Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

AgustaWestland walczy o zamówienie dla armii

Utworzony przez lubelak, 6 marca 2013 r. o 09:52
Jakby Amerykanie ogłosili przetarg to na pewno braliby pod uwagi koncerny zagraniczne - rzygać mi się chce jak czytam takie informacje o tym że Polska armia rozważa zmówienie sikorskiego zamiast wspierać przemysł własny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie naturalnymi kandydatami, to Augusta Westland albo Sikorsky! obie spółki mają zakłady w Polsce, zatrudniają polskich pracowników od magazyniera po konstruktora, kupują części w dużej mierze od polskich podwykonawców ( mało jest produktów dziś na świecie, które powstają w 100% w jednym miejscu), płacą podatki tutaj w Polsce! zresztą Polska nigdy nie wyszła dobrze na kontaktach z Francuzami więc samo to powinno odrzucić ofertę z Eurocoptera
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z Sokołem??? Przecież to bardzo dobry i sprawdzony śmigłowiec!!!!!!!!!!!!! A do tego nasza rodzima konstrukcja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dora napisał:
A co z Sokołem??? Przecież to bardzo dobry i sprawdzony śmigłowiec!!!!!!!!!!!!! A do tego nasza rodzima konstrukcja.
Tylko to konstrukcja nieco leciwa. Prace rozpoczęto na przełomie 60/70. Pod kątem wymagań konkretnego odbiorcy. Mówiono "to taki większy Mi2 (1961)" I to prawda. Nitowano-zgrzewana struktura kiadłuba ze stopów Al to przeżytek.Do tego zbyt słabe silniki. Ale można wyliczać dalej. Niestety ale to już historia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
menora napisał:
Tylko to konstrukcja nieco leciwa. Prace rozpoczęto na przełomie 60/70. Pod kątem wymagań konkretnego odbiorcy. Mówiono "to taki większy Mi2 (1961)" I to prawda. Nitowano-zgrzewana struktura kiadłuba ze stopów Al to przeżytek.Do tego zbyt słabe silniki. Ale można wyliczać dalej. Niestety ale to już historia.
nitowana konstrukcja daje piekielnie mocną i wytrzymałą strukturę. zobaczymy ile Dreamliner ze swoją kompozytową konstrukcją wytrzyma. ona bardzo dobrze przenosi obciążenia, do pewnego czasu, potem rozlatuje się . p.s. w PRL była projektowana powiększona i z mocniejszymi silnikami wersja Sokoła. skończyło się na makiecie 1:1, następnie naród wybrał system niewolniczy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nmoreor and napisał:
nitowana konstrukcja daje piekielnie mocną i wytrzymałą strukturę. zobaczymy ile Dreamliner ze swoją kompozytową konstrukcją wytrzyma. ona bardzo dobrze przenosi obciążenia, do pewnego czasu, potem rozlatuje się . p.s. w PRL była projektowana powiększona i z mocniejszymi silnikami wersja Sokoła. skończyło się na makiecie 1:1, następnie naród wybrał system niewolniczy
w PRL była... Właściwie to nie powinenem podejmować dyskusji. Ale niech będzie.Trzeba młodm wiedzę przekazywać. T.zw W3 "Long" (byłem przy prezentacji gen Wileckiemu) zdechł z braku silnków.(*czy znasz historię ś-ków z W 3).Oraz jak I22 z braku zainteresowania ze strony (wtedy) głównego odbiorcy czyli polskiego MON.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powiem tak altualnie pracuje na wsk juz 5 lat i powiem wam ze sokól (w-3a) to jest konkretna maszyna lecz przestarzala.... Słabe silniki ptrzestarzala awionika itd... Zas ten włoski szajs to tylko ladnie wyglada i b duzo kosztuje....Pod wzgledem awioniki silnikow i tych wszystkich nowoczesnych systenow itd to przebija sokola ale pod wzgk\ledem konstrukcyjnym to agusta zostaje b daleko w tyle... Zapamietajcie to co ja wam teraz powiem dla Włochów to ma "wygladac" przywiazuja uwage na wyglad zewnetrzny....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lubelak zrozum ze polska juz nie ma wlasnego przemyslu lotnczego i nie wypisuj takich bzdur jak nie jestes w temacie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...