Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ale za to działki budowlane w gminach z planem zagospodarowania pójdą w górę, np. w Jastkowie. Im mniej rolnej ziemi w obrocie tym więcej potencjalnych inwestorów w działki budowlane. Kto bedzie trzymał kasę na lokatach czy w złocie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rolników chętnych na ziemię jakby coraz mniej. Młodzi uciekają do miasta, starzy- umierają. Kto kupi pole gdzieś na krańcach Polski, gdzie diabeł mówi dobranoc? Będą stały nieużytki i puszcza kraj zarośnie. Może o to chodzi? Bo jak wytniemy w pień Białowieską.........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Układ był prosty.Kupowało się grunt rolny 1 ha za np,50 tysięcy. Miało się układ w gminie, w ciągu roku odrolniało i sprzedawało jako działki budowlane za kwotę 1 mln !!! Przebitka była niezła !!! Czysta "polska obecna przedsiębiorczość " ...Gdyby to była jeszcze IV czy piąta klasa to rozumiem. Ale często II czy III ...!!!Dlatego "rosły" ceny ziemii...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rolników chętnych na ziemię jakby coraz mniej. Młodzi uciekają do miasta, starzy- umierają. Kto kupi pole gdzieś na krańcach Polski, gdzie diabeł mówi dobranoc? Będą stały nieużytki i puszcza kraj zarośnie. Może o to chodzi? Bo jak wytniemy w pień Białowieską.........
Poczekaj na 01.01.2021 gdy skończą się dotacje unijne, a zacznie katastrofa miast . Kierunek powrotny będzie dużo szybszy niż komukolwiek dziś się wydaje ...!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A szmalu z zewnątrz jak nie było, tak nie ma. Skoro Rosja o wszystkim decydowała, to dlaczego Amerykanie są właścicielami PATENTU na światłowody? Dlaczego PIS poparł MARKA? Bo przy MARKU, chłopcy a Unii nie oznajmią RP, że jest bankrutem. Znacznie więcej nie wiem, niż wiem, ale nikt mnie nie przebije w wyprowadzaniu pewnych wniosków, które są pewne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takim razie i rolnik który chce wsiąść kredyt pod zastaw gospodarstwa tez będzie miał problem.Bank nie weżmie gruntów pod zastaw bo w razie czego nie sprzeda-nie zlicytuje ziemi zastawionej bo kto kupi jak tylko bedzie mogła agencja po jej wycenie-wiadomo jak najniższej i i sasiad rolnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nepotyzm w PiS - syn posła Tchorzewskiego został dyrektorem przedsiębiorstwa energetyczego w Siedlcach. Dobra zmiana!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy ktoś bierze pod uwagę to że większość rolników kupowała ziemię na kredyt pod hipotekę. Banki chętnie udzielały tych kredytów bo cena ziemi ciągle rosła i zabezpieczenie było bardzo dobre to bardzo podobnie jak z mieszkaniami i domami kilka lat temu. Teraz nastąpi krach na wsi i ceny ziemi pospadają o połowę a wartość zaciągniętych kredytów nie spadnie ale wartość zabezpieczenia i owszem o połowę i rolnicy zostaną zmuszeni do zastawiania hipotek na domy bo banki wymuszą zwiększenie hipotek ze względu na spadek wartości dotychczasowego zabezpieczenia. To jest ta DOBRA ZMIANA ciekawe komu????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam ziemię odziedziczoną.Płacę za nią podatki od wielu lat.Teraz sie okazuje je ta ziemia nic nie warta .a plany z nią zwiazane legły w gruzach.Nie jestem rolnikiem i nie zamierzam być i właśnie traktuję moją nieruchomość jako lokatę kapitału.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy ktoś bierze pod uwagę to że większość rolników kupowała ziemię na kredyt pod hipotekę. Banki chętnie udzielały tych kredytów bo cena ziemi ciągle rosła i zabezpieczenie było bardzo dobre to bardzo podobnie jak z mieszkaniami i domami kilka lat temu. Teraz nastąpi krach na wsi i ceny ziemi pospadają o połowę a wartość zaciągniętych kredytów nie spadnie ale wartość zabezpieczenia i owszem o połowę i rolnicy zostaną zmuszeni do zastawiania hipotek na domy bo banki wymuszą zwiększenie hipotek ze względu na spadek wartości dotychczasowego zabezpieczenia. To jest ta DOBRA ZMIANA ciekawe komu????
Bo to trzeba właściwie rozumieć ...No dobra, zmiana !!! W myśl zasady -sr..j Polaku sr..j na ten dziwny kraj . Tylko tyle ci zostało, że się możesz wys..ć śmiało. Ale tak to jest , gdy gawiedź wybiera do rządzenia sobą nie mędrców, a cwaniaków różnej maści...;-((( Przepraszam was socjaliści ,że większość tego narodu nie dała się oświecić ;-(((
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To zamach na własność prywatną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam ziemię odziedziczoną.Płacę za nią podatki od wielu lat.Teraz sie okazuje je ta ziemia nic nie warta .a plany z nią zwiazane legły w gruzach.Nie jestem rolnikiem i nie zamierzam być i właśnie traktuję moją nieruchomość jako lokatę kapitału.
  kolego!!! sprzedawaj teraz ten spadek - masz czas do 30-04-2016 i kupuj jakiś grunt budowlany - to będzie lokata...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostateczną decyzję o sprzedaży będzie mogła jednak podjąć ANR no teraz będzie korupcja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra ustawa, bo to co się działo ostatnio było istnym szokiem. Kiedyś 1 ha kupowałem po 7 tys. zł, a dziś gmina ogłasza przetarg i za taką samą ziemię muszę zapłacić 100.000zł a nie minęło więcej niż 15 lat. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobra ustawa, bo to co się działo ostatnio było istnym szokiem. Kiedyś 1 ha kupowałem po 7 tys. zł, a dziś gmina ogłasza przetarg i za taką samą ziemię muszę zapłacić 100.000zł a nie minęło więcej niż 15 lat. 
Dlatego bierze tyle , bo też poszła po rozum do głowy .Przecież ziemię kupowało się tylko pod odrolnienie i sprzedaż działek budowlanych ! Za hektar w Marysinie brało się jakieś 1,2 mln po roku czasu inwestycji.Wiadomo ,że trzeba było się podzielić , ale i tak zarobek był niezły. Jakieś 350 % w rok !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BRAWO! Polska ziemia, dla polskich rolników. Stop niemieckiemu kapitałowi wykupującemu naszą ziemie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To w Gminie Konopnica tak łatwo o grunty pod budowę domu. Dziwne - znajomi już 4 lata nie mogą się doprosić przekształcenia gruntu ornego na działkę budowlaną. Od samego wójta usłyszeli, że gmina nie jest tym zainteresowana, chociaż zgodnie z prawem jest zwolniona z opłaty za przekształcenie. Wójt poradził, żeby sami się za to wzięli - koszt to jedyne 30 tys zł. :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego bierze tyle , bo też poszła po rozum do głowy .Przecież ziemię kupowało się tylko pod odrolnienie i sprzedaż działek budowlanych ! Za hektar w Marysinie brało się jakieś 1,2 mln po roku czasu inwestycji.Wiadomo ,że trzeba było się podzielić , ale i tak zarobek był niezły. Jakieś 350 % w rok !!!
Jeszcze zależy gdzie. Bo nie wszędzie działki budowlane da się zrobić i nie kazdy ma takie plany. A jak sie uczciwie chce kupic 1 ha pod uprawe to cena tez ta sama kosmiczna. Wlasnie taki przepis powinien byc ze co najmniej 10 lat trzeba uprawiac i skonczyloby sie cwaniakowanie z przekształcaniem dzialek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeszcze zależy gdzie. Bo nie wszędzie działki budowlane da się zrobić i nie kazdy ma takie plany. A jak sie uczciwie chce kupic 1 ha pod uprawe to cena tez ta sama kosmiczna. Wlasnie taki przepis powinien byc ze co najmniej 10 lat trzeba uprawiac i skonczyloby sie cwaniakowanie z przekształcaniem dzialek.
Całkowicie cię zgodzę !!! Też jestem za tym,  aby rolnik mógł kupić ziemię rolną pod warunkiem jej uprawy !!! Ale solidaruchy zbudowały taki system,  w którym  nie liczy się praca , a cwaniactwo i kombinatorstwo,  całkowicie odmiennie niż w Ameryce !!! Zobaczymy czy po zmianie prawa też będzie taki bum na kupno ziemi...? Bo według mnie nie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostateczną decyzję o sprzedaży będzie mogła jednak podjąć ANR no teraz będzie korupcja
Jeśli jest gniazdko,  to jest i wtyczka do niego !!! Bez obawy !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...