Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zmarł ks. Ryszard Tujak, duszpasterz niesłyszących

Utworzony przez Gość, 7 marca 2010 r. o 15:10 Powrót do artykułu
Świeć Panie nad jego duszą [']['][']
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ksiądz Tujak był również duszpasterzem osób głuchoniewidomych a zarazem ich przyjacielem. stanowił ogromne wsparcie duchowe dla wszystkich osób z niepełnosprawnością sensoryczną. wszystkim będzie go brakowało...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie, świeć na Jego duszą... Ksiądz Ryszard był wikarym w parafii pod wezwaniem Św. Józefa w Puławach - Włostowicach, pamiętamy Go jak tłumaczył głuchoniemym słowa padające podczas liturgii Mszy Świętej, spowiadał ich... Nie wiem czy nie była to Jego pierwsza posada po uzyskaniu Święceń kapłańskich...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wspaniały ksiądz, pełen humoru. Uwielbiany przez osoby niepełnosprawne i głuchonieme. Wielka strata .... Świeć Panie nad jego duszą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiądz Tujak w 1978 roku udzielił nam ślubu w kościele św. Michała w Zamościu. Cześć Jego pamięci!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
.....W lipcu ubiegłego roku gdy wracał z apteki ulicą Karmelicką ksiądz został okradziony.........Ksiądz stracił teczkę, a w niej aparat fotograficzny, dokumenty i lekarstwa. Bez aluzji,ale co ma wspólnego okradzenie ze śmiercią księdza....? A może lepiej by było napisać w której ostatnio był parafii,etc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[*][*][*] Współczuję
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Spieszmy sie kochać ludzi,tak szybko odchodzą..."i tak w cichości odszedł jeden z niewielu księży który zasługuje na pamięć!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiądz Ryszard był niezwykle szlachetnym i skromnym kapłanem, który bez reszty poświęcił się osobom potrzebującym. Nawet na emeryturze pomagał tym, którzy byli dla niego rodziną. Wielokrotnie widziałem go z laską wychodzącego z autobusu, czy też przemierzającego lubelski deptak. Jest człowiekiem niezastąpionym i pozostanie na długo w sercach tych, którzy mieli okazję go poznać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pamiętam go z dzieciństwa.... Na pewno poszerzy grono Aniołów w niebie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maxio napisał:
(...) A może lepiej by było napisać w której ostatnio był parafii,etc
Requiescat in Pace! Ksiądz Ryszard Tujak był od kilku lat na emeryturze i mieszkał w Domu Księży Emerytów. Jednocześnie był nadal bardzo aktywny. Od kilku lat stale pełnił posługę spowiednika w konfesjonale podczas Mszy Świętych w rycie trydenckim w Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (przy ul. Staszica 16a). Ksiądz Ryszard Tujak był jednym z filarów - zwłaszcza duchowych filarów - celebracji tradycyjnych katolickich Mszy Świętych. Ksiądz Ryszard pełnił posługę w konfesjonale (przy wejściu do Kościoła), zaś inny kapłan sprawował Mszę Świętą. Gdy celebransem Mszy Świętej był ksiądz Dionizy Pierusiński, to posługa Księdza Ryszarda (jako spowiednika) była świadczyła o tym, że jednocześnie - podczas tej samej Mszy Świętej w rycie tradycyjnym - sakramentalne posługi sprawują dwaj Kapłani, których uznaję za Duchowe Filary dla wiernych, uczestniczących tam w Mszach Świętych trydenckich. Niżej jest cytat - komunikat rozesłany tuż po północy w imieniu duszpasterstwa " Introibo " ( http://Introibo.pl ). ------------------------------------------------------------------------------ Laudetur Iesus Christus ! Szanowni Państwo, z wielką przykrością informujemy że 7 marca zmarł ksiądz kanonik Ryszard Tujak, Archidiecezjalny Duszpasterz Głuchoniemych, stały spowiednik podczas Mszy Świętych w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (tzw. Ryt Trydencki). Za stroną www.kuria.lublin.pl podajemy oficjalny komunikat Metropolitalnej Kurii w Lublinie dotyczący pogrzebu: Msza Święta pogrzebowa /wg. Mszału Pawła VI/ o godz. 14:00 w dniu 10 III 2010 roku /środa/ w Archikatedrze Lubelskiej. Złożenie ciała Zmarłego do grobu na cmentarzu komunalnym przy Drodze Męczenników Majdanka. Deus, cui proprium est misereri semper et parcere, te supplices exoramus pro anima famuli tui, quam hodie de hoc saeculo migrare iussisti: ut non tradas eam in manus inimici, neque obliviscaris in finem, sed iubeas eam a sanctis Angelis suscipi et ad patriam paradisi perduci; ut, quia in te speravit et credidit, non poenas inferni sustineat, sed gaudia aeterna possideat. Per Dominum nostrum Iesum Christum, Filium tuum, qui tecum vivit et regnat in unitate Spiritus Sancti, Deus, per omnia saecula saeculorum. Amen. Boże, Tobie właściwe jest zawsze litować się i przebaczać. Błagamy Cię pokornie za duszę sługi Twego, której dziś kazałeś odejść z tego świata. Nie oddawaj jej w ręce nieprzyjaciela i nie zapominaj na wieki, lecz rozkaż świętym Aniołom przyjąć ją i wprowadzić do rajskiej ojczyzny, a skoro Tobie zaufała i wierzyła, niech nie cierpi kar piekielnych, lecz posiądzie radość wieczną. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, Syna Twego, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen. Modlitwa zaczerpnięta z Kolekty Mszy Świętej w dniu śmierci lub pogrzebu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech inni księża biorą z niego przykład, wielka postać... [*]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłeś aniołem stąpającym po ziemi.Wszystko dla innych,nic dla siebie.Gdyby inni księża potrafili choć cześciowo Cię naśladować kościół jaśnialby jak słońce.Odpoczywaj w spokoju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TO BYŁ WIELKI CZŁOWIEK, SPOTKAŁEM GO PRZED WYJAZDEM DO AFGANISTANU, BYŁ ZACHWYCONY MOIMI DZIEĆMI, DOSTAŁEM OD NIEGO OBRAZEK Z ŻYCZENIAMI ORAZ MODLITWĄ ZA MÓJ SZCZĘŚLIWY POWRÓT. WIECZNE ODPOCZYWANIE.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech spoczywaj w spokoju [*][*][*]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmarł ks. Ryszard Tujak. Miał 71 lat. Przez wiele lat był duszpasterzem osób niesłyszących. Przez wiele lat ks. Ryszard Tujak był duszpasterzem osób niesłyszących. Msze w języku migowym odprawiał już w latach 60. XX wieku. Tego języka nauczył się jeszcze w seminarium. Potem jako pierwszy w Polsce organizował rekolekcje i pielgrzymki niesłyszących . W ostatnich latach odprawiał msze św. w języku migowym dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej w Lublinie. Współczujemy :-( [*] [*] [*] :(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Był kochanym księdzem, zawsze chodziłam do niego do spowiedzi. Będzie mi go brakowało. Nigdy nie spotkałam tak wyjątkowego człowieka jak ksiądz. Spoczywaj w pokoju
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WSPANIAŁY CZŁOWIEK I KSIADZ!!niech spoczywa w pokoju
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmarł ks. Ryszard Tujak. Miał 71 lat. Przez wiele lat był duszpasterzem osób niesłyszących. Przez wiele lat ks. Ryszard Tujak był duszpasterzem osób niesłyszących. Msze w języku migowym odprawiał już w latach 60. XX wieku. Tego języka nauczył się jeszcze w seminarium. Potem jako pierwszy w Polsce organizował rekolekcje i pielgrzymki niesłyszących . W ostatnich latach odprawiał msze św. w języku migowym dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej w Lublinie. P.S Uczyłam się z nami na religię, te ksiądz był mądrym człowiekiem, zawsze kocha dla ludzi i tez nami [*]((((((
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kasia napisał:
Zmarł ks. Ryszard Tujak. Miał 71 lat. Przez wiele lat był duszpasterzem osób niesłyszących. Przez wiele lat ks. Ryszard Tujak był duszpasterzem osób niesłyszących. Msze w języku migowym odprawiał już w latach 60. XX wieku. Tego języka nauczył się jeszcze w seminarium. Potem jako pierwszy w Polsce organizował rekolekcje i pielgrzymki niesłyszących . W ostatnich latach odprawiał msze św. w języku migowym dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej w Lublinie. P.S Uczyłam się z nami na religię, te ksiądz był mądrym człowiekiem, zawsze kocha dla ludzi i tez nami [*]((((((
tyle serca, tyle prostoty a przedewszyskim Jezus...Dziękuję Księdzu za świadectwo świętości życia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...