Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zmiana księży w lubelskich parafiach

Utworzony przez Gość, 22 czerwca 2009 r. o 23:42 Powrót do artykułu
Ksiądz Marek Żyszkiewicz jest w naszej Parafii autorytetem. Każdy go szanuje, a wielu obserwując jego postawę i postępowanie ponownie "powróciło'' do Kościoła. Każdej Parafii życzę takiego duszpasterza jak nasz Proboszcz Marek. Decyzja biskupa Życimskiego zrobi w naszej Parafii więcej złego niż dobrego. Wierzę, że Ksiądz Marek zostanie z nami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianin napisałam to wszystko w poście wyżej ). Jeżeli dalej będą takie strajki odprawiane to ks. Marek będzie miał ZAKAZ ODWIEDZANIA NASZEJ PARAFII a tego chyba nasi drodzy parafianie nie chcą. Wstyd, wstyd, wstyd!. Żeby nie wpuścić ks. Podstawki na plebanie?! Ludzie popukajcie się w czoła!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gościu myślę tak samo jak ty to dobrze że są jeszcze w naszej parafii ludzie którym nie odbiło:) Jak pisałem to nie czytałem twojego posta jeszcze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektorzy to nawet nie wiedza jak sie arcybiskup nazywa...wystarczy poczytać - Życimski??? Ilu - z reką na sercu -stojących dziś pod kościołem do niego chodzi? Ta blokada to wstyd...i odmówienie księdzu odprawienia mszy??? Za co? I teraqz ten cyrk z namiotem... o Czerniejowie słyszy się tylko przy okazji skandali... wstyd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wstyd tak potraktować księdza zamiast ładne pożegnanie sprawić ks. Markowi to oni sobie biwaki pod Kościołem urządzają. Powinni przeprosić nowego proboszcza za swoje głupie zachowanie. Ale nie ma co się przejmować ci co teraz najwięcej krzyczą za jakiś miesiąc w pierwszej ławce w Kościele siedzieć będą i z uśmiechem do ks. Podstawki przychodzić. Tak to już u nas jest może kiedyś to się zmieni. Znajdzie się paru takich i wstyd parafii przynosi. .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcę wyjaśnić, że do Biskupa zostało skierowanych kilka pism od Rady Parafialnej, mieszkańców, nauczycieli oraz młodzieży. Na żaden z tych listów nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Czy któraś z instytucji np. Samorządowych pozwoliłaby sobie na takie lekceważenie i arogancję. Pomijam fakt, że żadna z delegacji z Parafii Czerniejów nie została wysłuchana przez Biskupa. Czy tak powinien postępować duszpasterz, przecież to On powinien służyć radą i pomocą swoim wiernym i Kościołowi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianin3 to czemu blokujecie kościół, do biskupa tam blokować! Rzeczywiście posługujecie się taką wiedzą, że aż mi dech w piersiach zapiera -.- Powtórzę się i jeszcze raz napisze, prawo kanoniczne mówi o zmianie proboszcza co pięć lat a to, że ksiądz Marek był u nas dłużej to zwykłe szczęście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt Biskup źle postąpił mógł chociaż wysłuchać. Ale jak by zmienił decyzje dla jednej parafii znalazło by się następne kilka co też by chciało to już by samowola powstała bo my tak chcemy i ma być. Takie jest prawo kanoniczne, że to Biskup decyduje o mianowaniu księży na proboszczów i już.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ksiądz Marek już siedzi na nowej parafii a co niektórzy koczują pod kościołem. PARANOJA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Parafianin3 to czemu blokujecie kościół, do biskupa tam blokować! Rzeczywiście posługujecie się taką wiedzą, że aż mi dech w piersiach zapiera -.- Powtórzę się i jeszcze raz napisze, prawo kanoniczne mówi o zmianie proboszcza co pięć lat a to, że ksiądz Marek był u nas dłużej to zwykłe szczęście.
Tak dla sprostowania nie ma żadnego kanonu w Kodeksie Prawa Kanonicznego który mówi o długości kadencji proboszcza na parafii, o tym decyduje Biskup. Episkopat dopiero próbuje ja wprowadzić. Tyle księży już było w naszej parafii, jedni odchodzili drudzy przychodzili tak ma być po co przedstawienia odstawiać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
drodzy czytelnicy niewiem czy wiecie kim jest kolaborant podstawka niewiem czy wiecie ze ze ten czlowiek jest awanturnikiem i dlaczego stracil ciepla posadke w radiu jesli sie dowiecie napewno zrozumiecie cala zaistniala sytuacje dobrze sie stalo ze ludzie wzieli sprawy w swoje rece nareszcie a pozatym parafianie maja do tego pelne prawo zeby decydowac o mieniu gromadzonym przez lata pomimo wszystko czllowiek zwany biskupem zycinskim powinien wysluchac swoich parafian i liczyc sie z nimi poniewaz my dajemy wszyscy mu jesc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pokrzyczycie pokrzyczycie i pójdziecie do domu. A co się tyczy arcybiskupa zmiany wprowadza się tam gdzie dzieje się coś złego a nie zabiera duszpasterza parafii która kwitnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie gadanie kim ks. Podstawka był i jest to głupota. Dorabiacie sobie historyjki w których może z jedno słowo prawdy się znajdzie. Jest tyle plotek które chodzi po naszej wsi że 1000 stronicowa książka by powstała jaki to nie jest nowy proboszcz, że ks. Marek to do takiego strasznego miejsca idzie na parafie, że mu źle będzie. Ludzie zacznijcie myśleć i skończcie z tymi głupotami. Jak poznacie nowego proboszcza to dopiero będziecie coś mogli mówić a nie tworzycie historie drzewa sandałowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli nie będziemy protestować to nikt nas nie wysłucha. Jest to jedyna forma w jakiej możemy okazać swoje niezadowolenie bo nikt z Kurii nie raczył zareagować na nasze prośby. Wciska się nam ciemnotę, że najważniejsze są osoby w hierarchii Kościoła a odkąd umiem czytać ( wyobraźcie sobie, że są tacy w parafii Czerniejów) to Pismo Święte podaje, iż to wierni- tak właśnie Ci którzy Kościół tworzą są najważniejsi. I chyba co niektórzy nie rozumieją lub nie słyszeli wypowiedzi NIE PROTESTUJEMY PRZECIW KS> PODSTAWCE. My protestujemy przeciw ślepym decyzjom Biskupa i to Wy jesteście ciemnotą z klapkami na oczach ,z których ukształtowano fanatyków a nie wiernych. Tak klaskajcie dalej despotycznym rządom Kurii. Nie prawdą jest aby proboszcz nie mógł pozostawać w jednej parafii. Ale to i tak nie przekona mieszczańskich i ślepych nabytków w naszej parafii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZEZ LATA TRZYMALIS JEZYKI ZA ZEBAMI TAK DALEJ BYC NIE MOZE CI KTORZY MYSLA INACZEJ SA POPROSTU KUPA BEZ UZYTECZNEG MIESA NIEMAJACEG WLASNEGO ZDANIA PODPOZADKOWANEGO WYSZSZYM WLADZOM KTOS NAPISAL ZE KSIAC MAREK MUSI SIE PODSTOSOWAC ZWIESZCHNIKOM I O WSTYDZIE KTORY PRRZYNIESLI PARAFIANIE TO TEZ CZLOWIEK POWINIEN SIE ZASTANOWIC I CZYM LUB CZM JEST MOI ZDANIEM JEST TAKIM BEZMYSLNYM BEZ UCZUCIOWYM KAWALEM MIECHA PODPOZADKOWANY USTALONYM REGULOM PRZEZ WLADZE SWIECKIE CZY KOSCIELNE POMIMO TO KSIAC MAREK JEST ZRZYTY Z TUTEJSZA PARAFIA I DOPROWADZIMY DO TEGO ZEBY POWRUCIL JESTEM ROZCZAROWANY POSTEPOWANIEM BISKUPA KTORY POSTEPOJE W CZASCH GDZIE MLODZIEZ UCIEKA OD KOSCIOLA I ZAMIAS AKCEPTOWAC DECYZJE DROBNYCH SPOLECZNOSCI WYCHODZI IM MA PRZECIW CZY TO NORMALNE CO DO ZWIESZCHNIKOW NIE PRZEJMOWAL BYM SIE BARDZO WIDZAC KS RYDZKA GDZIE WATYKAN RADY DAC NIE MOZE MYSLE ZE NIESZCZESCIE KS MARKA POLEGA NA TYM ZE JEST DOBRYM PASTERZEM I ZE TA CECHA NIE JEST POZADANA WIDZAC DZISIEJSZE ZACHOWANIE KS PODSTAWKI NIECHCE GO MIEC ZA PROBOSZCZA I NAPEWNO NIM NIE BEDZIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Parafianka napisał:
Wstyd tak potraktować księdza zamiast ładne pożegnanie sprawić ks. Markowi to oni sobie biwaki pod Kościołem urządzają. Powinni przeprosić nowego proboszcza za swoje głupie zachowanie. Ale nie ma co się przejmować ci co teraz najwięcej krzyczą za jakiś miesiąc w pierwszej ławce w Kościele siedzieć będą i z uśmiechem do ks. Podstawki przychodzić. Tak to już u nas jest może kiedyś to się zmieni. Znajdzie się paru takich i wstyd parafii przynosi. .
Wstyd droga parafianko to wlasnie ty przynosisz, jak by wszyscy mieli takie zdanie jak ty to swiat zmienil by sie w stado bydlat kierowanych przez jednego dyktatora a tak to przynajmniej walcza o swoje i nie wlaczaja sie do tej szarej masy ktora tanczy tak jak im zagraja. Parafia to nie tylko instytucja to glownie ludzie i to wlasnie ich glos powinien byc rowniez brany pod uwage...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DO ROWNIESZ PARAFIANKI MYSLE ZE NIE POWINNA SIE PANI TAK TYTUOWAC ZE WZGLEDU ZE W NASZEJ PARAFI IDJOTOW NIEMA A PROTESTOWAC BEDZIEMY DO SKUTKU
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie protestujecie przeciwko KS. Podstawce?? To dlaczego nie wpuściliście go dziś do Kościoła żeby odprawił Msze?? Mógł odprawić a wy na ten czas strajk zawiesić. Nie dopuściliście wiernych którzy chcieli w niej uczestniczyć?? To ma być wspólnota. Trochę opamiętania. Jak to strajk przeciwko Kurii to rozłóżcie swój biały namiocik pod Kurią to może i coś wskóracie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~anonim~ napisał:
Wstyd droga parafianko to wlasnie ty przynosisz, jak by wszyscy mieli takie zdanie jak ty to swiat zmienil by sie w stado bydlat kierowanych przez jednego dyktatora a tak to przynajmniej walcza o swoje i nie wlaczaja sie do tej szarej masy ktora tanczy tak jak im zagraja. Parafia to nie tylko instytucja to glownie ludzie i to wlasnie ich glos powinien byc rowniez brany pod uwage...
WSTYDU NIEMASZ ZDZIRO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PROSZE NIECH BISKUP ZABIERZE SZYMAŃSKIEGO Z NAŁKOWSKICH. MIESZKAM 9 LAT NA TYM OSIEDLU I TU SIE PROBOSZCZA NIE ZMIENIA, MIMO, ŻE UWIKŁANY W KILKA AFER FINANSOWYCH. PARAFIANIE Z CZERNIEJOWA- JESTEM Z WAMI. WALCZCIE O DOBREGO DUSZPASTERZA Z POWOŁANIA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...