Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Punkt widzenia zmienia się w zależności od aktualnej sytuacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczekuję aby Obecna Kurator Oświaty nie dała się wciągnąć ZNP w brudne rozgrywki polityczne. Obecna władza jest prospołeczna i propracownicza wie co robi i nie należy jej działań destabilizować. Jeżeli ktoś uparcie nie chce pracować chowając się pod ZNP to droga wolna a na jego miejsce jest dużo wykształconych nauczycieli dla których brakuje etatu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te ludzie z PiSu takie zakłamane. Nawet wśród elektoratu widać podwójne standardy, jak tak posłuchać co mówią i co robią. Np. u mnie w rodzinie mnóstwo takich jest. Tu niby głosowanie za PiSsem, prawo, odnowa moralna, zasady itp. Jak przyjdzie co do czego to wbiliby nóż w plecy. Ale oczywiście nie przeszkadza to latać co tydzień do kościoła i przystępować do komunii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja oczekuję końca upolitycznienia instytucji i obiektywnych działań a nie pod publiczkę i ku chwale Prezesa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety, ale lubelska Pani Kurator nie jest również przychylna prywatnym poradniom, które już od lutego nie mogę wydać opinii o wczesnym wspomaganiu rozwoju! Dzieci stracą bezpłatną diagnozę i prawdopodobnie terapię, wszystko zmierza ku temu. To jest istna patologia, nie wspominając, że publiczne poradnie nie dają takiej kompleksowej opieki dzieciom z różnymi problemami, czeka się po kilka miesięcy w kolejce. mam nadzieję, że rodzice tych dzieci zbiorą się i podpiszą jakąś petycję, chociaż nie wiem co to da, skoro ustawa jest już podpisana przez "prezydenta". Najgorsze jest to, że wieleeee dzieci straci pomoc. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pani Kurator w swym piśmie chyba jednak coś nakazywała, cytat z pisma: "(...) Dyrektorzy szkół, jako działający w imieniu pracodawców (szkół), nie mogą być adresatem żądań sformułowanych w powyżej cytowany sposób przez ZNP i prowadzić na ten temat rokowań, (...)" Identyczne pismo jest na stronie Opolskiego KO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Polska Oświata z ZNP Óczy dzieci kim byli ORMOwcy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam panią kurator ze związków. Jest zagorzałą orędowniczką pis.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak PiS nie pogoni peeselowców (na Lubelszczyźnie to mafia chłopska) to żadne zmiany nie mają szansy powodzenia. Jak peeselowski dyrektor szkoły, a większość ma takie konotacje może reformować oświatę według pisowskich wytycznych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Majacy 2% poparcia komunistyczny zsl powinien zostać natychmiastowo zdelegalizowany! To oni da odpowiedzi alni za biedę w lubelskim.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co robil ojciec kosiniaka zsl w rządzie pzpr?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Te ludzie z PiSu takie zakłamane. Nawet wśród elektoratu widać podwójne standardy, jak tak posłuchać co mówią i co robią. Np. u mnie w rodzinie mnóstwo takich jest. Tu niby głosowanie za PiSsem, prawo, odnowa moralna, zasady itp. Jak przyjdzie co do czego to wbiliby nóż w plecy. Ale oczywiście nie przeszkadza to latać co tydzień do kościoła i przystępować do komunii.
Nic dodać, nic ująć. Mam takie same doświadczenia, niestety. Słowa, słowa, szumne hasła o Bogu, honorze, Ojczyźnie, a w życiu - nienawiść, wytykanie palcami i nieodparta chęć kamienowania. A przy tym pycha - jeden z grzechów głównych - prezentowana bez wstydu i opamiętania. Nic to nie ma wspólnego z prawdziwą wiarą, z naszą religią. Mam czasem wrażenie, że oszaleliśmy doszczętnie dając wiarę obłudnikom, przyzwalając na fałsz i zapominając, po co tak naprawdę jesteśmy na tym świecie. A gdy jeszcze uświadamiam sobie, że to życie, które z takim upodobaniem zmieniamy w piekło na ziemi, jest tak kruche i ulotne, może skończyć się w każdej chwili, w ogóle nie rozumiem dzisiejszych Polaków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale o co chodzi? Przecież Kurator dobrze mówi. Dyrektorzy nie są adresatem pisma, które ZNP do nich skierowało. Żądanie podwyżek stawek zasadniczych nie leży w gestii dyrektora tylko w MENie-rządzie. Niech się spierają zbiorowo z rządem a nie z dyrektorami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W 2008 r. Pani Kurator żądała od dyrektorów szkół 50% podwyżki i utrzymania wcześniejszych emerytur
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Te ludzie z PiSu takie zakłamane. Nawet wśród elektoratu widać podwójne standardy, jak tak posłuchać co mówią i co robią. Np. u mnie w rodzinie mnóstwo takich jest. Tu niby głosowanie za PiSsem, prawo, odnowa moralna, zasady itp. Jak przyjdzie co do czego to wbiliby nóż w plecy. Ale oczywiście nie przeszkadza to latać co tydzień do kościoła i przystępować do komunii.
Nic dodać, nic ująć. Mam takie same doświadczenia, niestety. Słowa, słowa, szumne hasła o Bogu, honorze, Ojczyźnie, a w życiu - nienawiść, wytykanie palcami i nieodparta chęć kamienowania. A przy tym pycha - jeden z grzechów głównych - prezentowana bez wstydu i opamiętania. Nic to nie ma wspólnego z prawdziwą wiarą, z naszą religią. Mam czasem wrażenie, że oszaleliśmy doszczętnie dając wiarę obłudnikom, przyzwalając na fałsz i zapominając, po co tak naprawdę jesteśmy na tym świecie. A gdy jeszcze uświadamiam sobie, że to życie, które z takim upodobaniem zmieniamy w piekło na ziemi, jest tak kruche i ulotne, może skończyć się w każdej chwili, w ogóle nie rozumiem dzisiejszych Polaków.
Obserwuję w pracy znajome peeselówki - to one kiedyś wierne komunie przeniosły sie do kościoła i nawiedzone katoliczki udają. Jak by trzba było to mogą nawet do synagogi chodzić byle to nadgodziny dało... Chyba takie wytyczne z Rady Naczelnej dostały. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No cóż punkt widzenia zmienia się wraz z miejscem siedzenia. Szkoda, że Solidarność już tylko z nazwy przypomina związek zawodowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
odp napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 Te ludzie z PiSu takie zakłamane. Nawet wśród elektoratu widać podwójne standardy, jak tak posłuchać co mówią i co robią. Np. u mnie w rodzinie mnóstwo takich jest. Tu niby głosowanie za PiSsem, prawo, odnowa moralna, zasady itp. Jak przyjdzie co do czego to wbiliby nóż w plecy. Ale oczywiście nie przeszkadza to latać co tydzień do kościoła i przystępować do komunii.
Nic dodać, nic ująć. Mam takie same doświadczenia, niestety. Słowa, słowa, szumne hasła o Bogu, honorze, Ojczyźnie, a w życiu - nienawiść, wytykanie palcami i nieodparta chęć kamienowania. A przy tym pycha - jeden z grzechów głównych - prezentowana bez wstydu i opamiętania. Nic to nie ma wspólnego z prawdziwą wiarą, z naszą religią. Mam czasem wrażenie, że oszaleliśmy doszczętnie dając wiarę obłudnikom, przyzwalając na fałsz i zapominając, po co tak naprawdę jesteśmy na tym świecie. A gdy jeszcze uświadamiam sobie, że to życie, które z takim upodobaniem zmieniamy w piekło na ziemi, jest tak kruche i ulotne, może skończyć się w każdej chwili, w ogóle nie rozumiem dzisiejszych Polaków.
Obserwuję w pracy znajome peeselówki - to one kiedyś wierne komunie przeniosły sie do kościoła i nawiedzone katoliczki udają. Jak by trzba było to mogą nawet do synagogi chodzić byle to nadgodziny dało... Chyba takie wytyczne z Rady Naczelnej dostały.
Nie zamydlaj oczu. Twoje słowa tylko potwierdzają słuszność moich sądów. Co do PSL. Mam dobrą pamięć i pamiętam, kto chodził do kościoła, gdy nie było to mile widziane przez władzę. Na pewno już wtedy chodzili tam ci, którzy dziś są pod sztandarem PSL. Mam natomiast wątpliwości, czy wszyscy obecni działacze PiS byli (i są) tak blisko kościoła, jak zapewniają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety ta zła reforma chyba dojdzie do skutku. Bardzo trudno będzie to odkręcić. W tej reformie nie ma nic innowacyjnego, liczne błędy w podstawach programowych no i beznadziejna siatka godzin, dyskryminująca przedmioty przyrodnicze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś cienko broni się ta pani.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...