Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Coraz mniej Polaków chodzi do kościoła

Utworzony przez crx, 13 maja 2010 r. o 12:12
W wielu miejscowościach kościół jest jedyną formą rozrywki.Nie zapominajmy o tym.Ma to co prawda niewiele wspólnego z wiarą ale czy to ważne?Liczą się wyższe cele!Bóg zapłać wszystkim praktykującym jak i innych wyznań!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No cóż jak mamy takich Biskupów, którzy wolą palić świeczki, a nie zająć się ewangelizacją to nie dziwne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nadzieja w młodych, bo widać, że kraj mądrzeje.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zapominajmy o tym, że w Polsce w Kościołach jest pokazówka, kto się lepiej ubierze, kto ma oryginalne perfumy, kto jakim autem podjedzie, to jest żałosne. Dla mnie Kościół to chora instytucja, która nic nie zapewnia człowiekowi a tylko kasę ściąga. Nie da pracy, nie nakarmi dzieci, nie zapewni bezpieczeństwa, nie wykształci pociech, nie da dosłownie nic a tylko chce by kłaść na tacę. Jestem katolikiem, ale Kościoły i księży omijam z daleka. To jest chore co się wyprawia. Kościoły mamią ludzi i robią im wodę z mózgu!!! Dlaczego jak są katastrofy, to Kościół nigdy nie pomaga? Słychać tylko jak się papież pomodli. Co ludziom po modlitwie, jak oni potrzebują pieniędzy, jedzenia, poczucia bezpieczeństwa i dachu nad głową? Ludzie, przejrzyjcie na oczy i nie dajcie się omamić. Przez Kościół w Polsce jest wiele ustaw blokowanych. Dlaczego cały zachód tak szybko się rozwija, a Polska stoi w miejscu? Bo tam Kościół nie ma nic do powiedzenia, nie miesza się do polityki. Zacznijcie myśleć!!! Mam nadzieję, że za 20 lat kościoły będa upadać i zacznie się robić społeczeństwo w pełni świeckie, wtedy może coś osiągniemy na świecie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Padre napisał:
Jestem katolikiem, ale Kościoły i księży omijam z daleka.
Nie jesteś katolikiem, prawdopodobnie jesteś wierzącym w boga. Bycie katolikiem wiąże się z podporządkowaniem zasadom tej religii (udział w mszy).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wygonić czarnych z kościołów od razu frekwencja wzrośnie, tylko oni zrażają wszystkich do chodzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CIEMNOTA EUROPY PODPORZADKOWANA KLEROWI,NIEROBOM W CZARNYCH SUKIENNKACH,IRAN EUROPY,NIEUKI,ZACOFANE SREDNIOWIECZE,,,,,JAKI TO ZASZCZY BYC KATOLIKIEM,PEDOFILSTWO,INKWIZYCJA,NAJWIĘKSI MORDERCY JAKICH ZIEMIA NOSIŁA TO KATOLICY,,,,HITLER,HIMMLERMGEN.FRANKO,MUSSOLINI,,,CAŁA PLEJADA ZBRODNIARZY Z NORYMBERGI PRZYZNAŁA SIE DO RELIGII KATOLICKIEJ,,,KTO ZAPRZECZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech dalej zbierają podpisy na PiS w kościołach,to będą tam chodziły tylko resztki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KOLO napisał:
CIEMNOTA EUROPY PODPORZADKOWANA KLEROWI,NIEROBOM W CZARNYCH SUKIENNKACH,IRAN EUROPY,NIEUKI,ZACOFANE SREDNIOWIECZE,,,,,JAKI TO ZASZCZY BYC KATOLIKIEM,PEDOFILSTWO,INKWIZYCJA,NAJWIĘKSI MORDERCY JAKICH ZIEMIA NOSIŁA TO KATOLICY,,,,HITLER,HIMMLERMGEN.FRANKO,MUSSOLINI,,,CAŁA PLEJADA ZBRODNIARZY Z NORYMBERGI PRZYZNAŁA SIE DO RELIGII KATOLICKIEJ,,,KTO ZAPRZECZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AMEN
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od pewnego czasu obowiązuje stwierdzenie "jak chcesz posłuchać mszy włącz telewizor a jak chcesz posłuchać o polityce idź do kościoła". To rozwiązanie nie odpowiada większości i do kościoła idą z przyzwyczajenia ludzie starsi i wplątane w tryby indokrynacji szkolno-kościelnej młodzi i dzecie. Kolejna grupa uczestniczących w maszach to urzędnicy którzy boją sie o stanowiska i brak poparcia proboszcza. Tak wygląda lokalne przywiązanie do wiary bo do głoszonych w kościołach prawd nikt nie przywiązuje większej wagi na czele z księżmi. Wystarczy po mszy zapytać wychodzących z kościoła o czym było kazanie to okaże się że 75% nie potrafi tego powiedzieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
logik napisał:
Nie jesteś katolikiem, prawdopodobnie jesteś wierzącym w boga. Bycie katolikiem wiąże się z podporządkowaniem zasadom tej religii (udział w mszy).
Proszę mi odpowiedzieć na takie pytania: Czy w dekalogu jest mowa o chodzeniu na msze św? Przecież dekalog jest opoką na której opiera się wiara!! A to że duchowieństwo w czasie któregoś tam soboru wymyśliło (!!!) sobie przykazania kościelne (które niedawno nawet zmodyfikowano !!!) aby nabić sobie kabzę, to już inna sprawa. Czy inne wyznania modyfikują swoje kanony wiary? Nie, tylko kościół katolicki potrafi wprowadzić zapis: Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła (5 przykazanie kościelne) i tłumaczyć dzieciom w szkole, że to chodzi o rzucanie pieniędzy na tacę. Nie dziwcie się więc, że społeczeństwo mądrzeje i nie chce słuchać kazań o tym, żetrzeba się dzielić z potrzebuącymi, podczas gdy księża, biskupi wożą swe zady w wypasionych brykach, mieszkają w luksusowych willach i utrzymują na bardzo dobrym poziomie swoje powiedzmy gosposie. Czy takich kapłanów chciał Bóg? I czy do takiego życia zostali powołani?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielka szkoda.... Może dlatego że parafianie umierają z głodu a ci którzy mają co do gara włożyć są zalatani. Niedługo zostaną tu tylko księża emeryci i studenci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z przykroscia czytam niektore komentarze, ale i wnioski wyciagane z frekwencji koscielnej nie napawaja mnie optymizmem! Wina za stopniowe, a w krotce mozna sie spodziewac, lawinowe odchodzenia od kosciola mozna obarczyc tylko i wylacznie sama instytucje koscielna! Samowola tzw. duszpasterzy, upolitycznienie zycia parafialnego, zubozanie intelektualnego przeslania do wiernych, buta, pycha i czesto spotykane zaklamanie odtraca i zniecheca mlodziez! A to wlasnie mlodziez powinna byc przyszloscia Kosciola Katolickiego! Od dawna jestem ....na bakier... z ta instytucja, ale nie jest mi obojetnym przyszlosc, jaka kler zgotuje calemu kosciolowi. Episkopat nie szuka zadnych rozwiazan ekumenicznych, ktore odpowiadalyby mlodemu i intelektualnie, lepiej od swoich rodzicow wyrobionemu pokoleniu Polakow. Rewolucja cywilizacyjna wymaga innych niz dotychczasowe (bogobojnie przasne) rozwiazan eucharystycznych!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapraszam do słownika wyrazów obcych i wyszukajcie słowo PARAFIANIN a zobaczycie co to znaczy ! Ludzie ! Na mszach was obrażają a wy nawet o tym nie wiecie !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poznali się na instytucji ? Lepiej późno niż wcale.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Slawek W. napisał:
Z przykroscia czytam niektore komentarze, ale i wnioski wyciagane z frekwencji koscielnej nie napawaja mnie optymizmem! Wina za stopniowe, a w krotce mozna sie spodziewac, lawinowe odchodzenia od kosciola mozna obarczyc tylko i wylacznie sama instytucje koscielna! Samowola tzw. duszpasterzy, upolitycznienie zycia parafialnego, zubozanie intelektualnego przeslania do wiernych, buta, pycha i czesto spotykane zaklamanie odtraca i zniecheca mlodziez! A to wlasnie mlodziez powinna byc przyszloscia Kosciola Katolickiego! Od dawna jestem ....na bakier... z ta instytucja, ale nie jest mi obojetnym przyszlosc, jaka kler zgotuje calemu kosciolowi. Episkopat nie szuka zadnych rozwiazan ekumenicznych, ktore odpowiadalyby mlodemu i intelektualnie, lepiej od swoich rodzicow wyrobionemu pokoleniu Polakow. Rewolucja cywilizacyjna wymaga innych niz dotychczasowe (bogobojnie przasne) rozwiazan eucharystycznych!
Zgadzam się z Tobą. Mam dokładnie takie same odczucia. Droga, którą idą księża jest drogą do nikąd. Szkoda, że nie myślą o tym, co będzie za dziesięć dwadzieścia lat. Miałam w swoim życiu tą smutną okazję przekonać się, kim są księża i aż skóra mi cierpnie wspominając, czego doświadczyłam. Zakłamanie, fałsz i obłuda, to słowa, którymi ich charakteryzuję. Dziwi mnie, że nikt na górze nie widzi problemu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KOLO napisał:
CIEMNOTA EUROPY PODPORZADKOWANA KLEROWI,NIEROBOM W CZARNYCH SUKIENNKACH,IRAN EUROPY,NIEUKI,ZACOFANE SREDNIOWIECZE,,,,,JAKI TO ZASZCZY BYC KATOLIKIEM,PEDOFILSTWO,INKWIZYCJA,NAJWIĘKSI MORDERCY JAKICH ZIEMIA NOSIŁA TO KATOLICY,,,,HITLER,HIMMLERMGEN.FRANKO,MUSSOLINI,,,CAŁA PLEJADA ZBRODNIARZY Z NORYMBERGI PRZYZNAŁA SIE DO RELIGII KATOLICKIEJ,,,KTO ZAPRZECZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To, że oni przyznawali się do religii katolickiej oznacza - Twoim zdaniem - że jest ona zła?! A co to ma ze sobą wspólnego?! Nie jestem katolikiem ale nie lubię, gdy ktoś pisze głupoty! To nie Bóg czy Jezus wymyślili pedofilstwo, hitleryzm. Mussoliniego czy inkwizycję tylko ludzie! Ludzie o skrzywionych charakterach. Rozróżniaj religię, od ludzi, którzy ją tylko na Ziemi reprezentują i nie zawsze mają "kryształowe" charaktery!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coraz mniej ludzi chodzi do kościołów i to się pogłębia, księża nie są przykładem na pewno większość z nich a coraz to powstają nowe, ale po co? Ile dobrych rzeczy możnaby zrobić za tą kasę, będą stały puste
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Policzono, że więcej ludzi przyjmuje komunię, bo przyjmują bez spowiedzi i to cała tajemnica. A z uczestnictwem to będzie coraz mniej bo w kościele to tylko polityka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...