Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

200 tys. studentów straciło na wakacje legitymacje i ulgi

Utworzony przez ala, 7 sierpnia 2010 r. o 12:59
Przecież to oczywiste. Legitymacja zowie sie studencką, więc ma prawo z niej korzystać student, a ci , którzy dostali się na studia nie są jeszcz e studentami. To tak samo trzeba by bylo wyrobic już w lipcu legitymacje dla tych co się dostali na licencjat. Szukacie dziury w calym. To że sie dostał na studia nie oznacza jeszcze ze je podejmie. Bzdurne problemy! Studenci strasznie kombinują z legitymacjami np. po licencjacie wszyscy je dziwnym trafem gubią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaka luka w prawie, o czym ty redaktorzyno piszesz? jak ktoś kończy studia na licencjacie, to wcale nie znaczy, że ma podjąć studia na wyższym poziomie, więc to chyba normalne, że legitymację się zwraca. A jak licealista, który chce zdawać na studia po zakończeniu szkoły średniej zwraca legitymację, to też jest luka w prawie? To samo dotyczy uczniów podstawówek i gimnazjów. Jasny gwint. Już nie mogę czytać takich pierdół. A dzieci z młodzieżówki pIs z ulubienicą karakana na czele niech się zajmą własną edukacją a nie szukaniem dziury w całym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież to oczywiste. Legitymacja zowie sie studencką, więc ma prawo z niej korzystać student, a ci , którzy dostali się na studia nie są jeszcz e studentami. To tak samo trzeba by bylo wyrobic już w lipcu legitymacje dla tych co się dostali na licencjat. Szukacie dziury w calym. To że sie dostał na studia nie oznacza jeszcze ze je podejmie. Bzdurne problemy! Studenci strasznie kombinują z legitymacjami np. po licencjacie wszyscy je dziwnym trafem gubią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a od kiedy to po lo sie oddaje legitymacje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po maturze legitymacji nie zdawałam, bo miala ważność do końca września i mogłam ze zniżek korzystać. tak samo legitymacje studenckie po 3 roku mają ważność do końca października i nie powinni nam ich odbierać. widać, że nie macie nic wspólnego ze studentami i nie wiecie ile kosztuje utrzymanie. a zabieranie legitymacji zwiększa te koszty, bo wielu studentów pracuje w wakacje w miastach, gdzie studiują. popieram inicjatywę studentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"A jak licealista, który chce zdawać na studia po zakończeniu szkoły średniej zwraca legitymację, to też jest luka w prawie? To samo dotyczy uczniów podstawówek i gimnazjów. " W wyżej wymienionych przypadkach nie zwraca się legitymacji, tak więc luka jest nie tylko w prawie, ale także w Twojej głowie. Problem jest i mam nadzieję, że zostanie jak najszybciej rozwiązany - bo zwrot legitymacji na okres wakacji po zdanym egzaminie licencjackim jest totalnym nieporozumieniem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aneczka89 napisał:
po maturze legitymacji nie zdawałam, bo miala ważność do końca września i mogłam ze zniżek korzystać. tak samo legitymacje studenckie po 3 roku mają ważność do końca października i nie powinni nam ich odbierać. widać, że nie macie nic wspólnego ze studentami i nie wiecie ile kosztuje utrzymanie. a zabieranie legitymacji zwiększa te koszty, bo wielu studentów pracuje w wakacje w miastach, gdzie studiują. popieram inicjatywę studentów.
ale to jest nie fair wobec innych ludzi, ktorzy nie sa studentami, ja np jestem i nie widze nic zlego w tym, ze czasem musialbym za cos 100% zaplacic, w koncu kazdy zarabia pieniadze a student jak wiadomo, to len ktoremu sie do roboty isc nie chce wiec dlatego sie tak ludzie oburzaja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aneczka89 napisał:
po maturze legitymacji nie zdawałam, bo miala ważność do końca września i mogłam ze zniżek korzystać. tak samo legitymacje studenckie po 3 roku mają ważność do końca października i nie powinni nam ich odbierać. widać, że nie macie nic wspólnego ze studentami i nie wiecie ile kosztuje utrzymanie. a zabieranie legitymacji zwiększa te koszty, bo wielu studentów pracuje w wakacje w miastach, gdzie studiują. popieram inicjatywę studentów.
Jesteś studentką a nie znasz aktów prawnych Ciebie jako studenta dotyczących. A mówia one, że student ma mozliwośc korzystania z legitymacji do czasu obrony, a potem ma obowiązek ja oddać, bo już nie jest studentem. Jeśli korzysta po obronie z legitymacji to robi to nielegalnie i naciąga państwo na koszty. A, że legitymka ma ważnośc do końca października tez wynika z przepisów, bo student ma prawo bronić się do końca września, z możliwością przedłużenia o 1 m-c czyli do końca X. I ci studenci mają prawo korzystać z legitymacji. To też mowią przepisy.Oj wstyd studentko, że ich nie znasz, a wiesz za to jak kombinować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale skoro studenci studiów jednolitych korzystaja z legitymacji caly czas, dlaczego Ci, ktorych kierunki podzielono na system 3+2 maja nie miec takiego prawa, skoro zdecydowana wiekszosc bedzie kontynuowala nauke? Oto wszytko się rozchodzi- zeby bylo sprawiedliwie, i skoro rzad bedzie pracował nad poprawka, to znaczy ze bład jest -PRAWDA???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest bardzo dobre prawo - nie jesteś studentem płacisz, dzięki temu korzysta budżet państwa ponieważ nie musi dopłacać do bezpłatnych albo ulgowych przejazdów martwych dusz. Jednolite studia magisterskie i problem z głowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gosc napisał:
Ale skoro studenci studiów jednolitych korzystaja z legitymacji caly czas, dlaczego Ci, ktorych kierunki podzielono na system 3+2 maja nie miec takiego prawa, skoro zdecydowana wiekszosc bedzie kontynuowala nauke? Oto wszytko się rozchodzi- zeby bylo sprawiedliwie, i skoro rzad bedzie pracował nad poprawka, to znaczy ze bład jest -PRAWDA???
Studia jednolite już powoli wychodzą z użytku, bo jest system boloński 3+2 - to po pierwsze, po drugie trzeba by zatrudnić wróżkę, która w magicznej kuli przepowiadałaby, że student Jan Kowalski napewno będzie studiował na studiach uzupełniających na tej samej uczelni, bo nikt nie musi się dalej kształcić akurat na tej samej uczelni, a legitymacja jest legitymacją konkretnej uczelni. Przecież wiadomo, że ten artykuł to jest bicie piany i tyle. Akurat prawo w tej kwestii jest dobre, a ja jako podatnik nie życzę sobie płacic za studenta-oszusta, który korzysta z ulg nie będąc studentem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawo wreszcie jest tutaj prawem. Jestem absolwentem wyzszej uczelni i jako byly student zgadzam sie z ta procedura. Powiem brzydko0, ale obecnym studentom sie w dupach przewraca, znizki to najlepiej 99% i wszystko za darmo. Moze jeszcze wymysla zeby do czasu podjecia pracy/stazu korzystac z ulg studenckich? Bo ja przeciez jestem biedny student, smieszny i zarazem zalosny slogan.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akurat wróżką być nie trzeba, bo termin rejestracji na studia 2 stopnia mija w pierwszych dniach lipca, i wtedy też wszystko się wyjaśnia. Ale nie rozumiem w ogóle po co te kłótnie - legitymacje oddane,podatnicy mogą spać spokojnie, bo studenci jeżdżą bez ulg, a że i nieroby czasami muszą popracować to i na to ich stać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja w tym roku obroniłam licencjat, ale dyplom ma być dopiero we wrześniu więc na magistra składając dokumenty złożyłam zaświadczenie z uczelni o obronie a dyplom doniosę jak już będzie, tak więc nawet we wrześniu, więc w wakacje legitymację jeszcze mam...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
obiektywny napisał:
Akurat wróżką być nie trzeba, bo termin rejestracji na studia 2 stopnia mija w pierwszych dniach lipca, i wtedy też wszystko się wyjaśnia. Ale nie rozumiem w ogóle po co te kłótnie - legitymacje oddane,podatnicy mogą spać spokojnie, bo studenci jeżdżą bez ulg, a że i nieroby czasami muszą popracować to i na to ich stać!
no nie koniecznie w pierwszych dniach lipca, tam gdzie ja się rejestruję termin mija we wrześniu, w pierwszych dniach lipca jeszcze połowa roku się nie obroniła, bawet niektórzy egzamin maja do zaliczenia w poczatkach wrzesnia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
studentka napisał:
"A jak licealista, który chce zdawać na studia po zakończeniu szkoły średniej zwraca legitymację, to też jest luka w prawie? To samo dotyczy uczniów podstawówek i gimnazjów. " W wyżej wymienionych przypadkach nie zwraca się legitymacji, tak więc luka jest nie tylko w prawie, ale także w Twojej głowie. Problem jest i mam nadzieję, że zostanie jak najszybciej rozwiązany - bo zwrot legitymacji na okres wakacji po zdanym egzaminie licencjackim jest totalnym nieporozumieniem...
Ale legitymacja traci ważność z ostatnim dniem września! W jednym i drugim przypadku, więc z jakiej racji mają ją zabierać? Zorientuj się może, a nie bzdury wypisujesz. Tracisz ulgi, bo zabierają, a ulgi masz do końca września w jednym i drugim przypadku, potem to i tak ważność wygasa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...