Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czy można po pijaku jechać rowerem? Zdecyduje... Trybunał Konstytucyjny

Utworzony przez ja, 31 marca 2009 o 07:26
Pijani rowerzyści są zagrożeniem w ruchu drogowym ale nie takim jak pijani kierowcy pojazdów silnikowych.Poza tym pijanego rowerzystę jest lepiej namierzyć a efekt statystyczny / wykrywalność / jest taki sam jak zatrzymany pijany kierowca prowadzący pojazd z prędkościa np. 80 km /h.W chorym kraju wszystko jest chore.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przykład z kobietą jest głupi. Dowodzi właśnie o niedoskonałość prawa. Przecież z rowu nie wyjeżdzała tym rowerem. Rower dalej leżał w rowie. Nie zatrzymano jej z welocypedem między nogami za przeproszeniem. Była pieszym w chwili wypadku, więc co tu gadać o pijanej cyklistce?
0
Przykład z kobietą jest głupi. Dowodzi właśnie o niedoskonałość prawa. Przecież z rowu nie wyjeżdzała tym rowerem. Rower dalej leżał w rowie. Nie zatrzymano jej z welocypedem między nogami za przeproszeniem. Była pieszym w chwili wypadku, więc co tu gadać o pijanej cyklistce?
0
Głupotą jest, że w Polsce pijany rowerzyści wliczani są do ogólnej statystyki pijanych kierowców. Gdyby to zostało zmienione wtedy nagle ubyłoby nam tych co wsiadają za kierownicę po pijaku. Pozatym trzeba odróżnić pijanego, który ledwo co stoi na nogach i jeszcze próbuje jechać rowerem a człowiek który po jednym lub dwóch piwach wybrał się na przejażdżkę rowerową. Powinno się zmienić system karania nietrzeźwych rowerzystów a już na pewno nie zabierać za to prawa jazdy. Nie jest ono wymagane do jazdy rowerem wiec dlaczego jest odbieranie.
Ostatnio edytowany 31 marca 2009 o 16:22
0
WSTAWIENIE TAKIEGO TEMATU WEBSITE TO PRZEKŁAD BEZMÓZGOWIA.
0
Racja. Jakiś pijany rowerzysta to dzieło stworzył.
0
Ten przepis to kompletna bzdura. Sami policjanci w prywatnch rozmowach to przyznają. Takich rowerzystów należy bezwzględnie karać. Jesli spowodują uszczerbek na zdrowiu, lub mieniu innej osoby. Z paragrafu KK. Za samą jazdę po pijanemu, wysokimi grzywnami. ALE NIE WYROKIEM SĄDOWYM !!! To jakaś paranoja. Jako jedyny kraj na świecie mamy takie kretyńskie przepisy. Jechałem rowerem w nocy. Po trzech piwach. Po pustym chodniku, w bezludnej okolicy. Z prędkością 15 km/h. Zagrożenie, które mogłem stworzyć, istniało tylko dla mrówek, które przechadzały się tym chodnikiem... Przekroczenie dopouszczalnego stężenia alkoholu było minimalne. Zostałem zatrzymany i postawiony w stan oskrżenia za PRZESTĘPSTWO! Zabrano mi rower, jako narzędzie zbrodni. Potraktowano jak zbrodniarza. Zdjęcie odcisków palców, zdjęcia do kartoteki... itd. Czterogodzinne przesłuchanie. Grozi mi więzienie, grzywna i utrata prawa jazdy. (czyli w moim wypadku: pracy) Nie byłem nigdy karany i nie miałem w życiu do czynienia z wymiarem sprawiedliwości. Czy to jest normalne?! Czy to jest kraj, w którym da się i chce się żyć?
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: