Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czerniejów nie chce nowego księdza

Utworzony przez klecha, 30 lipca 2009 r. o 08:37
pleban napisał:
księże dobrodzieju.Pan Jezus nie powołuje pasterzy.Chyba że ten pan Jezus nosi czerwoną myckę i okulary oraz sepleni,mówi pedalskim głosem i ma polskie imię Józef
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ksiądz zywy i prawdziwy napisał:
Na to kto ma być Twoim pastuchem masz wpływ ty sam, możesz sobie wybierać...a pasterzy powołuje Pan Jezus. Rozumiesz to jeśli wierzysz. Jeśli nie wierzysz - to przecież i tak Ci wszystko jedno kto jest Twoim księdzem proboszczem/wikarym itp....
temu księdzu (od wpisu) chciałem podpowiedzieć,że ten "pan Jezus" na proboszcza (i inne popłatne kościelne fuchy) powołuje tych pasterzy,którzy więcej mu dadzą w "ofierze".Czyli nie dla każdego psa kiełbasa.A arcypasterz powołujący w imieniu pana Jezusa pasterzy jest istotą nieomylną,jest księciem kościoła nawiedzonym Duchem św. (im więcej wypije tym większy duch się kręci nad głowami biskupów)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i jeszcze jak to Pan Jóżef w czerwonej mycce jeżdzi VW Passatem LU 1000C posiadając swojego prywatnego kierowce ktory napeno nie jezdzi za "BÓG ZAPŁAĆ" a naiwni wierni sie na to zrzucaja... brak słów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie oszukujmy się tu nie chodzi gdzie, który proboszcz sie sprawdzi jedynie pieniądze wchodza w rachubę. Jeżeli biskup otrzymuje za mało "characzu" to inicjuje roszady personalne. Proboszcz, który dba o parafię o jej otoczenie, świątynię oraz finansuje nowe inwestycje w perspektywie czasu skazany jest na potępienie przez pana z czerwona mycką na głowie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
nie oszukujmy się tu nie chodzi gdzie, który proboszcz sie sprawdzi jedynie pieniądze wchodza w rachubę. Jeżeli biskup otrzymuje za mało "characzu" to inicjuje roszady personalne. Proboszcz, który dba o parafię o jej otoczenie, świątynię oraz finansuje nowe inwestycje w perspektywie czasu skazany jest na potępienie przez pana z czerwona mycką na głowie.
Chwała Bogu za to. że większość księży to łebskie chłopaki i świetnie sobie radzą.... . Niektórym jest ciężko, ale może i oni doczekają lepszych czasów... . Powodzenia... .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego arcybiskup nie widzi powodu do zmiany decyzji - trudno mu się przyznać do błędu? Przecież jest normalnym jak myślę człowiekiem i trzeba tylko ludzkiej odwagi by się do tego przyznać. Niech nam parafianom Czerniejowa odważnie spojrzy w twarz przecież nikt tu nie gryzie, na nic więcej nie oczekujemy. Samo to, że nikt z kurii nie przybył w niedzielę na pożegnanie naszego odchodzącego proboszcza świadczy jak jesteśmy traktowani przez zwierzchnika naszej diecezji i jego świtę. Nikt nam nie przedstawił nowego proboszcza - ale wiemy dlaczego? Kuria bała się zwykłej konfrontacji z "ciemnymi" ludźmi. A Ty księże Krzysztofie stałeś się tylko śmieszną ofiarą całej tej sytuacji - bo wypuścili Cię samego z kluczmi do bram. Dziwne, że też nie miałeś odwagi przybyć do nas w niedzielę i oficjalnie przejąć te klucze od ks. Marka. I chcesz z nami i naszymi dziećmi współpracować na polu religijnym. Zarówno Ty jak i nasz arcybiskup wcale nie musicie pracować w naszej archidiecezji i wystarczy tylko poinformować swoich zwierzchników, że chcecie paść stado gdzie indziej. A my będziemy się za Was modlić!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Dziwi mnie wasza głupota i brak zdrowego rozsądku. Przekreślacie człowieka na starcie nie dając żadnych szans, a tak niewiele o nim wiecie. Być może to również wspaniały ksiądz i gospodarz, który potrafi zrobić wiele dobrego dla parafii i drugiego człowieka. Chcecie wchodzić w kompetencje biskupa-opamiętajcie się! Uważam, iż szkodzicie sobie i innym. Nie jesteście jedyną parafią w której zmienia się księdza,ale to takie oczywiste i należy tylko zaakceptowac decyzję i osobę która do was przyszła. Nie ma ludzi bez wad , nie jesteśmy ideałami i nie oczekujmy świetości od ksiedza.
być moze to również wspaniały ksiądz i nie przekreślamy go, nie chcemy pozwolić by dotychczasowy nie został przekreślony
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BZG napisał:
Niektórzy, ci niechcący zmian proboszcza nie wiedzą co mówią i piszą albo świadomie, mając w tym jakiś cel, judzą, i szkodzą Kościołowi. Jeżeli obecny proboszcz zrobił tyle dobrego to czyż chrześcijanin czyni dobrze sprzeciwiając się by zrobił dużo dobrego również gdzie indziej? Czy w ogóle można się sprzeciwiać temu co ustanawia władza kościelna? Jeżeli nie znają nowego księdza to jak mogą oceniać jaki jest? A czy to co robił w przypadku tej dziewczyny to robił źle - walczył o życie człowieka. Ludzie myślcie trochę chociaż! "... wierzę w kościół powszechny, świętych obcowanie ..."
a ja wierzę w Boga, nie władzę kościelną:-) nie oceniam nowego księdza, nie znam go, nie mam podstaw, cieszę się, jeżeli jest doskonałym duszpasterzem i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby "robił dużo dobrego" np. w parafii, do której został "zesłany" dotychczasowy proboszcz. A arcybispowi nie jest chyba obce miłosierdzie. Ksiądz to również człowiek. Ciężko pracował i nad nami i nad miejscem w którym przyszło mu być duszpasterzem i może najzwyczajniej miłosiernie i po chrześcijańsku byłoby pozwolić mu teraz cieszyć sie owocami swojej pracy i żyć w miejscu, które jest jego domem. Dla mnie taka drastyczna zmiana bylaby porażką życiową. Nie chciałabym zmieniać otoczenia, miejsca do życia, znajomych, parafian. Nie każdy jest zdolny zaczynać wszystko od nowa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgorszony napisał:
No a w Jabłonnie ks. mieszka z panią do towarzystwa pod jednym dachem, sieją zgorszenie szczególnie wśród młodzieży, nawet parafianie nie protestują tylko utrzymują panienkę... Biskup też akceptuję taką sytuację...
no bo ksiądz to też ma to każdy chlup. A ty wiesz co by było jakby księża nie używali, dopiero hormony by nim rządzili.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Blokada w Czerniejowie to kompletne dno, wstyd i kompromitacja. Wśród osób protestujących znajdują się m.in. osoby upośledzone psychicznie, alkoholicy itp. Powyższa grupa w żaden sposób nie reprezentuje stanowiska parafian w tej sprawie. Czy wy nie macie innego zajęcia!!!???? Ludzie, opamiętajcie się!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wierni-ja jetem z innej parafii ale zacznijmy od nowa 10 lat temu przeprowadziłam sie na osiedle Borek i okazało sie że należe do parafii w Turce gdzie proboszczem był ks.Psujek nie znałam Go ale z opowieści wiernych usłyszałam ze jest be.W spotkaniu z księdzem okazało się że jest bardzo fajny ułatwił mi droge przez męke tzn.zawarcie związku małżeńskiego a to co mówił na mszy są to dla mnie słowa które będę pamietac całe zycie, no i niestety Ci którym sie On nie podobał wygrali i w połowie roku proboszcz nagle sie zmienił i nastał następny ks.Kołodziejczyk i znów wielkie płacze bo po co nam bo jednak chcemy starego itd a ksiądz okazał sie super zrobił wiele dla osiedla i znów nowy proboszcz 19-04-2009 i znów szepty ze ten to taki a tamtem był super....i co minęły ponad trzy miesiące i brak strajków.Ludzie zastanówcie sie to są tylko księża oni nie mają wyboru a zawsze zmiany są bolesne tylko że jak Zyciński każe Oni muszą a w wiernych szukaja poparcia,uwierzcie mi że im tez nie jest łatwo oglądałam to trzy razy i zawsze ksiądz nowy strasznie sie obawia przyjęcia ale to w WAS wiernych jest jego siła.Najważniejsze jest żebyście przyjeli proboszcza a On sie bedzie starał....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja tez jestem z parafii Czerniejów, i uważam że zmiana ksiedza byla potrzebna. jestem za tym i wiele osób z którymi rozmawiałam tez przyjmie Nowego proboszcza z sympatią. A tą całą chołote co tam sterczy pod kościołem wygonic do domu. Niech sie wszystkie te zacofańce zajmą swoimi sprawami, stare babki i dziadki szukaja sensacji. jakby komus z nich przytrafila sie jakas choroba to by nie przejmował sie jaki ksiądz bedzie w parafii tylko by sie modlił do BOGA bo to wkoncu BÓG jest najważniejszy!! no i co za idiota założył łańcuchy i kłódki na bramie do kościoła, chyba każdy powinien mieć do niego wstęp!a zwłaszcza jeśli jest tak piękny i odnowiony!!! Apeluje do tych wszystkich niech sie troche zastanowią nad tym co robią!!!!! A no i jeszcze jedno : jedna para ma brać ślub w sobote i slyszałam że 'Ci' pseudokatolicy od protestu kazali im wziąć ślub w sąsiedniej parafi!!! paranoja!!! lepiej niech swoją czteroliterową porządzą!!!! LUDZIE DO DOMU!!! A ksiądz Żyszkiewicz niech przemówi do rozsądku tym swoim wszystkim ukochanym parafianom, którzy niby nie potrafią bez niego żyć!!! A MY WITAMY KSIĘDZA PODSTAWKĘ I Czekamy na Niego z otwartym sercem:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ślub odbędzie się w kościele w Czerniejowie, a msze św. będzie odprawiał na razie ks. dziekan
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xxx napisał:
Ja tez jestem z parafii Czerniejów, i uważam że zmiana ksiedza byla potrzebna. jestem za tym i wiele osób z którymi rozmawiałam tez przyjmie Nowego proboszcza z sympatią. A tą całą chołote co tam sterczy pod kościołem wygonic do domu. Niech sie wszystkie te zacofańce zajmą swoimi sprawami, stare babki i dziadki szukaja sensacji. jakby komus z nich przytrafila sie jakas choroba to by nie przejmował sie jaki ksiądz bedzie w parafii tylko by sie modlił do BOGA bo to wkoncu BÓG jest najważniejszy!! no i co za idiota założył łańcuchy i kłódki na bramie do kościoła, chyba każdy powinien mieć do niego wstęp!a zwłaszcza jeśli jest tak piękny i odnowiony!!! Apeluje do tych wszystkich niech sie troche zastanowią nad tym co robią!!!!! A no i jeszcze jedno : jedna para ma brać ślub w sobote i slyszałam że 'Ci' pseudokatolicy od protestu kazali im wziąć ślub w sąsiedniej parafi!!! paranoja!!! lepiej niech swoją czteroliterową porządzą!!!! LUDZIE DO DOMU!!! A ksiądz Żyszkiewicz niech przemówi do rozsądku tym swoim wszystkim ukochanym parafianom, którzy niby nie potrafią bez niego żyć!!! A MY WITAMY KSIĘDZA PODSTAWKĘ I Czekamy na Niego z otwartym sercem:)
dlaczego wypowiadasz sie tu a nie tam przed kosciolem przedstawis swoj punkt widzenia.... anonimowo to kazdy madry jest. Jakos ci ktorzy walcza zdolali sie zebrac a wy sympatycy nowego proboszcza tylko na forach madre rzeczy wypisujecie.... wstep do kosciola jest msze odprawiac sie beda zgodnie z planem radze nie sluchac plotek i ukladac sobie do nich pasujacych historyjek.... rowniez slub odbedzie sie w naszym pieknym zabytkowym kosciele(jedyne slowa z twojej wypowiedzi ktore sa prawdziwe)....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zwolennicy nowego proboszcza to zwykli tchorze wola sie nie ujawniac bo jak protest przyniesie oczekiwane efekty to jako pierwsi pojda z kwiatami do ksiedza marka i dalej beda falszywie wyrazac swoja sympatie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
franek napisał:
Blokada w Czerniejowie to kompletne dno, wstyd i kompromitacja. Wśród osób protestujących znajdują się m.in. osoby upośledzone psychicznie, alkoholicy itp. Powyższa grupa w żaden sposób nie reprezentuje stanowiska parafian w tej sprawie. Czy wy nie macie innego zajęcia!!!???? Ludzie, opamiętajcie się!!!!!!!!!!!
to w takim razie zapraszamy pod kościół grupę która zaprezentuje stanowisko parafian.....swoim postem obrażasz większą cześć parafii to tobie radze opamiętanie i warzenie słów bo tutaj to każdy mądry jest. Dnem jest właśnie takie zachowanie dlaczego oficjalnie nie przedstawicie swojego stanowiska tylko tak pokątnie i jeszcze w jakim stylu wygłaszacie swoje zdanie. Ludzie protestują i na pewno się nie poddadzą nie zważając na konsekwencje:) zaczęli to sprawę doprowadza do końca:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
franek napisał:
Blokada w Czerniejowie to kompletne dno, wstyd i kompromitacja. Wśród osób protestujących znajdują się m.in. osoby upośledzone psychicznie, alkoholicy itp. Powyższa grupa w żaden sposób nie reprezentuje stanowiska parafian w tej sprawie. Czy wy nie macie innego zajęcia!!!???? Ludzie, opamiętajcie się!!!!!!!!!!!
Kompromitacją jest dyskryminowanie alkoholików i osób upośledzonych psychicznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xxx napisał:
Ja tez jestem z parafii Czerniejów, i uważam że zmiana ksiedza byla potrzebna. jestem za tym i wiele osób z którymi rozmawiałam tez przyjmie Nowego proboszcza z sympatią. A tą całą chołote co tam sterczy pod kościołem wygonic do domu. Niech sie wszystkie te zacofańce zajmą swoimi sprawami, stare babki i dziadki szukaja sensacji. jakby komus z nich przytrafila sie jakas choroba to by nie przejmował sie jaki ksiądz bedzie w parafii tylko by sie modlił do BOGA bo to wkoncu BÓG jest najważniejszy!! no i co za idiota założył łańcuchy i kłódki na bramie do kościoła, chyba każdy powinien mieć do niego wstęp!a zwłaszcza jeśli jest tak piękny i odnowiony!!! Apeluje do tych wszystkich niech sie troche zastanowią nad tym co robią!!!!! A no i jeszcze jedno : jedna para ma brać ślub w sobote i slyszałam że 'Ci' pseudokatolicy od protestu kazali im wziąć ślub w sąsiedniej parafi!!! paranoja!!! lepiej niech swoją czteroliterową porządzą!!!! LUDZIE DO DOMU!!! A ksiądz Żyszkiewicz niech przemówi do rozsądku tym swoim wszystkim ukochanym parafianom, którzy niby nie potrafią bez niego żyć!!! A MY WITAMY KSIĘDZA PODSTAWKĘ I Czekamy na Niego z otwartym sercem:)
witam wspólparafiana/współparafiankę, kłódka to tylko symbol, wszyscy mają wstęp do koscioła, "postkatolicy" od protestu nie kazali tej parze brać ślubu w sąsiedniej parafii, msze się odbywają - prowadzi je ksiądz dziekan, nikt nikomu nie odebrał prawa do modlitwy i wiary - to daleko idące dywagacje. Nikt też nie namawia Cię do zmiany poglądów, masz prawo być za zmianą proboszcza tak ja mam prawo być tej zmianie przeciwna. I nikt nie wyzywa Cię od chołoty, zacofańcai idioty a ja jestem "starą babką" po 30-tce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wieśniaki wam się w dupach poprzewracało robicie z siebie takie cioty ze brecha z was weście sie za robote a nie protestować wam sie zachciało jak jest msza to nikogo niema tylko pod sklepem a teraz to robicie sensacje barany !!!!! w pole głąby żniwa sie zaczynajął a ta kobietka co ma 30 lat lepiej dziećmi niech sie zajmie a jak nie to kotem!!! a nie wali smuty aż uszy więdnął ,w łeb sobie strzel!!! puszczacie ploty a później d*** liżecie w łeb sobie strzelcie łapserdaki robicie wstyd patafii w CZerniejowie zastanówcie się!!!!!!!!! BURAKI jesteście więc do BURAKÓW!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wieśniaki wam się w dupach poprzewracało robicie z siebie takie cioty ze brecha z was weście sie za robote a nie protestować wam sie zachciało jak jest msza to nikogo niema tylko pod sklepem a teraz to robicie sensacje barany !!!!! w pole głąby żniwa sie zaczynajął a ta kobietka co ma 30 lat lepiej dziećmi niech sie zajmie a jak nie to kotem!!! a nie wali smuty aż uszy więdnął ,w łeb sobie strzel!!! puszczacie ploty a później d*** liżecie w łeb sobie strzelcie łapserdaki robicie wstyd patafii w CZerniejowie zastanówcie się!!!!!!!!! BURAKI jesteście więc do BURAKÓW!!! A ty papa smerf to sie nie udzelaj frajerze jak nie wiesz o co chodzi noobie!!!! I wieśniaki to może twoi starzy palancie!!! A barany to cie jadą w d**e!!! Więc stul pysk i siedź na d**ie kozo bójco!! Ogranij twarz i nie do ludzi z takimi tekstami żabojadzie!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...