Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Australijczycy chcą dać kopalni pod Chełmem imię Jana Karskiego

Utworzony przez Sztygar Nadrybiarz Manfred, 17 października 2014 o 20:26
Tak powinna działać odpowiedzialna korporacja. Ciekawe dlaczego Bogdanka nie ma jeszcze imienia? Żadne jej nie przypasowało?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Sztygar...Jesteś frajer czy naiwniak? Oni nadają imie by sie podlizac władzom, ale oni też frajerzy bo gdyby optowali za JPII to dopiero by zapunktowali w katolandzie.... Ja wymyś.liłem sobie,że ;podpowiem im za milion złociszków, jeśli mnie nie uprzedzisz by nadali imię JPII
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bogdanka powinna mieć imie...  OFE :D
Zaloguj się, aby oddać głos
0
przecież ta kopalnia ma być pod Chełmem, więc jakie związki z Lublinem. Można mówić o związkach z Ziemią Chemską, ale z Lubelszczyzną?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Inna sprawa, że ten profesor gada głupoty, bo co ma wspólnego PKWN do Chełma? Manifest ogłoszono przecież w Moskwie, tam też powstał PKWN, tyle, że komuniści cały czas utrzymywali, że w Chełmie, a to jest historyczna nieprawda. Mało tego, przedstawiciele PKWN-u przyjechali do Chełma dopiero 27 lub 28 lipca zastając tam legalne władze polskie - delegata powiatowego i przedstawicieli AK, których później zresztą aresztowano. Dodam jeszcze, że przez długi czas PKWN mieścił się w Lublinie, ale mało kto o tym niestety wspomina...  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
          Zawłaszczanie! Autor z historii niedouczony, albo dolarkami nagrodzony, że pisze ustalone farmazony. Spór o nazwanie węgla trwa, chcą lubelski, a nie chełmski, ale rację węgiel chełmski ma. Lubelszczyzna nie istnieje, a Małecki kiedy zmądrzeje??  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełmianin N - syn matki Polski i nieznanago żołnierza, niech żyje! Lubelskie Zagłebie Węglowe nie istnieje! Województwo Lubelskie nie istnieje! Chełm stolicą Wzsechświata! Napisz coś jeszcze, towarzyszu koniecznie (może być za rubelki)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełmianka M, nie rozróżnia Lubelszczyzny i woj. lubelskiego.Weź się kobieto ogarnij i czytaj ze zrozumieniem. Weź też kilka lekcji pisania. Samo czytanie reszty wypocin niedouczonego głąba jest poniżej godności każdego trochę myślącego. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełmianka M najpierw niech znajdzie ziemę lubelską i określi jej teren,to może pojmie,że ma wiedzę kiepską, a jeśli czytać umie,to zrozumie co winno być w rozumie.   RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełmianin N (nieznany) jest wiernym kontynuatorem mędrców chełmskich, o których napisano setki kawałów. Chce wyrwać węgiel dla Chełma, ale nie pojmuje, że Chełm leży w województwie lubelskim i jest identyfikowany jako jego część. Jest też grafomanem, o czym świadczy jego "wierszyk".  Gotuje się, bo go ta Chełmianeczka  celnie utrafiła. Taki świat widzi,  jaki horyzont tępymi zakreśla oczyma. Chełm to dla niego Wszechświat.  Będzie w nim orbitował do końca.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pomysł nadania imienia jest znakomity!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
                          Grafomania. Dziewczyński czytać umie, ale mądrości nie rozumie, a czy to zrozumie, że ma nienawiść w swym rozumie, Czas nadchodzi, żeby zmienic nazwę województwa i uzasadnić ją według geograficznego przywództwa. To co jest chełmskie, bialskie i innych miejscowości, nie będzie lubelskie i skończy się mania pażerności. Chełmianeczka nie trafiła, a grafomania poduczyła!! Lubelszczyzny udowodnic nie możecie, bo jej nie ma, i nie wszystko jest lubelskie, bo to kłamstwo i ściema.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełm to dla niego Wszechświat.  Będzie w nim orbitował do końca.
  A co w tym złego? Nie każdy musi być, za przeproszeniem, kosmopolitą. Partiotyzm lokalny jest dzisiaj bardzo ważny, mniejsze znaczenie nawet ma to, jakie formy przyjmuje.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Artykuł powiela powszechny błąd utożsamiania okolic Chełma z Lubelszczyzną. Termin "ziemia lubelska" i zamiennie "Lubelszczyzna" jest niejednoznaczny, ale ani historycznie ani geograficznie Chełmszczyzny w sobie nie zawiera. Chełm oczywiście leży w województwie lubelskim, co jednak wynika z podziału administracyjnego. Województwo lubelskie i Lubelszczyzna to nie to samo, jako że podziały administracyjne się zmieniają, zaś nazwa krainy odzwierciedla jej historyczną i/lub geograficzną odrębność, czyli coś, co jest względnie niezmienne i z aktualnym podziałem administracyjnym pokrywać się nie musi.   Chełmianin N ma, zasadniczo, rację. Nie pierwszy raz jednak widzę, że wyraża ją w sposób, który sprawie raczej nie służy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gdyby nie Chełmianin N,to byście w przekonaniu dalej żyli,że wojewodztwo lubelskie jest lubelszczyzną i wybił cwaniakom z głów  Lubelszczyznę!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełmianin N. (syn nieznanego żołnierza i matki Polki), dziecko PKWN ma rację: Polska leży w Chełmie. A prezydentem jest duch Bieluch.  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chełmianinowi N. w dowód uznania dla jego walki - "Marsz Gwardii Ludowej" My, ze spalonych wsi, My, z głodujących miast — Za głód, za krew, Za lata łez, Już zemsty nadszedł czas. Za głód, za krew, Za lata łez, Już zemsty nadszedł czas. Więc zarepetuj broń I w serce wroga mierz! Dudni nasz krok, Milionów krok, Brzmi partyzancki śpiew. Dudni nasz krok, Milionów krok, Brzmi partyzancki śpiew. Gdy padniesz w polu, hen — Drzewa zaszumią w takt. O, jak to pięknie I jak to prosto Za wolną Polskę umierać tak. O, jak to pięknie I jak to prosto Za wolną Polskę umierać tak. Więc naprzód, Gwardio, marsz! Świat płonie wokół nas — I zadrży wróg I zginie wróg Z ręki ludowych mas! I zadrży wróg I zginie wróg Z ręki ludowych mas!  
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Lubelszczyznę uwiarygodnić i uprawnić, a Chełm zaorać po wprowadzeniu reformy w Lublinie zabrzmiały te słowa. Choć urojenia się nie ziściły, to mimo tego będą fałszować, a ich kpiny, drwiny i nienawiść, to świadomość zadaniowa. Srodowisko z zacnego grodu porażki nie może odżałować i wybrali taktykę, żeby wszyscy z Chełmianina N się śmiali, sami IQ niskie mają i nie pojmuja, że mądrzy ich wyśmiali!! Rada Językowa z P.A.N i rząd zasługuje tylko na uznanie, bo to ONI przywrócili prawdę, żeby skończyć zakłamanie!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Proszę Pan (Nieznanego Chełmianina). Też jestem z Chełma. Chętnie skontaktuję Pana z dobrym psychologiem. Pomoc jest Panu potrzebna. Niech pan nie kompromituje naszego miasta.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Proszę Pan (Nieznanego Chełmianina). Też jestem z Chełma. Chętnie skontaktuję Pana z dobrym psychologiem. Pomoc jest Panu potrzebna. Niech pan nie kompromituje naszego miasta.
Psycholog  tyle pomoże co umarłemu kadzidło, a rogaty czegi się boi?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: