Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Niesamowite, fenomenalne, nie mam więcej słów b y opisać tę wspaniałą stronę. Tyle informacji. TNN to wspaniały ośrodek kultury, emanujący swą siłą na inne lubelskie instytucje kultury. Brawo!! Brawo!! Brawo!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciekawe to Lubelskie. Karawele hiszpańskie dowiozły ziemniaka z Peru do Europy w 1554r, i mało prawdopodobne aby w 1569 kwitły w Lublinie / "stały w wazonach" - zdaniem co niektórych. Szkoda że Sobieski o tym nie wiedział, nie musiał by sie silić z prezentem dla żony. Reasumując porywająca historia lubelskiego ziemniaka.
0
A gdzie link do strony ???
0
Forbidden You don't have permission to access / on this server. Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request. -------------------------------------------------------------------------------- Apache/2.2.9 (Unix) mod_ssl/2.2.9 OpenSSL/0.9.8e-fips-rhel5 mod_auth_passthrough/2.1 mod_bwlimited/1.4 FrontPage/5.0.2.2635 mod_perl/2.0.4 Perl/v5.8.8 Server at lublin1569.tnn.pl Port 80 Dlaczego zabroniony?
0
link do strony : http://lublin1569.tnn.pl co do "niesamowitych peregrynacji lubelskiego ziemniaka" wstawiłem go do zajawki prasowej informującej o serwisie z pełną świadomością, że pierwsze ziemniaki zostały przywiezione do Europy w latach 50. XVI wieku w zajawce napisałem że "ziemniak był w tym czasie najnowszą, bardzo rzadką i bardzo egzotyczną rośliną ozdobną" założyłem, że w ciągu kilkunastu lat ciekawostka ogrodnicza jaką był wówczas kwiat kartofla jednak mogła dotrzeć na dwór królewski czy magnacki w Polsce czy Litwie wiem, że nie ma na to niezbitych dowodów, ale ziemniak w charakterze egzotycznej ozdoby to taka fajna rzecz że nie mogłem się powstrzymać więcej bardziej rzeczowych informacji o kuchni XVI wieku umieściliśmy na stronie http://tnn.pl/Kuchnia_XVI_wieku,2933.html Pozdrawiam, Emil Majuk Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: