachowanie tych wiecznie goniących za pieniędzmi doktorkow pozostawiam bez komentarza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" 15 minut jechała karetka do mężczyzny, który wczoraj w dzień zasłabł tuż przed wejściem do SPSK nr 1 przy ul. Staszica w Lublinie. Nikt z personelu pobliskiego szpitala nie pomógł choremu. – Odmówiono nam przyjścia medyka. Kazali wzywać karetkę pogotowia.Człowiek mógłby umrzeć przed szpitalem, bo nikt nie chce do niego wyjść, żeby zobaczyć, co się stało. Po 15 minutach na miejsce wreszcie dotarło pogotowie. Karetka zabrała mężczyznę na oddział toksykologii szpitala im. Jana Bożego w Lublinie " Człowiek leżał tuż przy szpitalu na ul. Staszica, pogotowie przyjechało po kwadransie i zabrało go do szpitala przy ul. Biernackiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Abstrachując od "procedur szpitala", to lekarka, która nie pomogła pacjentowi, nazwijmy to "prywatnie", powinna być pozbawiona prawa wykonywania zawodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe jaką etyką kieruje się lekarz wypisujący skierowanie do kliniki czy innego szpitala z prywatnego gabinetu.Ten sam lekarz pół godziny wcześniej nie wypisał skierownia w przychodni z powodu braku miejsc w tym samym szpitalu,kto to uzdrowi w służbie zdrowia,nie wiem?.Wiem,że nie będę wiedział dalej ale co szkodzi zapytać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aż to banda te całe lekarze napohybel!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jego wina. Po co notorycznie upijał się do nieprzytomności. Trzeba szanować siebie w jakiej sytuacji by się nie było w życiu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej żeby do menela-brudasa zleciał się cały szpital i jeszcze ktoś mu po flaszkę skoczył i d*pe podmył. Co za ciemne społeczenstwo. Chcecie lepszej słuzby zdrowia a pieniadze sa marnotrawione na wyjazdy do wsiarzy i fenoli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej żeby do menela-brudasa zleciał się cały szpital. A ci "świadkowie" to banda oszołomów. Chcecie dewotki mieć lepszą sluzbę zdrowia a do fenolstwa wzywacie karetki. A miasto niech przywroci izbę wytrzezwien i nie ma pretensji do lekarzy i personelu medycznego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pięknie piszecie o ratowaniu człowieka, ale jak NFZ ukarze szpital za brak lekarza na dyżurze to będzie psy wieszać na lekarzu. Niestety takie przepisy wymyślili nam nasi przedstawiciele w parlamencie i lekarzowi pozostaje je przestrzegać. Zgoda, życie ludzkie jest najważniejsze, ale biorąc na logikę to o wiele bardziej ważniejsze jest życie wielu ludzi. Niestety Ci lekarze dobrze wiedzieli, że jak opuszczą stanowisko pracy to NFZ ukarze szpital i pod koniec roku nie będą mogli udzielić pomocy kilkudziesięciu osobom. Jestem ciekawy ilu z was zabierających głos brało udział w wyborach. To my możemy to zmienić, wybierając odpowiednich przedstawicieli do organów ustalających prawo. Nie głosując w wyborach sprawiamy, że żądzą nami ludzie, którzy nie mają pojęcia o prawie i jego tworzeniu (czytaj: wicemarszałek, co nie zna przepisów, poseł, który jest z wykształcenia prawnikiem i nie zna podstawowej ustawy, itp.).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lekarz, podobnie jak każdy inny pracownik, nie ma prawa opuścić stanowiska pracy bez zgody swojego pracodawcy. Z kolei osoba, która jest świadkiem zdarzenia, ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy.
To ja mam znać się na pomocy, czy lekarz stojący obok i się patrzący ? Rzygam na ten kraj DNO SYF i SMRÓD !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czyżby chory 50-cio latek zanim stracił przytomność nie zdążył włożyć do kieszeni fartucha pani doktor koperty z wyrazami wdzięczności, a może skończył się kontrakt na primum non nocere z NFZ? ZGROZA!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ratmed999 napisał:
Najlepiej żeby do menela-brudasa zleciał się cały szpital. A ci "świadkowie" to banda oszołomów. Chcecie dewotki mieć lepszą sluzbę zdrowia a do fenolstwa wzywacie karetki. A miasto niech przywroci izbę wytrzezwien i nie ma pretensji do lekarzy i personelu medycznego.
A czym ty się różnisz od "menela-brudasa" ? Pisząc takie obrzydlistwa nie zasługujesz na miano człowieka a pomimo tego gdybyś zasłabł na ulicy to przyjechała by po ciebie karetka zamiast weterynarza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
większa polowa broni śmierdzącego pijaka;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najprawdopodobniej było tak - jakis czlowiek wygladajacy prawdopodobnie jak pijaczek lub menel siedzial na murku i zaslabl, zbiegli sie ludzie, ktos polecial do pobliskiego szpitala a stamtad ktos wystawil 'przyslowiowa glowe' i sie 'wywiedzial' ze to pijaczek wiec dlatego nie lecieli, bo po co, jesli by to przewrocila by sie stara babcia albo jakas w miare wygladajaca osoba pewnie by peilegniarka najpierw poleciala a potem moze i lekarz. Artylul nic nie opisuje ze to byl okoliczny pijaczek a zgodnie z zasada minimalizacji strat lekarze juz go przekreslili na korzysc pacjetow placacych skladki w szpitalu. A etyka? nie ma zadnej etyki sa tylko interesy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chcecie lepszej służby zdrowia to zacznijcie od siebie tępe chu......... pozdro dla wszystkich którzy bronią swoimi komentarzami pijaka, menela, brudasa gorszego od brudnej świni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W piątek wieczorem uciąłem sobie palca piłą, poszedłem do stacji karetek ( miałem bardzo blisko ), pogotowie jak najszybciej, na sygnale przewiozło mnie właśnie na Staszica - a tam, full luz, pełen relaks - 1,5h w poczekalni...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...