Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Coraz więcej hodowców stawia na alpaki. Też w Lubelskiem

Utworzony przez Dawid, 22 października 2012 o 10:05 Powrót do artykułu
Witam, wg mnie inwestycja ma małe szanse na zwrot, ponieważ prosto licząc: - 1 osobnik kosztuje 7tyś - rocznie daje 4 kg wełny (sr. cena 130zł -> 520zł) Czyli sam zakup 1 Alpaki zwraca się po 13 latach. Nie liczę kosztów dodatkowych (wyżywienie, budynek, ziemia) bo tu każdy pewnie ma inną sytuację (własny grunt, czy budynek gospodarczy) Oczywiście można zainwestować w 50szt, ale to sprawi że tak naprawdę dodatkowe koszty wypadną lepiej w przeliczeniu na 1 Alpakę. Szczerze... gdybym miał 350 000zł (tyle kosztowałoby 50szt) to są ciekawsze możliwości... Jeśli ktoś ma inny pogląd na ten temat to chętnie porozmawiam. Pozdrawiam, Dawid
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wełna to przeciez nie wszystko. Przecież hodowla polega na rozmnażaniu, a rozmnażanie to kojelne zwierzęta do remontu stada i na sprzedaż.
0
Jestem hodowcą i poszukuję osoby/firmy, której zlecę produkcję kocy,szali,narzuty z wełny alpak według mojej specyfikacji. Z mojego stada rocznie pozyskuję 600 kg wełny. Zainteresowane osoby proszę o wiadomość na alpakahodowca@wp.pl
0
Witam wszystkich :) Jezeli o mnie chodzi, to interesuje mnie tylko posiadanie takiej "maskotki", no moze dwoch, zeby nie bylo smutno. A jeszcze jakby takie cudenko podzielilo sie ze mna swoja welna od czasu do czasu, byloby mega! :D Kocham zwierzeta, jestem uzalezniona od zwierzat, uwielbiam sie nimi otaczac. Marze o takiej lamie hasajacej po moim podworku :)
0
dlaczego samce są droższe niż samce??
0
bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak zarabiać posiadając pasję do zwierząt tu ***s://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.com
0
bardzu pienknie, kcialam by gudovac. Pzeprosam ne jestem polka.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: